Чи може у Вінниці з’явитись ІДІЛ і як бойовики вербують людей? Розповідь імама

Останнім часом Світ все частіше сколихують звістки про теракти, які скоюють бойовики ІДІЛ (Ісламська держава Іраку та Леванату). Їх «акти помсти» дуже жорстокі, вони поза межами здорового глузду. Масові вбивства людей представники ІДІЛ оправдовують «священною війною мусульман» проти «світу невірних». За схибленою вірою представників ІДІЛ-у, чим більше знищать невірних, тим краще. Серед них багато смертників, бо вони свято вірять що попадуть в рай, якщо винищать цивілізацію «невірних». ІДІЛ – це одна з течій ісламу, якої бояться самі мусульмани, називаючи її сектою. Хто такі прихильники радикального руху ІДІЛ, чи можуть вони з’явитися у Вінниці, як ІДІЛ вербує людей, що про них знають мусульмани, які мешкають у Вінниці? Журналісту ВИННИЦА.info відповів на всі ці питання імам ісламського культурного центру міста Вінниці Муса Салім.

- Хто такі прихильники радикального руху ІДІЛ та як вони з’явилися?

- ІДІЛ - це радикальна секта, терористична організація, яка проти ісламу. Ми, мусульмани звинувачуємо цю організацію в тероризмі, ми проти всіх їхніх дій. Мусульмани насправді страдають від дій ІДІЛ-а навіть більше ніж не мусульмани.

До ІДІЛ-у входять мусульмани, які не правильно розуміють іслам, не правильно тлумачать Коран. Вони хочуть насильно будувати державу і встановлювати свої закони, з якими наша релігія не згодна. Вони, скажімо, прив’язують це все до ісламу, але іслам проти цього всього насильства.

Ці хлопці, які входять до цієї організації в основному раніше були за ґратами. Справа в тому, що в нас (мусульманських країнах – ред.) недавно були диктаторські режими і влада садила всіх хто був проти них. Людям влаштовували тортури, саме у декого з цих людей з’явилися думки, що такі режими потрібно знищити силою. Вийшовши на волю, колишні в’язні почали влаштовувати теракти в арабських країнах, це їх своєрідна помста. Ці люди ображені на весь світ, на мусульман і на не мусульман. Але ми впевнені, що хтось за цим стоїть, хтось хоче добиватися свого використовуючи цих людей.

Представники ІДІЛ-у обвинувачують весь світ в невір’і, і мусульман в першу чергу. Вони думають, що вони повинні вбити всіх невірних, хоча іслам каже що неможна заставити людину бути мусульманином чи християнином. Коран (священна книга за якою живуть мусульмани - ред.) каже, що ми повинні жити мирно один з одним, не вбивати не нести шкоду один одному. Це і є законом Корана.

Підхід представників ІДІЛ-у до вирішення проблем неправильний, як в арабських країнах, так і в інших. У Франції чому це виникло? Тому що Франція брала участь у союзі проти них. Америка запросила багато країн, аби ті об’єдналися проти ІДІЛ-у, Франція одна з країн, яка приєдналася до цього союзу, тому їй і помстилися терактом.

- Як вербують людей та чи можуть представники ІДІЛ з’явитися у Вінниці?

- Для того щоб завербувати людину представникам радикальної течії не обов’язково переміщатися з країни в країну. Вони мають можливість завербувати людину з будь-якої країни через мережу Інтернет. А  вже «новоспечений» бойовик може влаштувати теракт в країні чи місті, в якому живе. Хоча є й такі, які вільно переміщуються. Але це вже справа правоохоронних органів.

Їм легко вдається завербовування людей в будь якій частині світу. Дуже дивно, що у них є такі висококваліфіковані спеціалісти, які працюють над питанням вербування. Постає питання де вони знайшли цих спеціалістів? Це ще раз доводить, те що за цим всім хтось стоїть.

Чи у Вінниці є люди, які входять до складу ІДІЛ-у точно ми не знаємо. Півтора місяці тому СБУ проводив обшук у чоловіка, який приходив до мечеті по п’ятницях. Загалом до нас приходять близько 400 людей в п’ятницю на молитву, і ми не можемо про всіх все знати, чим вони займаються поза мечеттю.

В Україні, зокрема і у Вінниці, терактів не було і ми сподіваємось, що їх ніколи не буде. Тому що ми хочемо, щоб ця країна була єдиною, спокійною і в безпеці. Ми поважаємо Україну.

- В засобах масової інформації писали про «рейд» у вінницькій мечеті чоловіка. Це сталось 5 лютого. Що саме відбулось?

- Ми вийшли з п’ятничної молитви і побачили що біля мечеті близько 10 чоловік з правоохоронних органів перекрили вихід, нікого не випускали, поки мусульмани не пред’являли документи, українців одразу випускали. Вони були тут близько 2-х годин і всіх перевіряли спочатку на вулиці, а потім зайшли в середину з мого дозволу.

Ми попросили, щоб нам пред’явили документ, на основі чого проводиться перевірка, на що нам відповіли що є документ, але він секретний і його пред’явити не можуть. Сказали також що це планова перевірка. Раніше вони приїжджали раз в 2 роки і стояли далеко від мечеті, 5 – 10 метрів і вибірково перевіряли документи. Але щоб перекрити вихід, то таке вперше. Кого вони шукали, нам ніхто не сказав, тому нам це не відомо.

- Ви родом з Палестини, чи підтримуєте зв’язки з кримськими татарами, які переїхали до Вінниці, адже вони теж сповідують іслам?

