• Главная
  • Поліцейська переатестація. Як усе має бути?
12:40, 12 февраля 2016 г.

Поліцейська переатестація. Як усе має бути?

Одного переатестованого полісмена Вінниця вже має. Решті ще доведеться пройти через тестування і співбесіду. Десятки вінницьких активістів мріють потрапити в атестаційні комісії, щоб фільтрувати «ментів» та посилати «перевертнів» на поліграф.

Вінницькі правоохоронці працюють у передчутті переатестації. Якщо їх спитати про прийдешню процедуру, то помітно хвилюються. Крім «все буде добре» чи «переживемо», мало що кажуть. Але зізнаються: цікавилися в колег із Києва і Хмельницького, де працюють атестаційні і апеляційні комісії, як усе проходить.

Співробітники поліції зараз виконують обв’язки полісменів, хоч і не мають насправді приставки «в.о.». Усіх їх прийняли в тимчасові штати, дійсні до 31 грудня цього року. По ходу процесу переатестації формують нові штатні розписи. Хто пройде перевірку на якість, тобто чесність і професіоналізм, того приймуть на нові посади.

А сьогодні називатися поліцейським має повне право тільки один працівник управління Нацполіції області – перший заступник начальника Юрій Педос, який нещодавно повернувся у Вінницю з центрального апарату. На київській посаді він пройшов переатестацію, а згодом отримав призначення у Вінницю. Повернувся на те ж місце, що займав у міліції.

- Перед початком атестаційної комісії будемо складати атестаційні листи. В цих листах буде об’єктивна інформація, а не стандартний набір слів, скільки працівник підтягується, віджимається і скільки має медалей, - попередив підлеглих на нараді Юрій Педос. - Звичайно, буде важко. Звичайно, буде непросто…

Яке саме питання на комісії було найскладнішим для Юрія Педоса, редакція 20minut.ua запитала у нього через прес-офіцера. Не зізнався.

- Кожне з питань в певній мірі мало свою складність. Відповідав так, як вважав  правильним, - переказали нам його відповідь.

А на прохання описати співробітника, якому не варто боятися переатестації, Юрій Педос дав таку характеристику:

- Порядному, професійному, готовому до якісних змін, який прагне ефективного втілення нових реформ.

На чому “валяться”

Що непросто даються правоохоронцям і тестування, і співбесіда, показала робота київських атестаційних комісій. Як анекдоти тепер ходять в мережі розшифровки розмов на співбесідах. А проміжні результати столичної переатестації такі: 40 відсотків набрали на тестуваннях менше 25 балів зі 120 можливих і кожний десятий отримав вердикт після співбесіди «не відповідає займаній посаді».

На співбесідах, як розказують громадські активісти, найскладнішим питанням для атестованих виявилося ось яке: «Що вам подобається у вашій роботі?». Мало хто зміг аргументувати свій вибір професії. І не знали правоохоронці Києва, що джерело влади – не президент чи Рада, а народ.  

А на тестуванні загального рівня знань та логіки можуть попастися такі питання: "У якого слона немає хобота?" чи "Якою рукою краще розмішувати цукор?". Знаєте відповіді? А радник міністра МВС Геращенко, коли його запитали, не зметикував, що без хобота слон шаховий, а цукор у чашці мішати варто ложкою…

Хто ж буде у Вінниці фільтрувати «ментів» чи «перевертнів» від поліцейських на переатестації?

- У громадську раду при управлінні Нацполіції було більше двох десятків кандидатів від громадських організацій. Думаю, що в атестаційні комісії зареєструється значно більше активістів, - каже голова Люстраційного комітету Вінниччини Анатолій Банах, який теж хоче взяти участь в переатестації поліцейських і чекає, коли почнеться відбір.

 Коли почнеться?

За передньою інформацією, переатестація у Вінницькій області буде в квітні-травні. Як сказали співробітники управління Нацполіції області, після переатестації в Хмельницькому команда реформ працюватиме в західних областях, а тоді вже у Вінниці.  

В Хмельницькому вже завершується переатестація. Там в центральній атестаційній комісії зараз працює голова вінницької громадської організації «Ревізія влади» Віталій Павловський. Він каже, познайомився зі всіма тимчасово виконуючими обов’язки поліцейських служби боротьби з економічними злочинами і склав враження – ця структура не готова до змін.  

- Переатестація зламає всі налагоджені схеми між корупціонерами-хабарниками в погонах та непорядним, а іноді і примусово подавленим, бізнесом, - говорить Віталій Павловський. - І таке очищення від "ярма" кришування має відбуватися в кожній області нашої європейської країни. Приємно, що Хмельниччина має і справжніх офіцерів-патріотів, які не скорилися перед можливістю збагатитися незаконними шляхами, хоча мали на те безліч можливостей. Хочеться, щоб Вінниччина безболісно пройшла переатестацію, і ми зустріли якісно нові погляди та відкритість державних службовців, найнятих на роботу єдиним джерелом влади – народом.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...