Як перший вінницький поліцейський Юрій Педос почувався на поліграфі під час переатестації

Лише тиждень, з 29 січня по 5 лютого 34-річний полковник Юрій Педос очолював Головне управління Національної поліції у Вінницькій області. Проте, він не залишає рідну Вінницьку область, а продовжуватиме працювати на посаді першого заступника нового начальника облуправління Нацполіції Антона Шевцова, якого 5 лютого представив вінницьким правоохоронцям заступник Хатії Деконаїдзе Олексій Руденко.

Полковник Юрій Педос є одним із перших правоохоронців Вінниччини, хто успішно пройшов переатестацію і вже є справжнім поліцейським. Тож і спілкувались ми про те, яким чином відбувається переатестація у поліцейські колишніх міліціонерів, коли вона розпочнеться у Вінниці і як зараз старі міліціянти співпрацюють та навчають своїм професійним навичкам нову патрульну поліцію Вінниці.

- Юрію Володимировичу, ви стали фактично першим вінницьким правоохоронцем, що пройшов переатестацію і вже є діючим поліцейським. Як проходила переатестація?

- Переатестація проходила в кілька етапів – спочатку було тестування, де треба було відповідати на запитання. Там були загальні логічні питання і деякі задачі математичні, а також запитання на знання законів, нормативних актів та Конституції. Окрім цього були ситуативні задачі – по кваліфікації злочинів – це по напрямку слідства. Загалом для слідчих були одні запитання, а для оперативників – інші.

Потім була співбесіда. Атестаційна комісія запросила представників громадськості, представників внутрішніх справ Нацполіції – вони теж задавали ряд запитань. А вже потім за моєю згодою мене направили на поліграф - детектор брехні, де я відповів на запитання. І після цього на основі всіх матеріалів та тестів мене запросили на ще одну співбесіду. І таким прийняли рішення що я пройшов переатестацію.

Всього це зайняло 2 тижні.

- Під час переатестації Ви особисто спілкувалися з керівником Національної поліції Хатією Деканоїдзе?

- Ні я особисто з нею не спілкувався. Спілкування було тільки в робочому порядку, під час моєї роботи у Главку Нацполіції у Києві.

- А у Вінниці коли розпочнеться процедура переатестація?

- Зараз Хмельницький проходить переатестацію, наступними, напевно будемо ми. Але по Вінниці не готовий сказати точно. Є графік – все проходить відповідно до нього.

- Як нова поліція взаємодіє з апаратом міліції, який залишився?

- Відносини будуються нормально. Бувають же різні ситуації і у цих молодих хлопців і дівчат дуже відповідальний вид діяльності. Всі розуміють, що молодь треба підтримати – вони кожного дня стикаються з злочинцями ризикують життям, здоровям, і якщо треба виїжджає опергрупа для підтримки. Попередній апарат їм всіляко допомагає. Їх треба підтримувати, адже реформа – це чудово.

- Які будуть першочергові завдання у нової поліції?

- Боротьба з вуличною злочинністю.

- Скільки одночасно екіпажів плануєте запустити?

- Більше десяти по місту. Також враховуватимемо, де в нас по місту сконцентровано більше злочинців. Таке рішення прийме наш начальник.

- Чи будуть залучатися нові поліцейські до оперативно-слідчої та розшукової діяльності?

- Ні. Патрульні поліцейські мають охороняти громадський порядок на вулиці. Якщо вони затримують правопорушника, то вони можуть і самі скласти адмінпротокол. Якщо це адміністративне правопорушення. Якщо це злочин, то вони викликають слідчу оперативну групу. Поліцейські патрулюватимуть місто як на автомобілях так і буде піший патруль – поліція ходитиме містом. Їхня мета – це профілактика і припинення злочинних дій.

- Функції ДАІ вони теж виконуватимуть?

- По перехідних положеннях ДАІ у нас ще працює. Тому, так, виконуватимуть і функцію ДАЇ.

У них по закону превентивна діяльність, і вони мають право зупиняти і перевіряти транспортні засоби, якщо на те є законні підстави.

- Влітку ви були переведені в Київ. На посаду міністерства. Чому ви повернулися?

