• Головна
  • Як безкоштовно стати айтішником?
16:40, 10 лютого 2016 р.

Як безкоштовно стати айтішником?

У Вінниці в березні почнуть вчити на фахівців у сфері IT на курсах в бібліотеці та на базі ria.com. Але не всіх. На бажаючих заробляти в майбутньому не менш 12 тисяч гривень очікує конкурс.

Про запуск всеукраїнської програми Technology Nation повідомив фонд Brain Basket минулого тижня. Планується, що до 2020 року айтішниками стануть 100 тисяч українців. У список 22 обласних центрів, де буде працювати ця програма, попала і Вінниця. За словами директора департаменту інформаційних технологій міської ради Володимира Романенка, навчання буде безкоштовним та розпочнеться 1 березня у Вінницькій центральній бібліотеці для дітей та юнацтва на проспекті Космонавтів.

- Ми беремо дорослих людей, у яких є вища освіта, - розповів директор фонду Brain Basket Володимир Люлька. - Вікові обмеження: до 40 років. Якщо хочете вчитися — заходьте на наш сайт, реєструйтеся та заповнюйте анкету. У лютому ми будемо розсилати усім тест на логіку. За його результатами і обиратимемо учасників.

Як безкоштовно стати айтішнико

Як безкоштовно стати айтішнико

Учасників навчатимуть за програмами провідних вишів світу - як Гарвард та Стенфорд.

- Зараз багато навчальних програм в інтернеті, - розповідає Володимир. - Наша відмінність від них у тому, що ми пропонуємо змішане навчання. Тобто людина може переглядати в інтернеті відео-лекції, а опрацьовувати їх з викладачем.

Про другу можливість стати айтішником розповів керівник розробки у RIA Олег Черній. З його слів, у середині березня на базі ria.com також безкоштовно будуть учити молодих айтішників, але більш “просунутих”. Для того, щоб взяти потрапити на курси, потрібно хоч трохи розбиратися у програмуванні. Основним профілем буде мова JavaScript.

Як безкоштовно стати айтішником?, фото-2

- Ми запропонуємо невелику задачу на алгоритмічне мислення для відбору претендентів, - розповів Олег. - Бо саме воно дає людині змогу дуже швидко включитися у процес навчання. Курси також безкоштовні і триватимуть не більше місяця. Заняття будуть проходити очно. А зараз ми тільки розробляємо навчальну програму.

Скільки ж отримує спеціаліст з IT?

- Випускник без досвіду може просити зарплату мінімум 500 доларів, - сказав Володимир Люлька. - Але фахівців зазвичай обирають не за дипломом, а за знаннями. Дають тест на програмування і сідай пиши.

- Для початківця, як правило, немає фіксованої ставки, - розповів Олег Черній. - В IT-компаніях є градація спеціалістів: Junior, Middle та Senior. На найнижчому щаблі є ті, хто працює за 500 доларів (і вище), а є, що за 100. Це залежить від рівня знань та компанії. Для працівників вищого рівня зарплата вже більш-менш фіксується. Middle-спеціалісти отримують від 1500 доларів. Думаю, що можна у Вінниці знайти роботу для айтішника-початківця з окладом у 12000 гривень (приблизно 500 дол. - авт.).

Університет чи курси?

Невже випускник університету з програмування буде гіршим працівником за того, хто закінчив курси?

- Основна задача курсів — привити людині здатність логічно мислити та навчити вчитися. Зараз той, хто вивчився на програміста, але рік не працював, дуже сильно відстає. А навчальна програма в університетах взагалі дуже швидко старішає — її треба постійно оновлювати. Це не швидкий процес, на відміну від розвитку сучасних технологій. Тому й з'являються усілякі курси, щоб наздогнати прогрес та навчитися новому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...