У Вінницькій бібліотеці ім.Тімірязєва відбувся вечір-пам'ять "Голокост як попередження людству"

Серед організаторів заходу – управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації, Вінницька ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва Вінницьке обласне товариство колишніх в’язнів концтаборів та гетто, Вінницький місцевий осередок Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд взаєморозуміння і толерантності».

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 р. Дату 27 січня обрано не випадково: цього дня радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцім (Польща). З 2006 року цей день відзначається в усьому світі. 
У широкому розумінні, Голокост – це геноцид євреїв, циган, масові вбивства поляків, радянських військовополонених, душевнохворих та гомосексуалістів. Усього нацистами було страчено 11 мільйонів людей, з яких безпосередньо євреї становили приблизно половину.

Голокост – страшна трагедія єврейського народу. Так, у ніч на 10 травня 1933 року фашисти організували публічне спалення на міських площах книг німецьких письменників єврейського походження.

Загострення репресій почалося в кінці 1936 р. разом із підготовкою до Другої світової війни. 9 листопада 1938р. відбувся всенімецький єврейський погром – сумнозвісна «Кришталева ніч». Так розпочався геноцид, який став однією з головних цілей гітлерівської агресії в окупованих країнах.
У 1940 р. в Польщі за наказом Гімлера був створений найбільший нацистський концентраційний табір смерті Освенцім, де було вісім кремаційних печей.

Сучасні історики стверджують, що в таборі смерті Освенцім було знищено 1613 000 осіб, у т. ч. – 1 100 000 євреїв; більше 140 000 поляків; 100 000 українців; 23 000 циган. Серед жертв були й представники інших народів.

Масові вбивства єврейського населення відбулися в Києві, Харкові, Львові, Бердичеві, Одесі, Вінниці, Дніпропетровську, в багатьох великих і маленьких єврейських містечках. Нацисти та їх прислужники знищили 1,5 млн. євреїв України, з них близько 200 тисяч євреїв на Вінниччині.

На Вінниччині було створено близько 150 гетто та трудових таборів, серед них в німецькій зоні окупації – 35 гетто.
Учасники заходу пам’яті переглянули фрагменти документального фільму «Реквієм берегині» (про «Праведницю народів світу» Л.І. Постоловську) та з циклу фільмів про Голокост на Вінниччині «Памʼять жива»); 
В рамках зустрічі відбулась демонстрація відеоматеріалів про відкриття памʼятного знаку, присвяченого жертвам Голокосту в с. Ялтушкові Барського району.

Учні Вінницької школи-ліцею № 7 читали вірші про Голокост, а фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва провели презентацію книжково-ілюстративної виставки «Трагедія Голокосту в художній літературі».

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов