• Головна
  • Жінок із малими дітьми часто розглядають як дешеву робочу силу
10:02, 26 січня 2016 р.

Жінок із малими дітьми часто розглядають як дешеву робочу силу

— Дитині вже чотири місяці. ­Спати простіше вкладаю, швидше годую, памперси міняю. Поступово вивільняється трохи часу, тож почала шукати роботу з гнучким графіком. Щоб забирала не більше трьох годин на день, — говорить 23-річна Яна Гуменюк із міста Могилів-Подільський на Вінниччині.

— Дала оголошення в Інтернеті, що готова розглянути будь-які пропозиції. На сайтах пошуку роботи молодим мамам пропонують бути менеджерами, рекламщиками, вести сторінки компаній у соціальних мережах, набирати тексти. Але найчастіше — продавати косметику. Мені це не підходить, — продовжує Яна. — Наприклад, в "Оріфлеймі" обіцяють високі зарплати. Але врешті все зводиться до того, що ти тільки сам стаєш покупцем продукції. Спочатку говорили — ніяких грошей вкладати не доведеться. Потім з'ясовується: за реєстрацію заплати, зроби першу покупку на певну суму.

— Жінок із малими дітьми часто розглядають як дешеву робочу силу. Бо вони готові виконувати будь-яку роботу, аби не сидіти вдома. Після декрету довго не могла знайти роботу в офісі. Нарешті влаштувалася. За перші два тижні заплатили тисячу гривень, а обов'язків керівник дав стільки, що голова кругом, — каже киянка Тамара, 35 років. — Я бухгалтер. Мала додатково виконувати ще роботу офіс-менеджера, юриста. Приходила в офіс найперша. Додому йшла на годину-півтори пізніше за інших.

— В інтернеті більшість оголошень "робота для мам" — від шахраїв, — розповідає 27-річна харків'янка Катерина, має двох дітей. За освітою — психолог. — Наприклад, пропонують набирати тексти вдома. Але там цікава умова. Спочатку платиш гроші, щоб тобі вислали посилку з книгами, з яких треба брати тексти. Ті ж умови були, коли пропонували робити вдома біжутерію. На форумах читала, що приходять порожні ящики або взагалі нічого не надсилають.

— Останнім часом усі більше зосереджені на пошуку роботи для переселенців із Донбасу. Але залишаються ще й такі проблемні категорії, як випускники без досвіду роботи, люди старші 45 років та жінки з дітьми, — говорить Людмила Перевертень, 49 років, керівник проекту "Дуже потрібна робота".

— Українські роботодавці рідко готові виявити лояльність до жінок із дітьми. Іноземні компанії навпаки дозволяють працювати за гнучким графіком. Поширене це в ІТ-сфері й електронній комерції. Ці бізнеси активно розвиваються. Роботодавці готові переводити працівників на віддалену форму спів­праці чи особливий графік. Бо важливий результат. А не те, скільки часу спеціаліст проводить за робочим столом. Жінкам із дітьми простіше шукати роботу в галузях, де зараз бракує професійних кадрів. Наприклад, якщо є досвід інженера-конструктора чи технолога харчового виробництва. Також радимо змінити професію, пройти додаткові курси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...