- Якщо бути відвертим то саме головне в житті це сім’я – в мене дружина і двоє дітей. Я в Києві жив без них. Поїхав туди працювати, бо вважав, що коли є така вакансія - першого зама слідчого управління, то Бог так вирішив, що мені треба отримати певний досвід і пройти певний етап іспитів.

- І яка там в них була атмосфера?

- Там дуже гарний колектив і люди, які дійсно багато роблять для того, щоб щось змінити в цій державі. Я стояв біля витоків реформи - бачив як вона запускалася – усі працівники центрального апарату цілодобово знаходяться на роботі аби поліція запрацювала. У мене чудове враження про центральний апарат. Хтось казав, що центральний апарат – це «кабінетні працівники». Але це неправда, адже вони багато роблять аби поліція ефективно працювала.

- Чому вирішили повернутися до Вінниці?

- Після атестації я пройшов всі іспити та співбесіду. І коли запропонували повернутися до Вінниці я ні хвилини не сумнівався, адже головною для мене були сім’я і мої доньки які мене тут чекають. Хтось сказав, що я йду вже не таким начальником, але це не важливо, тому що головне – це сім’я. А життя покаже як воно все далі буде.

- Які очікування від роботи на Вінниччині?

- Сподіваюся на плідну співпрацю. Хочу для Вінниччини зробити все, щоб люди спокійно ходили по місту. Щоб вони були впевнені в тому, що нова поліція - це новий форма те, що реформа є ефективною. А також, щоб кожен злочинець знав, що йому нема на що розраховувати, адже він буде відповідати за свої дії.

А де ви в Києві де жили?

- Орендував житло у свого колеги. Там був державний науково дослідницький центр – там я жив в кімнаті відпочинку. Ось так можна сказати пощастило.

- Що кажуть в центральному апараті про Вінниччину?

- По Вінниці в цілому можна сказати, що ситуація стабільна. Немає такого, щоб у порівнянні з іншими областями Вінниччину наприклад там охопили грабежі, вбивства і розбої. Слава богу в нас вбивств стало скоюватися менше і вони швидко розкриваються. Проблема в нас з вуличною злочинністю – часто бувають грабежі та угони автівок. Але тепер ми знаємо шляхи вирішення цих проблем – це активність поліції у місті у вечірній час і максимальна увага поліції у нічний час.

Існує проект «Розумне місто» відповідно до якого будуть встановлені відеокамери. Таким чином вся інформація буде передаватися на ситуативний центр і так ми зможемо бачити, що відбувається на вулицях і будемо швидше знаходити правопорушника. При цьому ми не відходимо від патрулювання вулиць.

- Скільки камер працює зараз?

- Половина із запланованих камер вже працює. Це 75 із 155 – вони в різних частинах міста. Загалом це вулиці центральні, де велике скупчення людей. І така сама програма буде в області в усіх містах – над цим питанням вже начальники міліції попрацювали. Наш губернатор (голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій) готовий виділити 3,5 млн гривень на камери і міська рада теж нас в цьому підтримала.

- Скільки загалом по області хочуть встановити відеокамер?

- Ще неготовий сказати, бо це треба підрахувати. Однак всі розуміють, що чим більше очей на злочинця, тим менше йому буде спокуси щось вчиняти, бо він буде розуміти, що він буде одразу впійманим. Та камери – це лише додатковий засіб. А основний – це збільшення кількості патрулів в місті і в містах області.

- Які зміни будуть в роботі поліції порівняно з міліцією, і що в перспективі має змінитися?

- Відкритість поліцейського, його чесність, порядність, відданість. Цей поліцейський не буде думати про те якби впіймати злочинця і вирішити з ним свої питання. А він буде думати про те як своєю працею зменшити рівень злочинності аби максимально зробити все, щоб ті, хто вчинили злочини відповіли за це. З

вичайно дуже важлива річ це те, що поліцейські будуть отримувати належну зарплатню аби вони не хвилювалися про те, як їм прожити протягом місяця. Це дуже важливо. І я впевнений в тому, що співпраця буде в нас дуже плідна і їм, новим поліцейським, буде надана підтримка.

