• Главная
  • Вінничани скаржаться на жахливий запах і смак води з кранів
12:15, 16 февраля 2016 г.

Вінничани скаржаться на жахливий запах і смак води з кранів

Жителі міста Хмільника обурені смаком та запахом води, що тече з кранів у їх оселях. В соцмережах городяни пишуть, що її неможливо пити, особливо теплою. Вінничани підозрюють, що причиною цьому – застаріла система очищення на «Водоканалі».

Про це інформує «Громадський форум Хмільниччини».

16 лютого підприємство «Хмільникводоканал» надіслало офіційне пояснення інциденту. За їх твердженням – сморід і неприємний смак пов’язані з погодою.

«У місті почастішали випадки людських нарікань щодо погіршення якості питної води. Виконавчий комітет міської ради невідкладно звернувся до дочірнього підприємства «Хмільникводоканал» комунального підприємства «Вінницяводоканал» із проханням прокоментувати ситуацію, на що отримав таку інформацію:

Упродовж останніх днів погіршилась якість питної води по органолептичних властивостях, а саме: запах при 60°. Це пояснюється тим, що, джерело водопостачання є поверхневе - річка Південний Буг, воно піддається впливу різних сезонних кліматичних і гідробіологічних факторів. Так, у січні спостерігався високий вміст аміаку в воді річки Південний Буг, а з потеплінням, коли річка звільнилася від криги, почався активний процес окислення органічних речовин. Таке явище носить сезонний і тимчасовий характер. З підвищенням температури води і випаданням опадів, ситуація покращиться.

При існуючій технології очищення і дезінфекції на водопровідній станції немає можливості ліквідувати в питній воді рибно-болотний запах.

Підприємство має змогу усунути запах риби при гіперхлоруванні води, але ДСанПіН  2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» дозволяє залишковий хлор зв’язаний доза якого складає ≤ 1,2 мг/дм3.

Фільтри очистки води на станції водопідготовки завантажені піщаними та гравієвими компонентами до проектної відмітки.

За хімічним і бактеріологічним аналізом питна вода повністю відповідає нормативам ДСаНПіН 2.2.4. 171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», - йдеться у відповіді «Хмільникводоканалу».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...