• Главная
  • Валерій Коровій: «Маємо все зробити, щоб аграрний бізнес підвищував свою продуктивність»
15:29, 17 февраля 2016 г.

Валерій Коровій: «Маємо все зробити, щоб аграрний бізнес підвищував свою продуктивність»

Сьогодні, 17 лютого, у приміщенні Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН аграрії регіону підбивали підсумки роботи підприємств АПК Вінницької області у 2015 році. Участь у роботі наради взяв також голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

Відкриваючи роботу засідання, керівник Вінниччини висловив вдячність господарникам регіону за розуміння та співпрацю упродовж минулого року. Відтак підкреслив, що для Вінницької області аграрний бізнес є сьогодні локомотивом економічного зростання.

«В житті відбувається багато змін, і ми дуже добре усвідомлюємо, що влада повинна мінятися у своїх взаємостосунках з бізнесом. Нас об’єднує загальне прагнення: щоб розвивалася область, розвивались наші території і ми спільно рухалися вперед», - зауважив Валерій Коровій.

Очільник регіону відзначив, що 2015 рік був для аграріїв непростим та засвідчив можливі у перспективі проблемні позиції, а тому нині йдеться про необхідність відпрацювання спільних дій стосовно подальшого розвитку галузі.

«Знецінення національної валюти дуже боляче вдарило по імпортній складовій, відбулося зростання витратної частини. Але з іншого боку, девальвація відкрила можливості для більш конкурентної позиції наших товарів на зовнішніх ринках, - зазначив голова облдержадміністрації. – Посуха, яка торкнулася значною частиною Вінницької області, зачепила не тільки південні райони, а й вдарила по північних. І якщо ми очікували валовий збір зернових у межах 5 млн. тонн, то фактично на сьогодні маємо 3,8 млн. тонн. Це знову ж таки спонукає нас задуматися над тим, в якому напрямку далі розвиватися, яку вибудувати стратегію розвитку цих територій. І я думаю, що тут повинна дати нам допомогу наука та безпосередньо мають долучатися представники аграрного бізнесу».

Разом з тим, зауважив Валерій Коровій, Вінницька область має найкращі результати з точки зору валових показників і, попри скорочення поголів’я, досить непогану динаміку в галузі тваринництва.

«Ми намагаємось стимулювати виробництво молока в приватних господарствах, навіть розробили окрему програму, виділяємо з обласного бюджету кошти - щоб підвищити якість молока, яке виробляється в невеликих фермерських господарствах. Я вважаю, що тут дуже великий потенціал», - зазначив керівник регіону. 

Очільник Вінниччини звернув увагу також на нововведення у Податковому кодексі, які торкаються діяльності сільськогосподарських підприємств, впровадження на території області аграрних розписок як потужного інструменту кредитування агробізнесу та гостру необхідність повернення довіри господарників регіону в питанні вирощування цукрового буряка.

Водночас Валерій Коровій наголосив на принциповій позиції невтручання влади у процес ведення бізнесу. «Ми повинні все зробити для того, щоб аграрний бізнес підвищував свою продуктивність, і не маємо заважати бізнесу модернізувати власне виробництво, - підкреслив голова ОДА. - Влада повинна надавати послуги: своєчасно реєструвати договори оренди, вирішувати питання, пов’язані з оформленням прийнятих рішень, земельні питання. Ми категорично відійшли від практики примусу по перерозподілу земельних паїв. І це принципова позиція».

У ході наради директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Микола Неїлик підбив підсумки роботи підприємств агропромислового комплексу області за 2015 рік. Про особливості перезимівлі озимих культур у поточному році інформував присутніх директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Олександр Корнійчук. Крім того, учасники зібрання заслухали інформацію про зміни земельному законодавстві та особливості оподаткування сільськогосподарських підприємств у 2016 році.

Валерій Коровій: «Маємо все зробити, щоб аграрний бізнес підвищував свою продуктивність», фото-1
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...