• Главная
  • Микола Кучер: «Робота уряду і парламенту має бути ефективною»
14:55, 24 февраля 2016 г.

Микола Кучер: «Робота уряду і парламенту має бути ефективною»

Коментар народного депутата України Миколи Кучера щодо ситуації, яка склалася після голосування в парламенті щодо прийняття резолюції недовіри уряду.

«Як народний депутат, насамперед, орієнтуюся на настрої людей, які мене обрали. А я практично не зустрічав громадян, щоб підтримували уряд. Оцінка його дій вкрай негативна, бо людям жити стало не краще, а важче. Тому я для себе визначився одразу і голосував за висловлення недовіри Кабінету Міністрів України.

Хочу зазначити, що на засіданні фракції Блоку Петра Порошенка у переддень голосування в парламенті щодо звіту уряду лише кілька народних депутатів відкрито заявили про те, що вони, з певних причин, не будуть голосувати за відставку уряду. Це було нормально сприйнято. Коли збирали підписи під проектом Постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України (щодо прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України), під яким підписалися 159 моїх колег в парламенті, теж була впевненість, що голоси за відставку уряду знайдуться. Але під час голосування 39 народних депутатів з БПП не підтримали відставку уряду: 10 - утримались, 10 - голосували проти, а 19 – просто вийшли із сесійної зали, причому це ті, які проголосували за визнання незадовільною роботу уряду. Звичайно, таку позицію можна пояснювати по-різному і доводити її правильність, але у будь-якому випадку - це непорядно по відношенню до колег і  людей, які тебе обирали.

У ситуації, що склалася, вважаю, необхідно шукати шляхи і можливості працювати далі та формувати нову коаліцію. Думаю, найближчий часом пройдуть переговори між фракціями у парламенті.

Що стосується роботи Кабінету Міністрів України, то, на мій погляд, більшість міністрів не є фахівцями у своїй сфері. І всю свою непрофесійність, бездіяльність і невміння організувати роботу вони протягом року прикривали політичними заявами. Тому переконаний, що нинішній уряд повинен бути переформатований.

Якщо в найближчі півроку ми не покажемо суспільству, що дійсно щось змінюємо на краще в нашій країні, то на подальшу роботу в такому складі сподіватись дуже важко. Уряд, який є сьогодні – не має підтримки суспільства, що засвідчує соціологія, яку замовчують.

А найголовніше - у нас попереду стоїть вирішення питання ефективної роботи уряду і парламенту, якої досі не було. Говорячи про заслуховування звіту Кабінету Міністрів, практично більшість голів парламентських комітетів, причому економічної спрямованості, говорили про відсутність нормальної, скоординованої роботи з міністрами. Міністри просто не ходили на засідання комітетів, вважаючи це нижче їх рівня, принижуючи роль ВР. Якщо 115 депутатів звертається до міністра щодо вирішення важливого для селян питання, а у відповідь отримують відписку від заступника міністра – це плювок у парламентаризм.

Потрібно сформувати нову програму уряду, переглянути коаліційну роботу. Це повинні бути міністри, які розуміють, що їх обрала Верховна Рада, а Верховну Раду обрав народ».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...