• Головна
  • Вінничанка стала куратором літературного фестивалю в Амстердамі
10:53, 21 січня 2016 р.

Вінничанка стала куратором літературного фестивалю в Амстердамі

Ірина Вікирчак стала кураторкою української програми літературного фестивалю в Амстердамі

У фокусі голландського фестивалю READ MY WORLD цьогоріч буде Україна. Read My World — це щорічний літературний фестиваль, що в 2016 році вчетверте проходитиме в Амстердамі. Минулі роки організатори фестивалю Read My World представляли літературу з Малайзії, Індонезії, карибського регіону та арабських країн з метою ознайомлення із, на перший погляд, віддаленими літературами, які проговорюють спільні проблеми, дають змогу аудиторії фестивалю подивитися на світ під іншим кутом.

Дирекція фестивалю запрошує по одному куратору із гостьової країни, який/яка на власний розсуд складає та пропонує національну програму. В контракті підкреслюється, що від куратора очікується суб’єктивний погляд, авторська концепція, програма не повинна бути загально-презентативною,  а куратор не представляє жодну урядову чи позаурядову інституцію чи організацію в роботі над проектом.

Створенням української програми займається Ірина Вікирчак, засновниця Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» у Вінниці, авторка багатьох інших культурних проектів, екс-директорка Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz.

Вінничанка стала куратором літературного фестивалю в Амстердамі, фото-1

Разом із українською програмою в Амстердамі буде представлена також і польська, яку складатиме Ґжеґош Янковіч, відомий як програмний директор літературного фестивалю імені Джозефа Конрада в Кракові.

Фестиваль Read My World відбудеться 6–9 жовтня в одному із сучасних культурних центрів Амстердама. Українська та польська програми будуть інтегровані з голландською, що сприятиме налагодженню нових міжлітературних контактів. У планах запросити 5–6 авторів з України в жовтні, а в червні цього року відбудеться публічна презентація української концепції та програми в Амстердамі за участі кураторки.

Ірина Вікирчак — менеджерка культури, промоутерка літератури. Засновниця Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» (м. Вінниця), екс-директорка Міжнародної літературної корпорації (фестиваль, видавництво, резиденція), програмна директорка літературних турів до Польщі Cultour.ua та лекторка курсу «Творчопис». Як видавчиня та організаторка промо-подій працювала із О. Забужко, Ю. Андруховичем, Т. Прохасько, Ю. Іздриком, А. Любкою та іншими відомими українськими авторами. У різний час отримувала стипендії на навчання в США та Німеччині. У 2014 році працювала у Варшаві як учасниця програми Міністра культури Польщі Gaude Polonia. Авторка двох поетичних книжок. Була гостем літературних фестивалів у Німеччині, Швейцарії, Колумбії, Греції, Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...