• Главная
  • На Вінниччині триває робота з децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації бізнесу та прав на нерухоме майно
11:16, 19 февраля 2016 г.

На Вінниччині триває робота з децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації бізнесу та прав на нерухоме майно

На всеукраїнській селекторній нараді 18 лютого під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка обговорювались питання реалізації в регіонах делегованих повноважень з надання адміністративних послуг з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а також з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями.

У Вінницькій студії Укртелекому в нараді взяли участь : заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, керівники профільних департаментів та управлінь ОДА, міські голови міст обласного значення.

Головуючий на нараді Геннадій Зубко неодноразово підкреслив, що керівники регіонів нестимуть особисту відповідальність за формування та використання коштів із бюджетів об’єднаних територіальних громад, як тих, що вже існують, так і тих, які збираються об’єднуватись. Він також зазначив, що об’єднання громад має відбуватися в напрямку економічної спроможності.

Проте,основним питанням, винесеним на обговорення, стало питання недостатньої роботи в регіонах по реалізації делегованих повноважень з надання адміністративних послуг з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а також з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, оскільки з 1 травня Мінюст повністю делегує повноваження реєстрації на місця. 

Міністр юстиції України Павло Петренко зауважив,що послуги реєстрації мають бути максимально наближені до людей,тож ці функції виконуватимуть ЦНАПи на місцях, БТІ, державні та приватні нотаріуси.

Високопосадовець зазначив, що на даний час 40% реєстраційних дій взяли на себе нотаріуси, а от центри адміністративних послуг на місцях не виявляють належної активності і не поспішають отримувати доступ до державного реєстру.

Щодо стану справ на Вінниччині, то заступник голови ОДА Василь Броварник так прокоментував ситуацію:
Облдержадміністрацією проведено 2 наради (20 січня та 1 лютого), які стосувались децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації бізнесу та прав на нерухоме майно за участі голів райдержадміністрацій і відповідальних осіб, представників ГУ юстиції у Вінницькій області. На нарадах було визначено та детально обговорено алгоритм дій райдержадміністрацій (міськвиконкомів) щодо виконання реєстраційних функцій.

Надано доручення голови облдержадміністрації від 27.01.2016 р. №01.01- 11/585 відповідно до якого головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення необхідно забезпечити:
- до 1 березня поточного року створення відділів (секторів), як окремих структурних підрозділів з питань державної реєстрації
- до 10 березня здійснити їх кадрове укомплектування.
Станом на 18 лютого п.р. :
- у всіх райдержадміністраціях та міськвиконкомах міст обласного значення визначено відповідальних осіб за прийом/передачу повноважень;
- структурні підрозділи з питань реєстрації створені у 20 із 27 РДА та у есіх 6 містах обласного значення;
- проводиться робота з комплектації кадрами створених структурних підрозділів (передбачається по переводу від органів юстиції прийняти 31 працівника в РДА та 19 у міськвиконкоми) інших прийняти за конкурсом . Оголошені конкурси на заміщення вакантних посад у 8 районах та 5 містах обласного значення.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...