Упевнений, що вінничани підтримуватимуть нових поліцейських. От я сам розумію, що коли ти йдеш, навіть якщо ти полковник міліції, і паркуєшся не там, де треба і до тебе вже йде новий патрульний, то знаю, що з ним уже не домовишся. Бо вже все – у нових поліцейських інший менталітет. І незалежно від того покажу я йому своє посвідчення чи ні, він складе на мене протокол. І не тільки на мене, а й на нардепів чи голів облдержадміністрацій чи інших чиновників. І цей полісмен все правильно зробить. І не буде такого поняття, що мені зараз подзвонять і я змушений буду «відпустити» цю машину.

- А до вас часто зверталися депутати чи інші високопосадовці, щоб «вирішити питання»?

- Ні. Тому, що мені патрульна служба не підпорядковуються. У них є окремий департамент і вони напряму підпорядковують голові поліції Хатії Деконаїдзе.

Навіть у нас у Вінниці кілька днів назад на Соборній почали працювати колишні ДАЇшники. Їм була поставлена така задача, що хто буде вирішувати питання по дзвінках, то хай не думає, що не буде притягнутий до відповідальності. Адже,якщо людина порушила – їй треба нормально пояснити . Коли вона нормально на все відреагувала, то її варто відпустити після профілактичної бесіди. А от, якщо водій неадекватний і починає махати пальцями-віялом і погрожувати, що в нього в поліції-судах кум чи брат, то одразу треба складати протокол.

- І багато вже склали таких протоколів?

- Я не рахував, але щодня є кілька таких протоколів є. Розумієте, усі повинні усвідомити, що закон один і якщо комусь буде дозволена поблажка - стати під знаком де заборонена зупинка чи випити сто грамів горілки та сісти за кермо, і якщо така думка буде для когось сприйматися як нормальна, ми такого не допустимо.

Всі вже попереджені - і працівники поліції і всі заступники і начальники райвідділів. У всіх є куми, рідні, брати та знайомі, то хай готуються до того, що немає нічого страшного, якщо на когось складуть протокол.

Я навіть батькові своєму сказав, щоб не порушував правила, бо я нічого не зможу вдіяти і не зможу відреагувати бо такий «меседж» є наразі. І якщо цього зараз не зробити, ті хлопці , котрі 14 лютого прийдуть, то що вони побачать? Що на вулиці купа машин всі їздять собі, як хочуть. І що не треба авто ставити під забороненим знаком, пити сто грам, а потім пальці віялом і всіх посилати – такого не повинно бути. Адже від дисципліни багато що залежить. І я прагну, щоб такого беззаконня не було. Хоча як тільки вийдуть на вулиці нові патрулі, то будуть і провокації і перешкоди і хамити можуть. Але не можна такого допускати, бо це наше місто.

- А скільки зараз діючих працівників буде допомагати новій поліції?

- Не готовий точну цифру сказати. Однак у нас 65 чоловік із патрульно-постової служби охороняє місто і ще десь 400-600 осіб по області. А тепер ми будемо продумувати спільні патрулі не те що спільні, а допоміжні, і крім того, оперативно - слідчі групи будуть виїжджати на події, навіть якщо буде вихвалятися якийсь порушник великою кількістю впливових знайомих. Ми готові навіть до того, що треба буде виїжджати і фіксувати передачу хабара.

- Хто приїде до Вінниці запускати нову поліцію?

- Хатія Деканоїдзе – голова Нацполіції. І ми дуже готуємося до цього дня. Це буде велике свято, а вона не просто як керівник поліції, вона, як мати, яка хвилюється за своїх дітей, і працює заради них 24 години 7 днів на тиждень. І вона вірить і я також, що це все вийде. Я все це підтверджую, бо я бачив як вона працює.

