Бабуся забрала через суд сина у мами чи підліток сам вирішив залишитись з нею?

Днями я сидів у Тульчинському суді. Щось говорив суддя, сторони по справі, а мені все ввижалася ота незабутня хвилююча Біблійна історія, коли дві молоді жінки судилися за немовля, кожна доводила, що це її син.

І суддя – всемогутній володар держави Соломон – пішов на жорстоку суддівську хитрість: присудив вбити дитину, якщо неможливо встановити, хто з двох жінок насправді є матір’ю немовляти. І в останню мить та, що насправді була матір’ю хлопчика, відмовилася від нього на користь іншої, лише б він жив. Так було врятоване не просто дитя, а майбутній Пророк.

На мій погляд, справа в Тульчинському суді була ще складнішою. Бо судилися дві жінки не за немовля, а за майже 14-річного хлопця. Більше того, одна – бабуся, 1949 року народження, а інша — зовсім молода красива жінка. Бабуся намагалася відібрати у рідної мами її дитину. Бабусю звати Галина Григорівна Колобашкіна, а маму – Люда.

Не знаю, ким стане у майбутньому чотирнадцятирічний Миколка, але дуже хочеться, щоб він виріс гідною людиною, як його родина і по батьківській, і по маминій лінії. Мені здається, що у цій трагедії ніхто не винен. Так мало бути.

Жили собі в Журавлівці дві роботящих сім’ї. Товаришували. У Колобашкіних було троє хлопців, а в Сіньових – двоє дівчат. І оженився Володя Колобашкін на Люді Сіньовій. Забрав він молоду дружину до себе, у батьківську хату. І жили вони, можна сказати, щасливо. Нажили двох дітей. Двох хлопчиків. І ось на тринадцятому році їхнього сімейного життя сталося горе: Володя Колобашкін втопився у місцевому ставку.

Я взагалі не знаю, як витримало жіноче, материнське серце Галини Григорівни те все. Із трьох синів, яких виростила, виплекала, красивих, як соколи, поховала двох. А на додачу, кілька місяців тому, в пік найбільшої судової тяганини, поховала і чоловіка. Де у неї взялися сили боротися за Миколку з його рідною мамою – я не знаю.

Люда забралася від свекрухи після смерті чоловіка не зразу. До речі, вона й досі прописана у неї. Але факт, що таки забралася. Бо життя – найскладніша загадка і випробування. Але ось дітей так само легко забрати з собою вона не змогла. На заваді стала свекруха. Цитую перший важливий документ – рішення комісії з питань захисту прав дитини Тульчинської РДА від 19.09.2013 року: «Зобов’язати Колобашкіну Галину Григорівну не перешкоджати матері Колобашкіній Людмилі Олександрівні виховувати та утримувати малолітнього сина Колобашкіна Миколу Володимировича, 21.05.2002 року народження».

Здавалося, проти бабусі було все: і трагічні обставини, які сталися з синами, чоловіком, а найголовніше – законодавство, яке найперше стоїть на боці матері і дитини, а не бабусі. Але факт: 65-річна бабуся ні на день не припиняла боротьби за Миколку. І ось черговий документ – рішення Журавлівської сільської ради: «Рекомендувати матері дитини, гр. Колобашкіній Людмилі Олександрівні, виплачувати половину пенсії гр. Колобашкіній Галині Григорівні на утримання дитини Колобашкіна Миколи Володимировича з дати її отримання через поштове відділення».

У середині 2014 року, коли в країні було море крові, у Колобашкіної в Журавлівці була своя війна – з колишньою невісткою. Сили були нерівними. Люда нічим себе не заплямувала таким, що давало б можливість владі позбавити її батьківських прав. Ніхто в селі її не бачив п’яною, не гуляща. Як у такої мами забрати дитину і віддати бабці? Влада цього зробити не могла. А бабця билася як риба об лід за внука, щоб відібрати його у мами. І у вінницьких кабінетах, і в київських, не кажучи вже про місцеві тульчинські. У 2014 році на її голову упав ще один як скеля документ за підписом заступника голови комісії з питань захисту прав дитини Тульчинської РДА В.Побережника: «Відмовити Колобашкіній Галині Григорівній у наданні висновку до суду про доцільність позбавлення батьківських прав громадянки Колобашкіної Людмили Олександрівни відносно малолітнього сина Колобашкіна Миколи Володимировича в зв’язку з тим, що в наявних матеріалах справи підстав для позбавлення батьківських прав Колобашкіної Л.О. немає».

