• Головна
  • У паспорт можна вписати ідентифікаційний код або відмову від нього
10:25, 4 лютого 2016 р.

У паспорт можна вписати ідентифікаційний код або відмову від нього

Ідентифікаційний код можна внести до паспорта громадянина України. Потрібно лише звернутися до податкової інспекції за місцем проживання. Позначку поставлять на 7, 8 або 9 сторінці паспорта. Спеціалісти зазначають, що тепер код, який частенько можна загубити, носити з собою не потрібно, бо необхідні дані є у паспорті.

Вінничани не знають, що для ідентифікаційного коду виділили окреме місце в паспорті

Практика внесення коду до паспорта вже існує майже рік, однак, вінничани зізнаються, що не знають про це нововведення.

‒ Ні, про таке не чула. Не знаю чи є це ефективним, але, гадваю, значно зручним, ‒ розповідає вінничанка Тетяна Колодій.

‒ Про таку процедуру я не знала. Це як палиця з двох кінців: з однієї сторони добре, але з іншої, якщо загубити паспорт, то разом втратиш і код, ‒ зізнається вінничанка Ольга Марчук.

‒ Я вважаю, що це зручніше, тому, що що нівелюється ще один папірець який завжди можна загубити. Інше питання, чи буде ця процедура ефективна для людей, ‒ зазначає вінничанин Роман Чорнота.
ідентифікаційний код у паспорті фото

"Можливо це зручно, але неефективно"

Чи є внесення ідентифікаційного коду в паспорт більш зручним для громадян, ми вирішили запитати безпосередньо у Вінницькій об'єднаній Державній податковій інспекції.

‒ Ми неодноразово обговорювали це питання і зробили висновки, що юридичної сили код в паспорті, в принципі, немає. Наприклад, якщо Ви будете здійснювати якісь операції, пов'язані з оформленням нерухомості, ‒ потрібно мати оригінальний ідентифікаційний код. Можливо це зручно, але неефективно ‒ зауважує головний державний інспектор Відділу комунікацій ВОДПІ Людмила Маліцька.

Ламінувати чи ні

Досить часто люди скаржаться на те, що папір, на якому вказаний код не якісний, і може пошкодитися. Тому нас зацікавило питання чи можна ламінувати свій ідентифікаційний код, на що представник ВОДПІ відповіла, що можна. На противагу цій відповіді, юрист Олексій Мусіровськийстверджує, що законом це не заборонено, але якщо, наприклад, виникне необхідність встановити дійсність ідентифікаційного коду на експертизі, ‒ це буде не можливо. Навіть сканувати цей документ в ламінованому вигляді не вийде.

Від ідентифкаційного коду можна відмовитися

Через релігійні переконання є люди, які не хочуть мати свій код, і просто відмовляються від цього документу.

‒ У Вінниці така практика є доволі популярною. Людям без коду ставлять окрему відмітку у паспорті, і вони можуть здійснювати будь-які операції (бути підприємцем, оформлювати потрібну документацію), ‒ розповідає головний державний інспектор Відділу комунікацій ВОДПІ Людмила Маліцька.

Чи варто вносити код у паспорт, якщо вже існують нові документи у формі картки з електронним чипом

Нагадаємо, що вінничани вже отримують паспортні документи нового зразка, в яких можна вказувати окрім прізвища, імені, по-батькові, дати та місця народження відбитки пальців, відсканований електронний підпис, відцифроване обличчя, ідентифікаційний код та дані групи крові. Тому вінничани зізнаються, що вже й не розуміють чи потрібно вносити код в паспорт, якщо вже незабаром отримають новий документ.

‒ Про внесення коду в паспорт я знаю, але ця методика вже не актуальна, бо почали діяти нові біометричні паспорти. Для мене це не проблема, адже завжди ношу код в обкладинці паспорта, ‒каже вінничанка Наталя Федоришина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...