Декларації начальників поліції: чому схована правда?

Журналісти RIA проглянули декларації усіх начальників відділень і відділів поліції нашої області. У деяких деклараціях взагалі не вказано наявності нерухомого майна ані у начальників поліції, ані в їхніх родичів. Невже бомжі? Ми перевірили

Про 100 тисяч доларів «наверх», про три земельні ділянки, які чомусь не вказані в декларації, і про… десятеро свиней, яких тримає начальник поліції Хмільника. Але спочатку про декларації інших поліцейських начальників.

На сайті обласної поліції розміщені декларації (про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, - ред.) начальників поліції у районах області. Але чомусь - не всіх: декларацій начальника Тульчинської поліції Василя Костішина та очільника Немирівської поліції Руслана Грушка там немає. Чому? Напевно, що через службову недбалість. Адже згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ці відомості підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання на офіційному веб-сайті.

Журналістів зацікавили й ті декларації, які у розділі «Нерухоме майно» мають жирний прочерк.

Так, не вказали ніяких даних про нерухомість Віктор Пірус (Теплик), Валерій Жучковський (Муровані Курилівці) і Володимир Канюка (Хмільник). Але ми маємо інші дані.

Спочатку журналіст RIA подзвонив до начальника Теплицького відділу поліції Віктора Піруса і запитав про не вказані будинки чи земельні ділянки.

- Я проживаю з батьками, тому нічого не вказував у декларації, бо власного житла у мене немає, - відповів Віктор Пірус.

Ми перевірили - і справді, Пірус проживає разом із батьками.

Наступним на черзі став начальник поліції у Мурованих Курилівцях Валерій Жучковський, який також нічого не вказав у своїй декларації у розділі «Нерухоме майно».

- Я проживаю разом із дружиною у квартирі, яка належить її матері. Саме тому я нічого не вказав, бо це нерухоме майно знаходиться не у моїй власності, - сказав Валерій Жучковський.

А от з начальником Хмільницького відділу поліції Володимиром Канюкою вийшла карколомна історія, яка може вартувати йому як адміністративного покарання, так і навіть посади – якщо буде доведено його нечесні заробітки.

Він також не вказав нічого в декларації у розділі «Нерухоме майно». Журналісти навели довідки у Хмільнику і довідалися, що у начальника поліції майно є: це будинок з гарним кам’яним парканом.

Щоб дізнатися правду, розслідувачі відправили запит до Єдиного реєстру державних речових прав на нерухоме майно. І дізналися: у власності Володимира Канюки є дві земельні ділянки у Хмільнику площею відповідно 1600 та 2000 кв. м. На дружину Канюки записано два будинки і дві земельні ділянки. А в декларації - нічого.

Взяли до уваги і чутки, що саме начальник поліції санаторного містечка нібито збирає 100 тисяч доларів щомісяця з підприємців і відвозить «на верхівку» у Вінницю.

Щоб перевірити все, журналісти їздили у це містечко до головного копа двічі. Першого разу начальника поліції на роботі не було - він розтягнув зв’язки на нозі і тому знаходився на лікарняному. Але по телефону вдалося домовитися з ним про зустріч в інший день.

У призначений час журналісти знову були на порозі райвідділу поліції. Канюка трохи запізнився, але видно було, що людина дійсно після травми - на палицях він ледве дошкутильгав до дверей.

Після деяких формальностей на вході з записами і питаннями типу «Ти хто такий?» журналісти зайшли до кабінету Володимира. Все як скрізь: прапор, великий стіл, десятки стільців і пара вазонів. Канюка попереджає, що на розмову є десять хвилин, і запрошує у підсобне приміщення попити кави. Тут стоїть диван і каво-машина, жалюзі закриті. Поліцецський розмовляє жартівливо. Почувши, що ми проводимо розслідування щодо майна, каже: «То ви ж забираєте роботу у податківців». Потім додає: «Ви не перші, хто приїжджає через мою декларацію, але у мене там все нормально», - дістає сигарету і закурює.

Ми побачили у вашій декларації приховані дані у розділі про нерухоме майно. Чому там прочерки? 

- Ми подавали дві декларації. Одну - у відділ кадрів, а другу - на перевірку згідно з антикорупційним законодавством, без розголошення місця.

У цій декларації не йде мова про розголошення місця. У третьому розділі ви мали вказати нерухомість – вашу та ваших рідних, що перебуває у власності, знаходиться в оренді чи на іншому праві користування. Але тут прочерки.

- Так і є.

Але це не відповідає дійсності. Ми отримали довідки з Єдиного реєстру державних речових прав на нерухоме майно. Згідно з нею, ваша дружина є власницею двох земельних ділянок…

- Вже не двох, а трьох… У мене є дві декларації. Одну я подавав у податкову, де вказав усі дані, а іншу - у відділ кадрів без розголошення конфіденційних даних. Так мені сказали написати у відділі кадрів.