Тим часом мати хлопчика подала позов до свекрухи. Про відібрання у неї свого сина. А свекруха – зустрічний, щоб не віддати.

26 січня 2015 року суддя А.Карнаух змушений був винести ухвалу, якою позовну заяву Колобашкіної Людмили залишив без розгляду. Бо так попросила Люда, зваживши, як кажуть, всі «за» і «проти». Можу собі уявити лиш, що, які сили її спонукали на такий крок. Вона також боролася за сина зі всіх сил. І до школи ходила, і додому до свекрухи приходила. Але Галина Григорівна взяла безкоштовного державного адвоката і пішла з ним у рішучий бій за Миколку в суді.

Суд багато разів переносили. Вона десятки разів телефонувала нам у редакцію, щоб ми приїхали і допомогли їй забрати Миколку у Люди. А що ж його забирати, як він змалечку і дотепер жив у бабусі!..

Суддя запитує Люду, чи визнає вона позов своєї колишньої свекрухи про відібрання у неї Миколки без позбавлення батьківських прав. Вона кілька секунд мовчить, опустивши очі, видно, як їй важко, і, врешті, видушує з себе ледь чутно, що позов визнає повністю. У мене виступили на очах сльози. Суддя її перепитав, чи усвідомлює вона в повній мірі те, що сказала?.. Вона каже, що повністю все усвідомлює. Віддає хлопчика бабці на виховання, бо всі спроби забрати його не увінчалися успіхом. Бо син її обзивав поганими словами і навіть бив, і не хоче з нею жити. А ще вона сказала, що це результат намовляння бабусі. Далі суд оголосив рішення про те, що Миколка житиме і виховуватиметься у бабусі. Бабуся розповіла суду, в яких умовах він ростиме. У неї чотирикімнатна хата. Окрема кімната – його. Живуть вони з внуком. Більше у хаті нікого немає. Мають коня, корову, шість свиней, курей, гусей.

Зараз у Журавлівці стоїть порожньою батьківська хата Люди. Вона з мамою виїхала в інше село. Там живе з іншим чоловіком. Бо така доля. І не винна вона ні перед Богом, ні перед людьми. А Миколка не хоче йти до чужого йому дядька, бо він знає свого рідного тата і дуже схожий на нього. Життя поки що розділяє його з рідним братом, молодшим на два роки. Він у четвертому класі в Крищенцях. Дуже гарно там вчиться. Бабуся Галина і Миколка мріють, щоб на літні канікули він був у них. Але це вже як вийде. Бо судового рішення такого, що зобов’язує Люду віддати на канікули сина до його брата і бабусі, ще немає.