- У Вінниці кожної п’ятниці 15 чоловік ходять до нашої мечеті. Загалом ми мусульмани підтримуємо один одного, незалежно від того хто звідки приїхав. Недавно мусульманин з Німеччини допоміг нам закупити продукти та постільну білизну. Ми провели масштабну акцію: завезли харчі всім кримським татарам, які знаходяться у Вінниці і в Новій Греблі. Кожній сім’ї ми видавали близько 40 кілограмів різних продуктів. У Вінниці 10 сімей, в Новій Греблі 35 родин.

vinnitsa.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Амбулаторию общей практики семейной медицины планируют построить в селе Якушенцы Винницкого района.Соответствующий тендер, который объявил Якушинецкий сельский совет, запланированный на 27 августа. Его ожидаемая стоимость составляет 9 060 403 грн. Примерно в такую же сумму департамент капитального строительства Винницкого городского совета оценил реконструкцию здания на ул. Соборной, 36, где находится коммунальное предприятие "Винницякартсервис". Строитель...
Общество
В Виннице на площади Гагарина высадили новые деревья. Об этом сообщает советник городского головы Виктор Перлов."Новые деревья появились на площади Гагарина. Впоследствии появятся еще - до самого перекрестка и от перекрестка к ул. Хлебной (вдоль Соборной). Важность зеленых насаждений особенно остро ощущается в жаркие летние дни. А учитывая тенденции изменения климата, наличие качественного озеленение становится вопросом существования города, - говорится в...
Происшествия
В селе Иванов Калиновского района злоумышленники похитили деньги из банкомата, расположенного вблизи местного агропредприятия. Винницкие эксперты должны выяснить, какой именно взрывчаткой пользовались воры, ведь именно после взрыва они добрались до банкнот.Как пишет издание Калинивка.city, повреждения обнаружила уборщица около 7.00. В полиции отмечают, что несколько дней назад к банкомату завезли деньги, и именно взрыв помог похитить деньги, а задача экспе...
Общество
В 2019 году 938 жителей Винницкой области подписали контракт с Вооруженными Силами Украины. Среди них около сотни женщин. Как утверждает руководство отдельной мотопехотной бригады, которая дислоцируется в Винницкой области, в среднем за месяц к ним прибывает полсотни новых контрактников.Об этом сообщается на сайте Винницкой областной государственной администрации.В Винницком областном военном комиссариате утверждают, что желающих связать свою жизнь с армие...
Культура
26 сентября в Виннице состоится открытие 86-го сезона Академического музыкально-драматического театра им. Садовского. Он начнется премьерой трагедии Уильяма Шекспира "Гамлет".Спектакль «Гамлет, принц датский» будет представлена ​​в постановке режиссера Тараса Мазура по переводу Юрия Андруховича.Сейчас в театре идут репетиции спектакля, шьют костюмы, декорации изготавливаются под руководством художника-постановщика Анны Духовичный. Пластические этюды разраб...
Криминал
Винницкий городской суд принял обвинительный приговор в отношении мужчины, который, вместе с сообщником, представившись работниками полиции, заставили потерпевшего сесть в их авто, где, нанесли ему телесные повреждения. Угрожая оружием, они завладели денежными средствами и имуществом на сумму около 5,5 тыс. грн. Об этом сообщили в прокуратуре Винницкой области. Так, в ходе досудебного расследования и судебного разбирательства, ранее судимый обвиняемый вину...
Общество
Ко Дню города в Виннице может появиться еще один новый троллейбус собственного производства. Сейчас на предприятии «Винницкая транспортная компания» продолжаются подготовительные работы.Как сообщил начальник предприятия Михаил Луценко, до конца этой недели планируют получить кузов и комплектующие к нему. Стоимость одного кузова составляет почти 3 миллиона гривен, а общая стоимость трех кузовов и комплектующих - 8,6 миллиона гривен. Договор на поставку закл...
Общество
В Виннице создали онлайн-платформу для всех желающих, которые смогут помочь одиноким и малообеспеченным лицам и старикам деньгами, одеждой, лекарствами или продуктами питания. Она заработала еще в конце 2018 года, основал его предприниматель Андриан Данилюк, сообщает радио "Город над Бугом". На ресурсе указана информация о тех, кто нуждается в помощи, сумма средств, которую нужно собрать для каждого человека. "Сайт - это обмен между теми, кто может оказать...
Криминал
В Винницкой области, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения преступления. Так называемые “шутки”, о заминировании магазина 21-летний парень может попасть за решетку. Как сообщают в Немировской прокуратуре, что на Винниччине, по факту ложного сообщения о заминировании осуществляется процессуальное руководство в уголовном производстве по признакам совершения престу...
Новости по теме
В селе под Винницей построят амбулаторию семейной медицины
В Виннице на площади Гагарина высадили новые деревья (фото)
Более 900 жителей Винницкой области подписали контракт с Вооруженными Силами Украины
Еще один троллейбус винницкого производства создадут ко Дню города
В Виннице создали онлайн-платформу для сбора денег пенсионерам
На Винниччине платежи в бюджеты за 7 месяцев подобрались к 9 миллиардам
В Виннице двое детей ушли из дома и ночевали на вокзале
В Виннице продолжается капитальный ремонт Немировской транспортной развязки
Завтра в Виннице восстановят движение трамваев по Хмельницком шоссе
В Вороновице под Винницей запретили передвижение по поселку фур массой более 24 тонн