• Головна
  • У Вінницькій бібліотеці ім.Тімірязєва відбувся вечір-пам'ять "Голокост як попередження людству"
15:21, 25 січня 2016 р.

У Вінницькій бібліотеці ім.Тімірязєва відбувся вечір-пам'ять "Голокост як попередження людству"

Серед організаторів заходу – управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації, Вінницька ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва Вінницьке обласне товариство колишніх в’язнів концтаборів та гетто, Вінницький місцевий осередок Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд взаєморозуміння і толерантності».

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 р. Дату 27 січня обрано не випадково: цього дня радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцім (Польща). З 2006 року цей день відзначається в усьому світі. 
У широкому розумінні, Голокост – це геноцид євреїв, циган, масові вбивства поляків, радянських військовополонених, душевнохворих та гомосексуалістів. Усього нацистами було страчено 11 мільйонів людей, з яких безпосередньо євреї становили приблизно половину.

Голокост – страшна трагедія єврейського народу. Так, у ніч на 10 травня 1933 року фашисти організували публічне спалення на міських площах книг німецьких письменників єврейського походження.

Загострення репресій почалося в кінці 1936 р. разом із підготовкою до Другої світової війни. 9 листопада 1938р. відбувся всенімецький єврейський погром – сумнозвісна «Кришталева ніч». Так розпочався геноцид, який став однією з головних цілей гітлерівської агресії в окупованих країнах.
У 1940 р. в Польщі за наказом Гімлера був створений найбільший нацистський концентраційний табір смерті Освенцім, де було вісім кремаційних печей.

Сучасні історики стверджують, що в таборі смерті Освенцім було знищено 1613 000 осіб, у т. ч. – 1 100 000 євреїв; більше 140 000 поляків; 100 000 українців; 23 000 циган. Серед жертв були й представники інших народів.

Масові вбивства єврейського населення відбулися в Києві, Харкові, Львові, Бердичеві, Одесі, Вінниці, Дніпропетровську, в багатьох великих і маленьких єврейських містечках. Нацисти та їх прислужники знищили 1,5 млн. євреїв України, з них близько 200 тисяч євреїв на Вінниччині.

На Вінниччині було створено близько 150 гетто та трудових таборів, серед них в німецькій зоні окупації – 35 гетто.
Учасники заходу пам’яті переглянули фрагменти документального фільму «Реквієм берегині» (про «Праведницю народів світу» Л.І. Постоловську) та з циклу фільмів про Голокост на Вінниччині «Памʼять жива»); 
В рамках зустрічі відбулась демонстрація відеоматеріалів про відкриття памʼятного знаку, присвяченого жертвам Голокосту в с. Ялтушкові Барського району.

Учні Вінницької школи-ліцею № 7 читали вірші про Голокост, а фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва провели презентацію книжково-ілюстративної виставки «Трагедія Голокосту в художній літературі».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...