• Головна
  • До тестування готуються за місяць
10:05, 19 лютого 2016 р.

До тестування готуються за місяць

— Торік вступала моя двоюрідна сестра. Ніхто не вірив, що пройде на бюджетне навчання. Всі однокласники мали по п'ять репетиторів, а вона — жодного, — розповідає 17-річна Тетяна Драч із Вінниці. — Дехто погано склав іспит з української мови і не вступив. А деякі студенти продовжують ходити до репетиторів, бо після шкільної програми нічого не тямлять у математиці.

Тетяна готується до тестування, як і сестра.

— Вона їздила на дні відкритих дверей у вузах Вінниці і сусідніх областей. Там спілкувалася з викладачами, слухала лекції. Дивилася, хто їй подобається, хто ні, — пояснює Тетяна. — Коли відвідала багато університетів, завела блокнот і туди вписувала свої зауваження і вподобання. У березні пішла на підготовчі курси при університеті. Там посилено вивчали українську мову, математику й історію. Ці ж предмети здавала на тестуванні. Готувалася за двома напрямками: економічний і програмування.

Підготовчі курси при університетах коштують від 1400 до 1700 грн. Ціна залежить від тривалості та кількості предметів, які викладають.

— Я також записалася на курси, — говорить Тетяна. — Одразу обрати факультет важко. До літа не повідомляють кількість бюджетних місць, але напрям можна вибрати під час днів відкритих дверей. Я ходила в Політех і Вінницький педагогічний. Ще збираюся в Донецький університет. Також читаю всі студентські групи в соціальних мережах. Там обговорюють стиль викладання, спілкування зі студентами, хабарі. Зрозуміла, що найдемократичніші викладачі в Донецькому університеті. Там багато молодих спеціалістів. Вони спілкуються на рівні студентів, доступно пояснюють матеріал.

Тетяна планує стати економістом або журналістом. Вивчає українську й англійську мови, математику.

— Після підготовчих курсів можна отримати 10 додаткових балів до ЗНО. Також університет гарантує їх випускникам першочергове зарахування за рівної кількості балів. Задають багато. Весь тиждень маю чим зайнятися, — каже дівчина. — До того ж торік абітурієнти складали рейтинг вузів і професій. На той час треба вирішити, куди хочу насамперед.

Дні відкритих дверей проводять також технікуми. До навчання у спеціалізованих закладах слід готуватися заздалегідь.

— Наші абітурієнти здають екзамен на професійну придатність, — каже директор Козятинського міжрегіонального залізничного училища 61-річний Андрій Стецюк. — Тому треба пройти спеціалізоване обстеження. Заяву на вступ до училища можна написати одразу на дні відкритих дверей. Знайомимо абітурієнтів із викладачами, проводимо екскурсію, наші учні готують концерт. Училище — один з найбільших навчальних закладів області. Наші випускники отримують дипломи міжнародного зразка і можуть влаштуватися за кордоном без додаткових іспитів. Працюють у Казахстані, Словаччині, Польщі. Вступати до технікумів вигідно, бо після закінчення можна одразу стати студентом університету. Наших випускників беруть на третій курс транспортного вузу в Києві. Можна отримати дві спеціальності, безкоштовно навчитись водити автомобіль і отримати посвідчення водія.

6000 гривень на місяць витрачає родина випускника на оплату послуг репетиторів. Найчастіше діти вивчають українську й англійську мови, математику, історію. Година занять коштує від 80 до 100 грн.

38 400 абітурієнтів цього року очікують у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти. ­Торік тестування тут проходили лише 32 тис. осіб. 2016‑го всі випускники здаватимуть обов'язкові тести з української мови та математики чи історії на вибір. Реєстрація на ЗНО триває 33 дні. Завершиться 4 березня. Документи подають школи. Також цьогоріч скасували поглиблений рівень тестування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...