Тут поліцейський Канюка, мабуть, хоче пошити в дурні журналістів (згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», і на офіційний сайт, і у податкову направляються однакові декларації. На сайті не викладається інформація з обмеженим доступом – реєстраційний номер облікової картки платника податків, серія та номер паспорта громадянина України, а також щодо місця проживання та реєстрації декларанта, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації, - ред.) Але конфіденційні дані - це номер паспорта, адреса місця проживання тощо. А факт наявності будинків, автомобілів має все ж таки бути вказаним у декларації. - Що мені у відділі кадрів сказали написати в декларації - те я і написав. Чітко - в кадри. Чітко - в податкову. Нічого я не приховав (у цей момент показує декларацію в податкову, де вказані земельні ділянки, - ред.).

Але конфіденційні дані - це номер паспорта, адреса місця проживання тощо. А факт наявності будинків, автомобілів має все ж таки бути вказаним у декларації.

- Що мені у відділі кадрів сказали написати в декларації - те я і написав. Чітко - в кадри. Чітко - в податкову. Нічого я не приховав (у цей момент показує декларацію в податкову, де вказані земельні ділянки, - ред.).

Тоді чому обласне управління дає одну інформацію, а податкова - іншу?

- В декларації, що я надавав у відділ кадрів, я не вказував майна. Просто сказали ім’я, прізвище і зарплату вказати - і все.

Тоді інше питання. Ходять чутки, що ви щомісячно збираєте по Хмільнику приблизно 100 тисяч доларів з різних підприємців, частину з яких відвозите «на верхівку», а частину залишаєте собі.

- Ой б***ь… Візьміть зараз будь-якого таксиста і поїдьте подивіться, де я живу (починає нервувати). То тій хаті 20 років. Щоб її купити, я продав машину. На кожну цеглинку у мене є накладна.

Вас хоч до рани прикладай… А яка у вас зарплата?

- Зарплата - 8 600 гривень на місяць. Для Хмільника це добре. А ще можете піти подивитись до мене в сарай. Я тримаю десяток свиней.

Ви біля дому в сараї тримаєте десять свиней? І ваша сім’я їх годує?

- Я кожен рік збираю до п’яти тонн яблук. Я не бідний. У мене син отримує нормальну зарплату - працює в прокуратурі. Жінка вчителькою працює – 3 600 гривень отримує. Так що я себе нормально почуваю. Але якщо ти (звертається журналіста, - ред.) до когось підійдеш у Хмільнику і візьмеш 100 доларів - то я тебе тижнями годувати буду.

Не ті часи? (Жартуємо).

- У Хмільнику сім санаторіїв. У санаторії як не генерал, то якийсь міністр відпочиває. Туди не сунешся. Маслозавод - депутатський. Меблевий завод не працює. По району 70% підприємств - київські. От так під’їжджаєш і кажеш: «Дайте хоча б по півтонни бензину», а вони у відповідь: «Ми платимо податки, що ви з нас ще хочете?».

Але давайте повернемось до декларації. За сфабриковані дані хтось має бути покараний. Ви кажете, що у відділі кадрів вам сказали не вказувати в декларації дані про нерухомість?

- Мені сказали там заповнити титульну сторінку.

То виходить, що це вони прочерки ставили? Тобто на офіційному сайті обласного управління поліції виставляють неправдиві дані?

- Я зараз вам не скажу. Не пам’ятаю. Не буду обманювати. В моїй особистій справі є всі декларації, і в податковій - теж.

Після цієї розмови журналісти залишили стіни поліції у Хмільнику і вже наступного дня написали заяву про злочин.

На сайті поліції у Канюки нерухомості немає, через запит - є

Журналіст подав запит в управління обласної поліції, щоб отримати копії декларацій начальників відділів у районах. Копії декларацій надав перший заступник начальника управління поліції Юрій Педос. Але в декларації Володимира Канюки в розділі «Нерухоме майно» вже вказані земельні ділянки, квартира площею 68 кв. м і ті два будинки і дві земельні ділянки, що записані на дружину. Щоправда, немає інформації про десятеро свиней та п’ять тонн яблук. Якщо Канюка все це не з'їдає, а продає, то мав би також внести в декларацію. Чому ж тоді на сайті управління поліції розміщена неправдива інформація?

Коментар експерта:

«Порушення є - за це він повинен сплатити штраф»

Олександр Сарафанюк, адвокат

- Боротьба зі всіма проявами корупції – це, мабуть, найголовніша вимога Революції Гідності до нашої теперішньої влади. Але, на жаль, влада провалила цю вимогу. Службовці намагаються уникнути відповідальності за незаконне збагачення, переоформлюючи своє майно на інших людей (членів сім’ї, друзів тощо), або банально не показують своє майно у декларації. За несвоєчасне подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачене адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Хай доведе, що йому хтось порадив не вказувати дані в декларації. Тим більше, що незнання закону не звільняє від відповідальності.

