• Головна
  • Недовіру головному лікарю висловлювали у шкірвендиспансері. Конфлікт «гасила» Людмила Грабович
15:25, 10 лютого 2016 р.

Недовіру головному лікарю висловлювали у шкірвендиспансері. Конфлікт «гасила» Людмила Грабович

Чергове скорочення штату знову сколотило колектив установи. Адже роботи медикам додалося й з появою біженців з Донбасу і Криму. За минулий рік заклад прийняв більше 48 тисяч пацієнтів.

Втім, і його не оминула «оптимізація». І почалася вона ще в липні минулого року. Тоді на ім'я заступника голови облради Наталії Солейко був надісланий лист від лікарів Малецької, Федоришеної та Соєва, котрі говорили про необхідність скорочення штату шкірвендиспансеру. А вже у серпні з департаменту охорони здоров'я області прийшов лист на ім’я в.о. головного лікаря Максима Третякова, на основі якого він самостійно вирішив, кого скоротити. Втім, профспілці про це стало відомо тільки... 22 січня 2016 року — через півроку!

Недовіру головному лікарю висловлювали у шкірвендиспансері. Конфлікт «гасила» Людмила Грабович, фото-1

– У нашому закладі лікарів за людей не мають. Про свій неповний робочий день я, наприклад, дізнався з... дверей власного кабінету, на котрих адміністратор вивісила новий розпорядок роботи, – обурюється лікар Сергій Клименко. — Коли звернувся до Третякова, він мені сказав, що я не маю права працювати повний робочий день. Тільки на 0,75 ставки. Минулого року ми з колегами-лікарями приходили до облдержадміністрації. Нас прийняли, вислухали, але жодних дій не робили. Нове керівництво почало лякати скороченням «неугодних». «Не колективу вирішувати, хто буде головним лікарем», — почули ми. Як це так — не враховувати думку колективу? І взагалі, Максим Третяков — нелегітимний головний лікар, не йому когось скорочувати!

– Оптимізація відбувається дивним чином: під скорочення потрапляє 32 ставки. Це означає, що третина колективу — 50 чоловік – опиниться на вулиці. Після такого скорочення залишиться 4,5 лікаря на всю область. Зате на них — 5 працівників бухгалтерії, 3 водії, 2 секретар-друкарки та оператор комп'ютерного набору. І, звичайно, сам головний лікар. Зате на роботу беруть інженера з охорони праці, друкарку, лікаря, котра в декретній відпустці. Жодна людина з прийнятих під скорочення не потрапляє, — аналізує лікар Олексій Борисенко.

– Я вважаю роботу головного лікаря незадовільною і пропоную висловити йому недовіру, —запропонував лікар Андрій Кінщак. — Хоча б тому, що заклад не пройшов акредитацію. А керівник замість того, щоб ходити у відпустки, мав би жити в департаменті і доводити, що скорочувати нікого не потрібно. Втім, за період роботи ставки розподілялися серед найближчого оточення головного лікаря.

Недовіру головному лікарю висловлювали у шкірвендиспансері. Конфлікт «гасила» Людмила Грабович, фото-2

Максим Третяков був небагатослівним. Зазначив, що головного лікаря призначає обласна рада. А ще — що, згідно зі статутом установи, він має право затверджувати штатний розклад і скорочувати посади і що нині фінансування охорони здоров'я зменшилося, тому скорочення не уникнути...

Ось як бачить ситуацію директор обласного департаменту охорони здоров'я Людмила Грабович.

– Так, охорона здоров'я області отримала на 30 відсотків менший бюджет. І ще — реформа закінчилася. Але цього закладу вона практично не торкнулася. І для того, щоб протриматися, треба провести оптимізацію. Згідно з постановою Кабміну, у всіх закладах має бути скорочена кількість ліжок. Відповідно – і лікарів. Є кілька шляхів вирішення проблеми. Перший — скорочення посад. Другий — якщо всім хочеться працювати, то слід розробити платні послуги і створити госпрозрахункове відділення. Тут достатньо площ і дуже кваліфікований персонал. І третій спосіб — всі залишаються, але ставки будуть меншими. Тому треба вирішувати, а не душити одне одного. Щодо головного лікаря, то його дійсно призначає облрада. Втім, нині розробляється проект про контракти головних лікарів, щоб на їх призначення впливав і профільний департамент.

До речі, лікарі пообіцяли ретельно обдумати всі три шляхи вирішення проблеми. Втім, від висловлення недовіри не відмовилися і провели таємне голосування, на котрому 46 учасників зібрання проголосували «за» недовіру Максимові Третякову. І це ще раз підтвердило, що колектив справді дуже роз'єднаний і відчайдушно бореться за виживання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...