• Главная
  • Нові призначення в поліції: хто і чому проти
14:10, 3 февраля 2016 г.

Нові призначення в поліції: хто і чому проти

Керувати поліцією міста поставили підполковника з ДАІ, який ще не пройшов переатестації. А в керівники обласної поліції повернувся атестованим колишній міліціонер. Вінницький актив обурили не обидва призначення

Призначення Анатолія Присяжнюка на посаду начальника міського відділу поліції стало скандальним. В соціальних мережах розгорнулася ціла кампанія проти нього. Вінничани пишуть, що ризиковано було давати посаду в поліції людині з дискредитованої Державтоінспекції. А вінницькі громадські організації називають це не ризиком, а... плювком.

Одні активісти кажуть про підготовку протестної акції. Другі мріють під час переатестації послати колишнього ДАІвця на поліграф. 20minut.ua спробувала розібратися, які претензії усі вони мають до нового головного поліцейського Вінниці. Сам він говорить про чутки, які розійшлися про нього у Вінниці, так: «писати може кожний, хай доведуть».

- Те, що було розміщено про мене в інтернеті, – це чистої води бруд (так і сказав - ред.), який нічим не підтверджений, - повідомив на своїй першій прес-конференції як начальника міської поліції Анатолій Присяжнюк, коли його спитали про негативну реакцію у соцмережах на призначення. - Хто це розміщує, я знаю. З якою метою, в принципі, здогадуюсь. Для того, щоб скомпрометувати і не дати працювати далі в органах поліції. Що стосується акції – хай планують. Якщо є достатня кількість доказів того, що вони висвітлили, я готовий пройти будь-яку перевірку і нести відповідальність.

Серед чуток про Анатолія Присяжнюка була й така: написав заяву для переатестації в Києві, щоб не проходити її у Вінниці за участі місцевого активу.

- Це ще одна неправда, поширена командою, яка отримала «заказ», - відповідає опальний начальник поліції на питання по телефону. – Не говоритиму про це поки що. Подивлюся, що буде далі, а потім зберу прес-конференцію й розкажу багато цікавого…

Чи не інший претендент на посаду, бува, «замовник» компромату? Анатолій Присяжнюк відмовляється давати відповідь. Але каже, що причина негативу не пов’язана з його роботою в облДАІ, де він був заступником начальника. Активістам же просить передати: його двері відкриті в години прийому для всіх, хай приходять, раз мають питання.

Лідерів громадських організацій, які заявили своє “проти” Анатолію Присяжнюку, просимо назвати причини недовіри.

«Дорожній контроль»

- Ми просто не довіряємо цій людині, знаючи його бізнес, його схеми, його майно. Знаючи, що він має і на чому заробляє і заробляв, - каже лідер вінницького Дорожнього контролю Денис Клімов. - Не довіряємо людині, що працювала в ДАІ і працює в поліції на сьогоднішній день.
У спільноті "Дорожній контроль. Вінниця" є ось такий пост про новопризначеного начальника: 
«Дорожній Контроль надурити неможливо! Ми не віримо жодному слову, жодній обіцянці і жодній дії Присяжнюка! Тому будемо проводити свою переатестацію!».

«Комітет безпеки руху»

- По ДАІ, крім якихось скандальних ситуацій і автопробігу Дорожнього контролю, Присяжнюк нічим не прославився, - говорить голова Комітету безпеки руху Володимир Черкас. - Він у суспільстві не користується рівнем довіри, потрібним для такого призначення. Не має загально-міліцейського досвіду роботи, проходив тільки по лінії ДАІ, а є слідство, опери і так далі. І третій момент: непрозоре його призначення. Раз ми говоримо про реформу поліції, то повинні були громадськості й пресі виставити на огляд кандидатів. Не думаю, що тільки один Присяжнюк на цю посаду вибирався.

“Люстраційний комітет”

- Присяжнюк виходець з ДАІ, – каже голова Люстраційного комітету Вінниччини Анатолій Банах. – В майданний період було багато претензій до наших ДАІшників, до тих протоколів, які виписували, до постанов, які приносили додому. Без відома керівника ДАІ таких речей бути не могло. Якщо мені пощастить потрапити в комісію, де буде проходити переатестацію Присяжнюк, запропоную йому піти на поліграф, щоб перевірити на чесність. Усі обурилися цьому призначенню. Я мав купу дзвінків. Але щоб вийти на Геращенка, на Авакова, потрібні не слова, а докази.

«Ревізія влади»

-

Я проти призначення поліцейських на керівні посади без громадського обговорення й відкритого для вінничан і мас-медіа конкурсу, - каже голова «Ревізія влади» Віталій Павловський. – До Присяжнюка в мене багато питань. Чи відповідає він стандартам полісмена, очільника поліції? Чи є авторитетом у самих правоохоронців? Чи чистий на руку, як керівник? Чи готовий конкурувати з іншими кандидатами? Перед тим, як призначати його, потрібно було все це спитати. Рішення Києва викликало обурення від закритості цієї теми для вінничан.

Єдиний переатестований

Минулого тижня відболя ще одне призначення в поіліції. Тимчасово керувати поліцією області поставили Юрія Педоса. Повернення колишнього першого заступника начальника міліції області на цю ж посаду, тільки тепер поліцейську, зібрало протестне віче на Театральній.

- Педос має відповідати перед вами за те, що жоден злочин, який був вчинений відносно активістів Майдану, не розкритий, - говорив у мікрофон Валерій Палій.

А в інших активістів претензій до цього керівника, що зараз єдиний переатестований поліцейський у Вінниці, не знайшлося.

- Він прийняв наші пропозиції щодо реформи поліції на її початку, - каже Володимир Черкас. – Клопотав на міністерство, доносив думку громадськості.

- Не було до нього ніколи претензії, - говорить Анатолій Банах. – Я познайомився з Педосом, коли ми з «Народною волею» ходили шукати активіста Вадима Кудіярова, якого спочатку СБУшники “закрили”. І Педос ходив разом з нами. Пізніше він посприяв, щоб ми стали членами робочо-слідчої групи, яка вивчала резонансні справи. Був в АТО. Від нас його перевели в Головне слідче управління МВС, а звідти вже повернули.  


Юрій Педос був заступником по слідству у Олега Школьного, якого люстрували. Тепер він, як кажуть, "чистий перший зам". Керівником слідчого управління лишився Сергій Кримук, що останнім часом був т.в.о. начальника поліцїі області

Буде ще одне призначення

І у Вінниці вже почалися розмови про призначення постійного керівника управління Нацполіції області. Його чекають найближчими днями. Що нібито начальника із Чернігова переведуть до нас, писала в Фейсбуку активістка Таїсія Гайда.

Зараз цієї інформації в поліції не підтверджують, але й не спростовують. Поки новий не приїде на представлення, кажуть, нічого стверджувати в них не можна. 
 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...