• Главная
  • “Війна” за гроші вінницьких ПТУ дійшла до Гройсмана?
15:14, 2 февраля 2016 г.

“Війна” за гроші вінницьких ПТУ дійшла до Гройсмана?

Неприємний сюрприз отримала Вінниця в новому році від Кабміну, який передав місту 9 ПТУ із 5500 учнів, штатами педагогів та сукупними витратами в розмірі 105 мільйонів гривень на рік. Ще гірша ситуація по 18-ти ПТУ в районах Вінниччини — у Хмільнику, Барі, Могилеві-Подільському, Жмеринці, Чернятині, Калинівці та Гущинцях! Бо бюджети цих міст та сіл не готові платити за ПТУ і частина уже сьогодні знаходяться на грані закриття. Тому на “війну” за гроші ПТУ Вінниччини губернатор області покликав голову ВР. 
Міністерство фінансів мало залишити фінансування ПТУ на рівні області, а вже область на місцях сама ю розібралась хто скільки потребує грошей та підтримки, - завив минулої суботи у Вінниці під час зустрічі із губернатором і мером Володимир Гройсман. - Бо Вінниця за рахунок коштів від фінансової децентралізації ще якось зможе закінчити навчальний рік в 9-ти училищах міста. Водночас по районах бюджети ПТУ часто перевищують бюджети місцевих рад і тут маємо серйозну проблему. З цього приводу я маю зустрітись цього тижня із головою Комітету ВРади з питань науки і освіти Лілією Гриневич для врегулювання цієї проблеми. Бо вона не лише у Вінниці та по Вінницькій області, а по всій Україні. 
Водночас, губернатор області пообіцяв, що з нового навчального року ПТУ Вінниччини будуть навчати молодь лише дефіцитних професій: 
- На сьогодні маємо реальний дефіцит кваліфікованих кадрів по цілому ряду професій, - пояснив Валерій Коровій. - Тому Вінниця та область, що мають серйозний виробничий і аграрний потенціал, повинні визначитись хто і скільки їм потрібен для роботи... На базі цих даних будемо оптимізовувати роботу мережі ПТУ по області та обласному центру. Бо сьогодні із фінансуванням всіх цих навчальних закладів маємо серйозну проблему і тому звернулись до голови парламенту для її вирішення. 

“Війна” за гроші вінницьких ПТУ дійшла до Гройсмана?, фото-1


- На нас поклали видатки, без передачі майна на баланс міста. З міського бюджету зараз треба оплатити комунальні, зарплати вчителям і навіть стипендію студентам, що взагалі абсурд. На рік треба близько 20 мільйонів гривень. А ми поки що назбирали близько шести мільйонів. Їх вистачить лише на перший квартал цього року", - прокоментував ситуацію міський голова Хмільника Сергій Редчик. 
А по Вінниці через 9 ПТУ доведеться відмовитись в 2016-му від кількох серйозних проектів та капітального будівництва: 
- Нам доведеться знайти достатньо великий і серйозний ресурс — 105 мільйонів, - вважає мер Вінниці Сергій Моргунов. - Але з іншого боку, якщо говорити про передачу ПТУ, то я вважаю, що це дає нам шанс почати готувати якісні професійні кадри для підприєств Вінниці та регіону. Так, є маса питань із точки зору, які кадри потрібні, забезпечення матеріально-технічної ПТУ і оптимізація мережі, в тому числі. Це достатньо серйозна робота. 
За словами начальника управління професійної освіти, інноватики та науки Департаменту освіти Вінницької ОДА Валерія Бачинського, така ситуація не лише у Хмільнику. Великі складнощі також у Козятині та Жмеринці. ПТУ цих міст готують кадри для Південно-Західної залізниці. Це великі навчальні заклади, які тепер мають утримуватися з місцевих бюджетів. 
"Це - загальнодержавна ситуація, а не лише вінницька. Протягом першого кварталу ми маємо подивитися, наскільки можливі такі зміни. Якщо коштів не вистачатиме, то, можливо, будуть вносити зміни до державного бюджету, щоб їх виділити. На сьогодні Хмільник і Козятин вже прийняли на сесії рішення про фінансування своїх закладів на перший квартал. Жмеринка та Вінниця мають вирішити це питання у найближчі дні", - сказав Бачинський.

“Війна” за гроші вінницьких ПТУ дійшла до Гройсмана?, фото-2
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...