У Вінниці таємний бункер на схилах Південного Бугу перетворили на храм.

Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Цього разу ми розповімо про таємну фашистську ставку, заховану у скелі.

Військово-історична пам'ятка Вінниці все ще зберігає безліч таємниць. Вкінці 30-х років ХХ століття недалеко від центру міста на березі Південного Бугу, де зараз розташований Військово-медичний центр Центрального регіону, у суворому секреті був побудований Запасний Командний Пункт Збройних сил Радянського Союзу «Скеля», більш відомий як «Ставка Ворошилова».

Бункер йде під землю на схилі Південного Бугу, складається з 23 приміщень різного призначення (від лазні до дизель-генераторної). Об'єкт за розрахунками витримував пряме попадання снарядів, а також був захищений від наслідків ядерних і хімічних ударів. Бункер мав повністю автономне енерго- і повітрязабезпечення.

Ще до кінця 70-х років минулого століття приміщення серйозно охороняли. На територію, прилеглу до бункера не було доступу навіть для персоналу, який обслуговував роту охорони. Вся інформація про об’єкт зберігалася під грифом «Таємно».

Існує версія, що під час Другої світової війни тут же розташовувалася ставка гітлерівського друга і соратника фельдмаршала Кейтеля.

В кінці 70-х армія покинула бункер. Хоча він знаходиться практично в центрі міста, але знають про нього не багато городян.

Сьогодні бункер частково зайнятий церквою і доступ здійснюється тільки з дозволу батюшки. Біля бункера на березі річки знаходиться Свято-Троїцький скельний храм Української православної церкви Московського патріархату, переобладнаний з одного з колишніх КПП «Ставки Ворошилова».

2011 рік

stavka_voroshylova_vinnitsia14stavka_voroshylova_vinnitsia16stavka_voroshylova_vinnitsia17stavka_voroshylova_vinnitsia19stavka_voroshylova_vinnitsia20

2016 рік

 stavka_voroshylova_vinnitsia02stavka_voroshylova_vinnitsia21

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов