Бабуся забрала через суд сина у мами чи підліток сам вирішив залишитись з нею?

Днями я сидів у Тульчинському суді. Щось говорив суддя, сторони по справі, а мені все ввижалася ота незабутня хвилююча Біблійна історія, коли дві молоді жінки судилися за немовля, кожна доводила, що це її син.

І суддя – всемогутній володар держави Соломон – пішов на жорстоку суддівську хитрість: присудив вбити дитину, якщо неможливо встановити, хто з двох жінок насправді є матір’ю немовляти. І в останню мить та, що насправді була матір’ю хлопчика, відмовилася від нього на користь іншої, лише б він жив. Так було врятоване не просто дитя, а майбутній Пророк.

На мій погляд, справа в Тульчинському суді була ще складнішою. Бо судилися дві жінки не за немовля, а за майже 14-річного хлопця. Більше того, одна – бабуся, 1949 року народження, а інша — зовсім молода красива жінка. Бабуся намагалася відібрати у рідної мами її дитину. Бабусю звати Галина Григорівна Колобашкіна, а маму – Люда.

Не знаю, ким стане у майбутньому чотирнадцятирічний Миколка, але дуже хочеться, щоб він виріс гідною людиною, як його родина і по батьківській, і по маминій лінії. Мені здається, що у цій трагедії ніхто не винен. Так мало бути.

Жили собі в Журавлівці дві роботящих сім’ї. Товаришували. У Колобашкіних було троє хлопців, а в Сіньових – двоє дівчат. І оженився Володя Колобашкін на Люді Сіньовій. Забрав він молоду дружину до себе, у батьківську хату. І жили вони, можна сказати, щасливо. Нажили двох дітей. Двох хлопчиків. І ось на тринадцятому році їхнього сімейного життя сталося горе: Володя Колобашкін втопився у місцевому ставку.

Я взагалі не знаю, як витримало жіноче, материнське серце Галини Григорівни те все. Із трьох синів, яких виростила, виплекала, красивих, як соколи, поховала двох. А на додачу, кілька місяців тому, в пік найбільшої судової тяганини, поховала і чоловіка. Де у неї взялися сили боротися за Миколку з його рідною мамою – я не знаю.

Люда забралася від свекрухи після смерті чоловіка не зразу. До речі, вона й досі прописана у неї. Але факт, що таки забралася. Бо життя – найскладніша загадка і випробування. Але ось дітей так само легко забрати з собою вона не змогла. На заваді стала свекруха. Цитую перший важливий документ – рішення комісії з питань захисту прав дитини Тульчинської РДА від 19.09.2013 року: «Зобов’язати Колобашкіну Галину Григорівну не перешкоджати матері Колобашкіній Людмилі Олександрівні виховувати та утримувати малолітнього сина Колобашкіна Миколу Володимировича, 21.05.2002 року народження».

0_690d929f6f9d4fb9afd422f365769c92.JPG

Здавалося, проти бабусі було все: і трагічні обставини, які сталися з синами, чоловіком, а найголовніше – законодавство, яке найперше стоїть на боці матері і дитини, а не бабусі. Але факт: 65-річна бабуся ні на день не припиняла боротьби за Миколку. І ось черговий документ – рішення Журавлівської сільської ради: «Рекомендувати матері дитини, гр. Колобашкіній Людмилі Олександрівні, виплачувати половину пенсії гр. Колобашкіній Галині Григорівні на утримання дитини Колобашкіна Миколи Володимировича з дати її отримання через поштове відділення».

У середині 2014 року, коли в країні було море крові, у Колобашкіної в Журавлівці була своя війна – з колишньою невісткою. Сили були нерівними. Люда нічим себе не заплямувала таким, що давало б можливість владі позбавити її батьківських прав. Ніхто в селі її не бачив п’яною, не гуляща. Як у такої мами забрати дитину і віддати бабці? Влада цього зробити не могла. А бабця билася як риба об лід за внука, щоб відібрати його у мами. І у вінницьких кабінетах, і в київських, не кажучи вже про місцеві тульчинські. У 2014 році на її голову упав ще один як скеля документ за підписом заступника голови комісії з питань захисту прав дитини Тульчинської РДА В.Побережника: «Відмовити Колобашкіній Галині Григорівній у наданні висновку до суду про доцільність позбавлення батьківських прав громадянки Колобашкіної Людмили Олександрівни відносно малолітнього сина Колобашкіна Миколи Володимировича в зв’язку з тим, що в наявних матеріалах справи підстав для позбавлення батьківських прав Колобашкіної Л.О. немає».

Тим часом мати хлопчика подала позов до свекрухи. Про відібрання у неї свого сина. А свекруха – зустрічний, щоб не віддати.

26 січня 2015 року суддя А.Карнаух змушений був винести ухвалу, якою позовну заяву Колобашкіної Людмили залишив без розгляду. Бо так попросила Люда, зваживши, як кажуть, всі «за» і «проти». Можу собі уявити лиш, що, які сили її спонукали на такий крок. Вона також боролася за сина зі всіх сил. І до школи ходила, і додому до свекрухи приходила. Але Галина Григорівна взяла безкоштовного державного адвоката і пішла з ним у рішучий бій за Миколку в суді.

0_51cc57e2e724dc77ebc6d2613b8d7072.JPG

Суд багато разів переносили. Вона десятки разів телефонувала нам у редакцію, щоб ми приїхали і допомогли їй забрати Миколку у Люди. А що ж його забирати, як він змалечку і дотепер жив у бабусі!..

