• Головна
  • На Вінниччині ставок з танками хотіли «віджати» бандити
10:30, 17 лютого 2016 р.

На Вінниччині ставок з танками хотіли «віджати» бандити

Зі ставка у Зозові заправляли паротяги водою

У селі Зозів Липовецького району Вінницької області знаходиться цікавий ставок. Його збудували для заправки паротягів водою.

Від Коростеня до Христинівки не було жодного паротягоремонтного заводу і коли локомотиви ламалися, їм доводилося дуже довго чекати підмоги. Саме тому у Погребищі Другому збудували паротягоремонтний завод. Треба також було заправляти паротяги водою, саме тому у сусідньому Зозові була збудована гребля на річці Соб. Будувалась вона з розрахунком на військові дії і тому тут під водою збудували ще дві греблі. Якби основну греблю було підірвано, то частина води витекла б, але затрималась на іншій греблі. Аналогічно — підірвали б другу греблю, то воду тримала третя гребля. Заправляли паротяги у Зозові до 1976 року, коли тепловози замінили паротяги.

– 1944 року, коли радянські танки йшли звільняти Вінниччину від німецької окупації, не побачили ставка, який був покритий льодом і потонули у ньому. Ці танки після війни зі ставка витягнули, але можливо деякі танки затягнуло мулом і вони там залишились назавжди, – каже мешканець села Погребище Друге Іван Куц.

Завод у Погребищі Другому та гребля у Зозові стояли на обліку Жмеринського управління залізниці. Але зі Жмеринки було невигідно сюди постійно приїжджати і їх передали на облік заводу. Перед розпадом СРСР Рада Міністрів видала наказ передати все майно на облік до органів місцевої влади. Ставок перейшов у володіння Очеретинської сільської ради.

У 90-х роках за ставок почалась війна. Про це розповідають місцеві мешканці. Жителі Очеретні стали казати, що ставок знаходиться на нашій землі, значить, наш. Приїхали бандити з Житомира і почали "віджимати" цей ставок. Сказали, що всіх бульдозером закопають. Тоді мешканці Зозова звернулися за допомогою до майбутнього мера Києва, свого земляка Олександра Омельченка. Він прислав сюди свої хлопців, які й допомогли вигнати житомирську банду. Згодом ставок був за ринковою ціною проданий місцевому підприємцю. Ці кошти пішли на потреби Зозова, Очеретні та Погребища Другого.

Дістатися до ставка можна автобусом зі Східного автовокзалу з Вінниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...