• Дворазовий чемпіон Європи виграв шаховий чемпіонат Вінниці
11:40, 25 січня 2016 р.

Дворазовий чемпіон Європи виграв шаховий чемпіонат Вінниці

У Вінниці відбувся відкритий чемпіонат міста з шахів серед чоловіків та жінок. Змагання пройшли за підтримки міського спорткомітету (голова – Сергій Краєвський) та федерації шахів Вінниці (президент – Микола Боднар).

В них взяли участь 60 кваліфікованих найсильніших шахістів міста над Бугом, районів та міст нашої області, а також декількох інших регіонів України. Грали і старі, і малі – всі в одному турнірі за швейцарською системою в 10 турів. Цим і привабливі шахи, адже в одному турнірі (на відміну від інших видів спорту) можуть грати представники різних вікових категорій і статей!

Впевнену перемогу здобув 14-річний майстер спорту, дворазовий чемпіон Європи серед однолітків, вихованець Вінницької шахової школи Віктор Матвіїшен. Вітя з перших турів захопив лідерство і одноосібно перетнув фінішну стрічку з 9 очками з 10 можливих (8 перемог і 2 нічиї). Друге місце виборов молодий шахіст з міста Рівного Ілля Пугачов. І третє в вінничанина Олег Биковського.

Серед жінок кращою стала 13-річна Надія Шпанко, друге місце за Іриною Іщенко, третє виборола Леся Косіч (всі з Вінниці).

Турнір пройшов в запеклій і безкомпромісній боротьбі і став генеральною репетицією перед найважливішим змаганням року серед шахістів Вінниччини – чемпіонатом області.