• Главная
  • Надсучасний прилад для очищення води розробляє 11-класник із Ладижина
14:15, 11 февраля 2016 г.

Надсучасний прилад для очищення води розробляє 11-класник із Ладижина

На гурток радіоконструювання учень Ладижинської СЗШ №2 Руслан Мамедов почав ходити ще в шостому класі.

Згодом, у десятому класі, його науковий керівник запропонував взяти участь у захисті наукової роботи МАН. Руслан пригадує, що то була його перша спроба як науковця. Часу на підготовку практично не було, і він не отримав призове місце, але здобув цінний досвід: змагатися з найсильнішими ровесниками — молодою науковою елітою України. Хлопець не розчарувався, а продовжив займатися в МАН й додав ентузіазму у своїх винаходах. Впродовж останніх двох років брав участь у вінницькій обласній виставці юних техніків та у всеукраїнській науково-технічній виставці — конкурсі «Майбутнє України», де зайняв третє місце й отримав призову винагороду (1000 грн.) на подальші проекти.

– Зараз я працюю над приладом, який позбавляє воду від тяжких домішок та збагачує її молекулами кремнію, — розповідає Руслан. — Ідея суто моя. Я знайшов у старих радянських журналах порушення цієї теми й зацікавився нею, розробив макет. Прилад призначений для очищення води на великих підприємствах. Радився з керівником гуртка Олександром Герасімовим, як краще його сконструювати. Вирішили до роботи підключити моїх однокласників і друзів. Робота приладу полягає у тому, що до його електромагнітів-стінок судин прилипатимуть важкі метали.

Школяр запевняє, що це надсучасний модернізований прилад для очищення води. Представлять його ладижинці 23 лютого на обласній технічній виставці у Вінниці. Винахід запатентують. А вже на осінь Руслан Мамедов планує вступати у Вінницький політех й присвятити своє життя роботі інженера-конструктора.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...