33kanal
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Винницкой области фиксируют все больше случаев телефонного мошенничества. Доверчивые жители города легко “попадают на крючок”. Одна из распространенных схем – «решение проблем с правоохранительными органами». Нередки случаи звонков, в которых мошенники сообщают потерпевшему о том, что его близкие родственники, знакомые, друзья стали участниками преступных действий и задержаны сотрудниками полиции.  В основном звонок раздается посреди ночи, чтобы человек...
Культура
В Виннице в эти выходные, 24 и 25 августа, на Вишенском озере, в парке Дружбы народов, развернется фестиваль VinAugust Fest. Организаторы называют событие "праздником звука и драйва ко Дню Независимости", сообщает Veжа.Всего на сцене фестиваля в течение двух дней выступят десятки вокалистов и более двухсот брейк-дансеров и хип-хопперов, а также кавер-бэндов "Triss" и "Angry girls". Специальными гостями станут байкеры из мото-сообщества "Загул", которые уст...
Общество
"Винницкая транспортная компания" закупила новый спецавтомобиль для своих нужд. Автомобиль на базе "МАЗ-54329" использовать для обслуживания контактной сети трамвая и троллейбуса. Стоимость транспортного средства составила 120 000 гривен.Об этом сообщает мэр Винницы Сергей Моргунов на своей странице в Facebook."Новое приобретение Винницкой транспортной компании - спецавтомобиль для обслуживания контактной сети трамвая и троллейбуса. А общая протяженность к...
Общество
В Виннице обновляют лифты в жилых домах города. Об этом сообщает телеканал Вита. Вместо старых и шумных лифтов - комфортные и тихие.В Виннице продолжают обновлять подъемники в жилых домах. Все для того, чтобы винничане чувствовали себя в безопасности. Подробнее смотрите в видеосюжете:
Власть
15 августа журнал "Новое время" обнародовал собственный ежегодный рейтинг 100 самых влиятельных людей Украины. Среди известных деятелей нашлось место и для двух уроженцев Винницкой области.В 53 номером разместился бизнесмен Игорь Гуменный. Предприниматель является владельцем и президентом компании UBC Group, которая сентябре 2018 открыла в Виннице собственный завод по производству холодильного оборудования. Гуменный родом из села Дьяковцы Литинского района...
Общество
В Виннице житель Тяжилова решил сделать себе озеро с помощью экскаватора. Об этом сообщает Муниципальная стража. Сейчас самый сезон отпусков, вероятно потому винничанин решил организовать раскоп копанки или небольшого озерца на территории общего пользования на ул. Агрономическая (район Тяжилов) неподалеку от реки. Конечно же какие - либо разрешительные документы у него отсутствовали. Работники Муниципальной стражи составили на этого гражданина протокол об...
Общество
В День Независимости, 24 августа, на Европейской площади Винницы уже пятый раз за лето пройдет благотворительный фестиваль «Хвост-фест». Во время мероприятия все желающие смогут приютить бездомное животное. Четвероногих, прежде всего кошек и собак, волонтеры будут отдавать в добрые руки после заключения специального соглашения, поэтому будущим счастливым обладателям животных следует иметь при себе паспорт. Мероприятие продлится с 12:00 до 18:00. Связаться...
Общество
Работники Муниципальной стражи составили протокол об административном правонарушении по ст. 152 КУоАП (нарушение правил благоустройства) на винничанку, которая сложила строительные отходы на обочине центральной улицы города.«Винничанка, осуществляя ремонт в собственной квартире, избавилась от строительного мусора интересным способом: она сложила мешки и обломки досок под забор, которым огражден Собор на ул. Муры, то есть в центре города и на территории общ...
Общество
Нa выезде из Винницы в нaпрaвлении Немировa продолжaется мaсштaбный кaпитaльный ремонт путепроводa. По информaции службы aвтомобильных дорог в Винницкой облaсти сейчaс идут мaсштaбные ремонтные рaботы нa Немировской трaнспортной рaзвязке (въезд в г. Винницa со стороны Немировa) — передaет Винницкaя ОГA. В связи с этим временно изменены схемы дорожного движения и, соответственно, устaновлены новые дорожные знaки. Трaнспортную рaзвязку построено в конце 70-х...
Новости по теме
"Ваш сын в обезьяннике": доверчивых винничан разводят на тысячи, как защитить себя от аферистов
Винницкая транспортная компания закупила новый спецавтомобиль (Фото)
Как в Виннице обновляют лифты в жилых домах города (видео)
В Виннице на Тяжилове винничанин решил вырыть себе озеро, за что получил штраф (фото)
Винничан приглашают на пятый за лето «Хвост-фест»
Женщина выбросила строительный мусор прямо под забор Собора в центре Винницы за, что и получит штраф (Фото)
Нa выезде из Винницы в нaпрaвлении Немировa ремонтируют путепровод
В центре Винницы установили необычный граммофон, воспроизводящий музыку с телефона (фото, видео)
Как в Виннице будут отмечать День Независимости и День флага 2019: программа расписания
Что стало с промышленным гигантом Винницы времен СССР – заводом “Химпром” (Видео)