• Главная
  • Вінницькі журналісти завадили держпідприємству купити авто за завищеною ціною
14:14, 16 февраля 2016 г.

Вінницькі журналісти завадили держпідприємству купити авто за завищеною ціною

Так стверджує учасник конкурсних торгів по закупівлі автомобіля для вінницького держпідприємства підприємець Анатолій Шворак.

Він звернувся до журналістів з проханням бути присутніми на торгах.

- Я бачив там дві компанії, які часто беруть участь в торгах разом. Я думаю, завдання однієї поставити завищену ціну, щоб придбали у іншої. Я розумію, що знайдуть якусь формальну причину, щоб мене “викинути”, але хочу, щоб ви це побачили, – обґрунтував свою пропозицію Анатолій Шворак.

За словами підприємця, він уже кілька разів брав участь у торгах, а тому знає на практиці, як все відбувається.

“А ЧОГО ВОНИ ПРИЙШЛИ?”

Відокремлений підрозділ Південно-Західна електроенергетична система Державного підприємства “Національна енергетична компанія «Укренерго»” на відкритих конкурсних торгах, що відбулися 15 січня, мала придбати автомобіль спеціальної призначеності (автомобіль бригадний) вартістю близько мільйона гривень.

Анатолій Шворак

Анатолій Шворак

Анатолій Шворак

На розкриття тендерних пропозицій із усіх учасників прийшов лише Анатолій Шворак, хоча у конкурсі брало участь три підприємства. Присутності представників ЗМІ на прохідній підприємства здивувався охоронець. Йому довелося питати дозволу на вхід представників ЗМІ у свого керівництва. За кілька хвилин за журналістами вийшов відповідальний та провів до зали, а по закінченню процедури – на вихід. Пошепки охоронець запитав: “А чого вони прийшли?”. У відповідь: “Бо мають право”.

У відповідності до Закону, по черзі було відкрито три конверти. Першою пропозиція від ТОВ “УкрЄвроМАЗ” був позашляховик “КІА” вартістю в 1 мільйон 326 тисяч гривень, другою – спец автомобіль на базі “КІА” за 1 мільйон 390 тисяч 200 гривень від ТОВ “Спец-Ком-Сервіс”. Останнім розкрили конверт ФОП Шворак Анатолій Іванович з пропозицією автомобіля “Ford” за 870 тисяч гривень. Усі учасники наддали необхідні документи, сплатили завдаток, тому жодна з пропозицій одразу не булла відхилена.

ЗАЛИШИЛИСЬ БЕЗ АВТОМОБІЛЯ

Але у результаті “Південно-Західна електроенергетична система” таки залишилась без авта. 2 лютого торги визнали такими, що не відбулися на підставі того, що ціна найбільш вигідної пропозиції конкурсних торгів перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі.

Лише дякуючи присутності журналістів, торги відмінили, – впевнений Анатолій Шворак. – Інакше, автомобіль купили б за завищеною ціною. А мене, як я і передбачав, повідомили про відхилення пропозиції конкурсних торгів. Написали, що я не подав копію звіту, що підтверджує мою платоспроможність, яку я начебто мав подати у відповідні органи. Я – фізична особа-підприємець і не подаю звіт про фінансові результати. Законом для мене передбачена інша звітність – податкова декларація про майно та доходи. Про це я до конкурсної пропозиції надав відповідний лист. Але його начебто не помітили. Крім того написали, що їм автомобіль потрібен з об’ємом паливного баку у 70 літрів, а мій – 60 літрів. Та гарантію їм потрібно в Україні на 4 роки, а в мене – три. Все це – формальні причини.

P.S. За інформацією порталу державних закупівель tender.me.gov.ua з 2013 року ТОВ “Спец-Ком-Сервіс” виграло тендерів на суму 78,29 мільйонів гривень, а ТОВ “УкрЄвроМАЗ” на суму 39,62 мільйонів гривень.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...