• Головна
  • Про рекордні хабарі та особливості хабарництва по-вінницьки
12:50, 9 лютого 2016 р.

Про рекордні хабарі та особливості хабарництва по-вінницьки

Для двох найбільш резонансних хабарників Вінниччини — слідчого, котрий вимагав 1000 доларів за закриття кримінального провадження і чиновника з “прозорого офісу”, котрий за оформлення двох земельних ділянок “запросив” 26 тисяч гривень обрали запобіжні заходи — тримання під вартою, і визначили заставу. Слідчому - 27 тисяч гривень, чиновнику з “прозорого офісу” - 105 тисяч гривень. Поки що ніхто з них таких грошей на заставу не назбирав.

- Суд не має права визначати запобіжний захід без суми застави, щоб не порушувати конвенцію з прав людини, - розмірковує керівник відділу прокуратури області Володимир Шаргало, - При першому ж порушенні правил застави, гроші забираються у прибуток держави, а стосовно підозрюваних обирається більш жорсткий запобіжний засіб. Минулого року за корупційні дії до реальної міри покарання — позбавлення волі засуджено тільки двоє, причому, вироки ще не надрали законрої сили. Один з них — директор ТОВ за розтрату майна в сумі 170 тисяч гривень. Другий — начальник реєстраційної служби одного з районних управлінь юстиції, головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів управління охорони, оперупоноважений Вінницької УВП №1 — за неправомірну винагороду.

Між тим, останнім часом кількість корупції не лише не зменшується, а навпаки — маємо сплеск випадків неправомірної винагороди! Як це пояснити?

-Люди й справді позбавлені відчуття страху перед законом. І тут вже треба звертатися до здорового глузду. Бо за корупційне правопорушення не може бути умовного позбавлення волі — тільки реальне. Про це чудово знають хабарники у погонах. Більше того, знають, що покарання буде від 5 років позбавлення волі. Але не зважаючи ні на що — беруть... Мене самого це дивує — каже Володимир Шаргало.

Люди, котрі попалися на хабарі — отримують реальні строки. І цілком реально опиняються за гратами. Чи то люди чомусь переконані, що у нас закони не діють. Може, думають, що прокуратура перебуває нині у стадії реформування і їй, тобто, нам, не до виведення корупціонерів на чисту воду. А ще цей спалах можна пов'язати з загальним рівням падіння життя населення.

Про рекордні хабарі та особливості хабарництва по-вінницьки, фото-1

Вже цього року до суду направлено 6 кримінальних проваджень, складено 7 протоколів про адміністративні правопорушення. Протягом 2015 року до суду прокуратура направила 72 обвинувальних акти з ознаками корупції. За зловживання та незаконне заволодіння майном з використанням службового становища — 33 факти, за зловживання службовим становищем — 7, отримання неправомірної вигоди — 24 кримінальних провадження. Надання неправомірної винагороди — 9 випадків. Слід зауважити, що відповідальність передбачена як за отримання неправомірної винагороди, так і за її пропозицію. Тому потрібно думати всім — чи варто маратися через хабарництво.

А те, що у поле діяльності прокуратури області не потрапляють високопосадовці вищого рангу, Володимир Шаргало пояснює тим, що для таких VIP-осіб є інший VIP-правоохоронний орган - національне антикорупційне бюро. Між тим, у 2014 році вдалося направити до суду два кримінальних провадження за корупцію по суддях. Зазсичай, такі справи дуже важко слухаються в судах. Надто специфічні суб'єкти.

В середньому нині чиновникам “дають” тисячу доларів. Б Буває, що дають і 3-4 тисячі гривень, але кримінальна відповідальність настає і в цьому випадку. Рекордний хабар був зафіксований на Вінниччині у 2014 році. Тоді один із суддів разом зі спільником хотіли отримати 100 тисяч доларів за винесення потрібного рішення. Отримали 25 тисяч доларів. Нині вона ще слухається в суді.

3 мільйони 689 тисяч - такі збитки завдали корупційні дії чиновників державі протягом минулого року. Окремо по хабарниках підрахунків у прокуратурі не проводили.

Чиновником з “прозорого офісу” війна з корупцією не завершиться. Бо інформація “просочується” така, що хабарників на Вінниччині ще чимало. Особливо у різних дозвільних установах, конторах, де видаються документи про права власності. Вивести хабарника на чисту воду — складний процес, бо все має бути максимально прозорим, задокументованим. Тут важливо не помилитися, бо тоді всі докази визнаються недійсними. Помилки трапляються, але формальні, за котрі чіпляються адвокати. Наприклад, за те, що протокол написаний різними пастами...

За результатами недавнього соціологічного дослідження «Рівень сприйняття корупції бізнесом. Друга хвиля», яке провели Transparency International Україна, PwC Україна та GfK Ukraine, Вінниччина посідає 4 місце в Україні за розповсюдженням корупції. Причому ще на початку 2015 року корумпованість області була удвічі меншою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...