• Головна
  • Вінницькі депутати хочуть самостійно призначати керівників комунальних закладів
14:22, 21 січня 2016 р.

Вінницькі депутати хочуть самостійно призначати керівників комунальних закладів

Депутати Вінницької обласної ради із числа колишніх активістів пропонують зробити жорстким порядок призначення керівників обласних комунальних установ і організацій. За пропозиціями «Батьківщини», «Свободи», «Укропу» цих керівників мають призначати виключно депутати облради. 

Тобто, ні громадськість, ні трудові колективи, не матимуть не те, що права на висування кандидата, а й не зможуть брати участь в обговоренні кандидатури. 

Цікаво, що саме колишні «активісти» за минулого скликання обласної ради робили цирк із процесу призначень керівників. Усі пам’ятають скандальні події, пов’язані з  призначенням головних лікарів обласних медичних установ. Тодішній активіст Андрій Вигонюк створював інформаційну хвилю щодо призначення і підписання контракту на посаду головного лікаря Вінницької обласної дитячої лікарні. Саме завдяки лобіюванню Вигонюком інтересів Василя Паненка, той став головним лікарем. Тоді Андрій Вигонюк, щоб призначити Паненка, водив у лікарню різні «громадські комісії», волав з балкону під час сесій облради, на яких розглядалося це питання. Одним словом, запевняв, що саме колектив і громада мають пріоритет у призначенні головних лікарів. 

Але коли «активістам» не вдавалось з балкону «прокричати» зручну їм кандидатуру, то про думку громадськості – забували. Яскравий приклад - виграш в обговоренні кандидатури на посаду головного редактора газети «Вінниччина» Світланою Вишневською. Громадські слухання пройшли, Вишневську підтримали, але «активістам» це не сподобалось – і вони «просунули» свого кандидата. Таким чином, у керма головного піар-ресурсу облради залишилась зручна для Сергія Свитка людина.

Вже ставши депутатом, Андрій Вигонюк поміняв свою позицію на протилежну. 

«Ми були свідками, коли в облраді влаштовували «весілля»: спочатку приходили працівники і підтримували одного керівника, а через певний час ці самі працівники «боролись» за іншого. Тому я за те, щоб не враховували позицію колективу», - сказав Вигонюк під час обговорення порядку призначення керівників.

Сказав і злукавив. Бо саме він на цих «весіллях» був тамадою. А мешканці області були свідками цих безглуздих розборок. От як змінюються бачення Вигонюка - в залежності від «місця» сидіння. 

Вторить Вигонюку і перший заступник голови облради Людмила Щербаківська (ВО «Батьківщина»).  Вона взагалі договорилася до абсурду: «Згідно із європейськими нормами, не передбачено, що трудові колективи можуть брати участь у виборі керівника».

Цікаво, в яких саме європейських країнах Щербаківська вивчала ці норми, бо у ЄС немає в принципі комунальних установ в нашому розумінні, а призначення керівників відбувається згідно статуту підприємства…

Між тим, процедури призначення-звільнення керівників відбувається згідно діючого Трудового кодексу і тих же статутів підприємств. Так що намагання відсторонити від призначення громадськість і колективи – справа на грані закону. 

Накінець - про ціну питання. В області діє понад 130 комунальних установ і організацій. В них працює понад двадцять тисяч людей. І думку цих людей пропонують проігнорувати нові депутати, що діють типово регіоналівськими методами. А візьміть до уваги ще й те, що райради просто скопіюють порядок призначення керівників районних  комунальних установ (їх у кожному районі не менше десятка) з обласного, то стане ясно, скількох виборців намагаються надути депутати «Батьківщини», «Свободи» і «Укропу». 
Добре, що цей порядок тільки обговорюється, бо є шанс ще осмикнути за рукав таких, як Вигонюк з компанією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...