• Головна
  • У Вінниці на Старому місті є храм з майже 300-річною історією.
14:50, 10 лютого 2016 р.

У Вінниці на Старому місті є храм з майже 300-річною історією.

Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Цього разу ми розповімо про старовинний храм Святого Миколая, що на Старому місті за адресою Маяковського 6.

Свято-Миколаївський храм збудували у 1746 році на місці більш давнього. Це була дерев’яна, тризрубна, трибанна, побудована без жодного цвяха, церква, виконана у стилі українського бароко. В радянський час в ній розміщувався філіал Вінницького краєзнавчого музею. Зараз храм належить Українській православній церкві Московського патріархату.

Якщо вірити старовинній легенді, перша церква на місці сучасної Свято-Миколаївської постала у ХІІІ ст., коли у цю місцину, рятуючись від монголo-татарської навали, прийшли двоє монахів із Києво-Печерської лаври: Микола та Володимир. У нічному видінні їм явився святитель Миколай, що сказав встановити хрест та церкву. Змайстрували її біля схилу гори, на якій височів перший Вінницький замок, закладений ще наприкінці XIV ст. князем Федором Коріатовичем. Через певний час церкву спалили поляки. Та городяни на її місці звели нову, свідченням чого є напис на одвірках південних дверей будівлі:

«Старанием ктитора Антона Постельника во имя Отца и Сына и Святаго Духа Аминь. Сооружился храм сей Святителя Христова Николая року Божия 1746 месяца апреля 11 дня».

Нинішній храм споруджений майже 270 років тому, і на сьогоднішній день є найстарішою автентичною дерев'яною будовою міста.

Поряд - дзвіниця, розташована, як і в типових церквах українського типу, окремо від церкви.

1903 рік

1903.serkva

1903.serkva

1968 рік

1968.cerkva

1968.cerkva

1984

  vinnitsa.84

План церкви

 Винница.info: У Вінниці на Старому місті є храм з майже 300-річною історією. Фотофакт

2012

 cerkva.2012.vinnitsacerkvas.2012.vinnitsa

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...