• Головна
  • У зірковій школі вінницької акробатики – скандал
14:25, 24 лютого 2016 р.

У зірковій школі вінницької акробатики – скандал

Конфлікт у найсильнішій в Україні школі спортивної акробатики спалахнув зненацька, у час, коли в депутатській комісії обговорювали діяльність школи і думали над призначенням надбавки до зарплати директору спортивної школи, головному тренеру збірної України зі спортивної акробатики Леонідові Голяку.

Ось тоді в обговорення вступили батьки вихованців школи і висловили своє невдоволення.

– На сьогодні у школі є два провідних тренери. Їх обожнюють усі діти та поважають батьки. Та керівництво школи робить усе, щоб вони пішли зі своїх посад. Уся влада в руках родичів директора школи. І вони нею зловживають. А все тому, що Голяк хоче в майбутньому посадити замість себе свого сина, — стверджують батьки. — Ми та наші діти опинилися в умовах тотального нерозуміння. У школі війна. Директор Леонід Голяк посеред навчального року відбирає години навантажень у провідних тренерів школи Людмили Малініної та Сергія Калинтюка. Також одного разу він вигнав із залу дітей, які сказали йому, що хочуть перевестися від його дружини до тренера Малініної. Калинтюк та Малініна приносять школі золоті медалі, їхні вихованці завжди в числі кращих. То де ж справедливість? Навіщо звільняти тренерів, які сумлінно та професійно готують чемпіонів? Керівництво повинне розвивати спорт, а не душити професіоналів і талановитих вихованців. Можливо, мета сімейного клану, який захопив «Авангард» — не талановиті вихованці, а лише збагачення за наш рахунок?

Засновник та керівник однієї із найкращих спортивних шкіл в Україні Леонід Голяк переконаний, що батьки тут ні при чому. Усе це — через заздрість його колишніх учнів, а тепер тренерів школи Людмили Малініної та Сергія Калинтюка.

– Я працюю із 1965 року. У кожного є своє бачення навчального процесу. І кожен вважає себе правим. Але я — головний тренер країни. Я вимагаю результату, тому що від мене результату вимагає держава, — розповів Леонід Голяк. — У 2008 році ті ж самі тренери вже намагалися звільнити мене з роботи. Не вдалося. Думав, що все минулося, підтримував їх. Став вимагати дисципліни, виконання наказів та розпоряджень, зустрів шалений спротив. І ось вам результат. Вони були нашими учнями, і, по суті, ми разом з ними створювали цю школу. А тепер вони хочуть її розвалити.

– Чому ж так сталося?

У зірковій школі вінницької акробатики – скандал, фото-1

– Нікого я не звільняю і не урізаю в правах. У всіх наших тренерів довгі роки було 48 годин на тиждень. Але нещодавно Сергій Калинтюк написав заяву про залишення йому 24-х годин (ставки). Мабуть, йому вигідніше міняти валюту на ринку. Бо протягом року він не готував «четвірку» до змагань, і результати виявилися не такими, як очікувалися. Ми намагалися обговорити ситуацію на загальних зборах, але він не вислухав нікого, а покинув зібрання. Догану виголошували без нього.

У Людмили Малініної розпалася група спортивного удосконалення, були відраховані 6 майстрів спорту. З решти спортсменів була створена група, яка відповідає навантаженню 18 годин на місяць. Я просив її взятися за тренування спортсменів, але вона відмовилася. І тільки згодом з'ясувалося, що Люда готує спортсменів для шоу. Зараз це модно – у ресторанах чи на пароплавах виступати акробатам. Так ось, для них був запропонований малий зал у приміщенні ДЮСШ з 8.00 до 15.00. Тому що спортсмени, які виїжджають за кордон, заробляють собі гроші. Спорт і гроші не можуть в одному залі тренуватися.

– Тепер щодо «клану» Голяків.

– Галина Ковальчук — заслужений працівник фізичної культури та спорту, заслужений тренер України, член технічного комітету зі спортивної акробатики Європейського союзу гімнастики. Працює з 1971 року. Вона виховала разом зі мною моїх опонентів Малініну та Калинтюка. Юрій Голяк — мій син, заслужений тренер України, член технічного комітету Міжнародної федерації гімнастики, який підготував 4 заслужених майстрів спорту, 7 майстрів спорту міжнародного класу, 20 майстрів спорту та багато призерів Європи, світу та Всесвітніх ігор. У школі підготовлено 14 заслужених майстрів спорту, 67 майстрів спорту міжнародного класу: 34 з них — Ковальчук Г.В., Голяк Л.Д., Голяк Ю.Л. (в тому числі Малініна Л.Ю. — 8 і Калинтюк С.О. – 17).

Ніхто не ділить килими і не виганяє спортсменів. Сьогодні 4 склади тренерів Голяк Л.Д., Голяк Ю.Л. та Ковальчук Г.В. готуються на Всесвітні змагання в Китай. На основному килимі вони відпрацьовують свої композиції під музику, тому килим має бути звільнений для них, щоб спортсмени не травмувалися.

– Скаржилися й на те, що ви більше уваги приділяєте іногороднім спортсменам, ніж своїм.

– Раніше в нас працював центр підготовки до вищих досягнень. Через нашу школу пройшло більше 50 спортсменів з різних міст України. І звинуватити мене в тому, що я більше уваги приділяю їм, це несправедливо, тому що я піклуюся про всіх наших спортсменів і школу. Тільки у великих центрах спортсмен може досягнути хорошого результату при наявності кваліфікованих тренерів та умов, таких, які є у нашій спортивній школі. Адже завдяки моїм зв'язкам з всесвітньо відомим цирком «Du Soleil» і тому, що раз на два роки саме у нас проводяться кастинги акробатів для цього цирку, нам подарували сучасний килим та акробатичну доріжку.

 А ще з 1990 по 2014 рік щорічно в лютому відбувався міжнародний турнір «Зірки над Бугом». Фахівці оцінювали його як «малий чемпіонат світу». Я дуже сподіваюся, що в наступному році він відновиться. Втім, мені дуже прикро, що мої найкращі учні, яким я допомагав у всьому, так вчинили.

Людмила Малініна пояснила ситуацію так:

 – Все сталося після того, як після одних змагань у мене розпалася «трійка». Це була група вищої спортивної майстерності, тому, звичайно, потрібно було щось переглянути. Але про те, що будуть скорочені години, мені не повідомили. Просто перед Новим роком поставили мене перед фактом. Ніхто нічого не переглядав: ні розряди, ні вік дітей, вони не збігаються. Ось таким чином мене вирішили покарати. Я намагалася сама владнати ситуацію, але мене ніхто не почув. Тоді довелося поставити батьків до відома. І ще — діти закінчують спорт, школи та інститути, і їм треба якось заробляти, на життя.

Всі наші спортсмени виїжджають за кордон на заробітки, і в Леоніда Голяка їдуть діти у «Du Soleil», і це ніякий не кримінал. У мене і мого колеги Сергія Калинтюка велике бажання працювати. Наші імена відомі, батьки шукають можливості віддати на заняття своїх дітей саме нам. Ось тільки наші вихованці не поспішають йти працювати тренерами. А нам теж не по 20 років. І залишається питання: чи буде цей спорт розвиватися у Вінниці в таких умовах?

Депутати облради, вислухавши всі сторони конфлікту, порадили вінницьким зіркам спорту порозумітись і зберегти та примножувати славу школи акробатів.

Коли стаття вже готувалася до друку, Леонід Голяк повідомив, що питання, підняте батьками, вирішене.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...