Суддя запитує Люду, чи визнає вона позов своєї колишньої свекрухи про відібрання у неї Миколки без позбавлення батьківських прав. Вона кілька секунд мовчить, опустивши очі, видно, як їй важко, і, врешті, видушує з себе ледь чутно, що позов визнає повністю. У мене виступили на очах сльози. Суддя її перепитав, чи усвідомлює вона в повній мірі те, що сказала?.. Вона каже, що повністю все усвідомлює. Віддає хлопчика бабці на виховання, бо всі спроби забрати його не увінчалися успіхом. Бо син її обзивав поганими словами і навіть бив, і не хоче з нею жити. А ще вона сказала, що це результат намовляння бабусі. Далі суд оголосив рішення про те, що Миколка житиме і виховуватиметься у бабусі. Бабуся розповіла суду, в яких умовах він ростиме. У неї чотирикімнатна хата. Окрема кімната – його. Живуть вони з внуком. Більше у хаті нікого немає. Мають коня, корову, шість свиней, курей, гусей.

Зараз у Журавлівці стоїть порожньою батьківська хата Люди. Вона з мамою виїхала в інше село. Там живе з іншим чоловіком. Бо така доля. І не винна вона ні перед Богом, ні перед людьми. А Миколка не хоче йти до чужого йому дядька, бо він знає свого рідного тата і дуже схожий на нього. Життя поки що розділяє його з рідним братом, молодшим на два роки. Він у четвертому класі в Крищенцях. Дуже гарно там вчиться. Бабуся Галина і Миколка мріють, щоб на літні канікули він був у них. Але це вже як вийде. Бо судового рішення такого, що зобов’язує Люду віддати на канікули сина до його брата і бабусі, ще немає.

33kanal
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
60 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Винничане поделились мемами известного когда-то полотна Владимира Серова "Ходоки у Ленина" . Среди ходоков на картине появился Владимир Путин. "Очень уважаю качественный фотошоп, потому что для хорошего "шоперства" нужно быть настоящим художником и инженером. Ну и юмористом", - говорится в заметке винничанина Виктора Байрака, который поделился мемом.В комментариях к сообщению появилось еще несколько интересных интерпретаций "ходоков".
Происшествия
Вчера, 20 января 2019 года, возле Винницы произошла авария. На место вызвали спасателей.- В 14:50 в службу спасения поступило сообщение о ДТП вблизи аэропорта Гавришовка, - сообщает Руслан Шевчук, главный спасатель Винницкой области.По его словам, бойцы дежурного караула государственной пожарно-спасательной части на месте чрезвычайного происшествия выяснили, что водитель легковушки Suzuki Grand Vitara не справился с управлением.- На скользкой дороге автомо...
Общество
21 января 2019 в г. Тульчин, на площади Героев Майдана состоялся флешмоб «Единая страна» с построением «живого слова» и исполнением Государственного Гимна Украины.Участниками мероприятия были государственные служащие райгосадминистрации, служащие местного самоуправления районного и городского советов. Флешмоб посвящен 100-летию Акта Соединения и Дню Соборности Украины.
Бизнес
В Винницкой области введено в эксплуатацию солнечную электростанцию на территории Бохоницкого сельского совета.Мощность нового объекта составляет 4900,0 кВт, а расчетный годовая выработка электроэнергии - 6393,0 МВт.Общая площадь строительства административно-бытового корпуса достигает 34,5 м / кв.
Происшествия
Несчастный случай произошел в г. Липовец 20 января. Местный житель случайно прижался к включенной газовой плите, в результате чего на нем загорелась одежда.В подсобном помещении на территории соседнего хозяйства погиб 59-летний местный житель.Предварительно установлено, что нетрезвый мужчина зайдя в соседскую хозяйственную постройку, сел на стул и прижался к включенной газовой плите. Мгновенно на нем вспыхнула одежда. Ожоги оказались не совместимыми с жизн...
Общество
С 22 января в Виннице внедряется бесконтактная оплата за проезд в общественном транспорте при помощи гаджетов и банковского счета. В первую очередь, этот вариант должен заинтересовать молодежь. За ней новый способ освоят и люди среднего поколения. А у пенсионеров и так проезд бесплатный.  Как сообщают в департаменте по делам СМИ и связях с общественностью Винницкого горсовета, в трамваях, троллейбусах и автобусах КП «Винницкой транспортной компании» помест...
Общество
В Виннице капитально отремонтируют улицу Данила Нечая. Речь идет об участке от улицы Московской до улицы Федорова. Всего более 1,2 км дороги. Об этом 21 января сообщил в «Фейсбук» городской голова Сергей Моргунов.
Происшествия
Хотя зимой отравления грибами считаются редкостью, все-таки не сезон, но в Виннице зафиксирован случай обращения в больницу с характерными для «грибного» отравления симптомами. На недомогание пожаловались все семеро членов одной семьи. Об этом случае рассказал начальник ГУ Госпродпотребслужбы Григорий Сидорук. По его словам, все пострадавшие находятся в реанимации, а их состояние медики квалифицируют как средней тяжести. Известно, что винничане купили гриб...
Общество
В городе Жмеринка Винницкой области 19 января, на Крещение, из кранов горожан текла освященная вода. Местный водоканал пригласил священника и провел обряд освящения воды на водозаборах, сообщает Жмеринка.city.По словам директора КП «Жмеринкаводоканал» Владимира Воронова, это сделали, чтобы жители города имели возможность получить освященную воду непосредственно дома, прямо из крана.Освященную воду подали Жмеринчанам утром в 8:00. Обряд произвел настоятель...