Я звертаюся до вінничан хай підтримають цю реформу і наше місто стане найбезпечнішим в Україні. 

vindaily.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
174 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В городе Бершадь в Винницкой области священник Московского патриархата не позволил дочери украинского военного стать крестной матерью для новорожденного ребенка. Он выгнал девушку из храма из-за того, что она молилась на украинском языке и была крещена в Украинской греко-католической церкви. Соответствующее видео опубликовала Оксана Лебедь в Facebook. Бершадские хамы Московского патриархата выгнали из храма девушку за то, что она верующая Украинской греко-...
Происшествия
Инцидент произошел на птицефабрике «Винницкий бройлер» ПрАТ «Мироновский хлебопродукт» в г. Ладыжине. 18 января погиб работник. Об этом сообщает управление Труда в Винницкой области. 21-летний машинист занимался разгрузкой цемента с пневмовагона в автоцементовоз. Молодой человек залез на цистерну и упал. Скончался он от травмы головы. Также, была создана комиссия для расследования обстоятельств данного происшествия.
Общество
Сегодня в Виннице ремонтная бригада сети водопровода будет выполнять работы по ликвидации утечки по таким адресам:  по ул. Келецька, 136 на сети водопровода диаметром 300 мм. На время выполнения ремонтных работ будут отключены от водоснабжения дома под номерами 122, 124,126,126а, 128,128а, 130,132,134,136 по ул. Келецька, дома под номерами 14,16,16а, 18,20,20а по ул. М. Ващука, Школы № 34 и 35, детсад №67- по ул. Кн. Кориатовичей 100,104 на сети водопровод...
Общество
Накануне праздника Крещения и в воскресенье после праздника к Православной Церкви Украины присоединились шесть религиозных общин Винницкой области.16 января за поместную Церковь проголосовала община Покровского храма с. Малые Крушлинцы Винницкого района.17 января православные жители с. Сосонка Винницкого района также сделали свой выбор в пользу ПЦУ.19 января был назначен новый настоятель в приход святого апостола Иоанна Богослова с. Бохоники того же Винниц...
Общество
22 января в муниципальных автобусах Винницы появились наклейки с QR-кодом, которые позволяют пассажирам платить за проезд, не используя наличные. Впоследствии такие же коды будут в салонах трамваев и троллейбусов, в каждом по три штуки.Наклейки размещены при входе в автобус, потому рассчитаться телефоном сложно.«Я еще на остановке открыла приложение Privat24, выбрала рубрику« Транспорт »и« Оплата проезда ». Когда зашла в автобус, пришлось сразу же двигатьс...
Общество
Сегодня 22-й день года по григорианскому календарю – до окончания года осталось 343 дня. Именинники – Евстрат, Петр, Филипп, Полиект. В Украине праздник – День Соборности. 22 января 1919 года на Софийской площади в Киеве было торжественно объявлено об объединении Западно-Украинской Народной Республики и УНР в единое государство. Какой православный праздник отмечают украинцы 22 января 2019 года. Кроме этого, мы рассказываем о самых интересных и важных событ...
Общество
Винничане поделились мемами известного когда-то полотна Владимира Серова "Ходоки у Ленина" . Среди ходоков на картине появился Владимир Путин. "Очень уважаю качественный фотошоп, потому что для хорошего "шоперства" нужно быть настоящим художником и инженером. Ну и юмористом", - говорится в заметке винничанина Виктора Байрака, который поделился мемом.В комментариях к сообщению появилось еще несколько интересных интерпретаций "ходоков".
Происшествия
Вчера, 20 января 2019 года, возле Винницы произошла авария. На место вызвали спасателей.- В 14:50 в службу спасения поступило сообщение о ДТП вблизи аэропорта Гавришовка, - сообщает Руслан Шевчук, главный спасатель Винницкой области.По его словам, бойцы дежурного караула государственной пожарно-спасательной части на месте чрезвычайного происшествия выяснили, что водитель легковушки Suzuki Grand Vitara не справился с управлением.- На скользкой дороге автомо...
Общество
21 января 2019 в г. Тульчин, на площади Героев Майдана состоялся флешмоб «Единая страна» с построением «живого слова» и исполнением Государственного Гимна Украины.Участниками мероприятия были государственные служащие райгосадминистрации, служащие местного самоуправления районного и городского советов. Флешмоб посвящен 100-летию Акта Соединения и Дню Соборности Украины.