Я вважаю, що стаття 366 Кримінального Кодексу, яка передбачає покарання за підробку документів, у випадку з начальником поліції Хмільника Володимиром Канюкою не може бути застосована. Ця стаття передбачає офіційний документ, складений від імені органів влади, а декларація, на мою думку, не є офіційним документом.

Кримінальне провадження стосовно головного поліцейського Хмільника може бути відкрите, але якщо буде доведено, що ці дві земельні ділянки набуті ним на законних підставах, то кримінальної складової в його діях не знайдуть. На мою думку, його можуть притягти за несвоєчасне подання декларації до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн, - ред.).

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
24 августа в Виннице будут отмечать 28-летие Независимости Украины. Празднование начнется в 08:30 с молебна во всех храмах области. После официальных мероприятий, главная программа будет проходить на Майдане Независимости. Пройдут различные фестивали и выставки как традиционного украинского, так и современного искусства. Музыкальную программу представят группы «Sunrise» и «Декорум», а также творческие коллективы Винницкой области. На площади Европейской бу...
Интервью
Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест» Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали традиційними, оскільки питання, що періодично виникають, вимагають кваліфікованих і чесних відповідей. На сьогодні найактуальнішими є питання про зміну вартості тарифів у пакетах послуги Інтернет і ймовірність зростання абонплати за кабельне телебачення. Миколо Леонідовичу, наприкінці минулого і на початку цього року всі провайде...
Общество
О том, почему Винница и аграрная область потеряла мощное химическое производство, которое обеспечивало бы удобрениями АПК, нет смысла вспоминать.Винницкие журналисты в свое время посвятили теме множество расследований. От бывшего «Химпрома» сейчас осталась большая территория, которую поделили несколько десятков мелких собственников, и используют ее для производства и складов. Почти ничего не напоминает о былом величии винницкого гиганта, разве что руины це...
Общество
Реконструкция трамвайных путей на перекрестке улиц Хмельницкое шоссе и Воинов-интернационалистов завершена и движение трамваев к западному автовокзалу возобновлено. Согласно, с 19 августа, обновляется расписание движения трамваев маршрутов № 2, 4, 5.Движение временного автобусного маршрута №4 отменено. Посмотреть обновленное расписание городского транспорта в Виннице, можно на сайте.
Происшествия
17 августа на Винниччине в жутком ДТП погиб пожилой водитель Hyundai Santa Fe. На автодороге Калиновка-Винница мужчина не справился с управлением и съехал в кювет. В результате аварии он погиб на месте. 10-летний пассажир смог самостоятельно выбраться из искореженного авто, добраться дома и рассказать об автопроисшествии близким.Об этом сообщают в отделе коммуникации полиции Винницкой области.Авария произошла около 16.00. За рулем транспортного средства на...
Общество
20 августа в 22:00 на сутки отключат водоснабжение в 4 микрорайонах города, ряде улиц и населенных пунктов Винницкого района. Прекращение подачи питьевой воды связано с ремонтными работами. Его восстановят 21 августа.Об этом сообщают в пресс-службе предприятия «Винницаоблводоканал»."С 22 часов 20 августа до 22 часов 21 августа будет прекращена подача воды в микрорайонах «Вишенка», «Подолье», «Слов Каменка», «Сабаров», на улицах князей Кориатовичей, Городец...
Культура
14 сентября  будут отмечать День Винницы 2019. Традиционно на площади перед Книжкой состоится праздничный концерт. Стало известно, кто выступит для винничан и гостей города.В этом году приветствовать с праздником будут группа "Ляпис 98" во главе с солистом Сергеем Михалком. Коллектив выступает в оригинальном составе и выполняет самые известные хиты "Ау", "Ты кинула", "Яблони" и другие.Также на сцене выступит винничанин Дмитрий Шуров, более известный, как P...
Спорт
После провального старта сезона, состоявшего из трех подряд поражений, винницкая «Нива» добыла первое очко в чемпионате. Оно позволило подняться на предпоследнее место в группе А второй лиги. В домашнем поединке винничане 16 августа сыграли в ничью 1:1 с ровенским «Вересом». Отметим, «Нива» принимала ровенчан, которые с начала сезона не потеряли ни одного очка. Конечно, гости выглядели сильнее. К тому же, за «Верес» сейчас выступают и бывшие «нивовцы», кот...
Новости компаний
Novinki.top предлагает топ-5 необходимых вещей для школы, которые можно заказать в один клик и не нервничать у прилавков магазинов. 1. Рюкзак Bobby Это рюкзак нового поколения с защитой от промокания и карманников. Он имеет систему распределения веса, что является идеальным вариантом для современного школьника. Многослойные стенки уберегут ценные вещи от воришек, падений и увеличат срок эксплуатации самого важного аксессуара для школы. Bobby смогут гордо н...
Новости по теме
Как в Виннице будут отмечать День Независимости и День флага 2019: программа расписания
Что стало с промышленным гигантом Винницы времен СССР – заводом “Химпром” (Видео)
В Виннице трамваи № 2, 4, 5 будут двигаться по новому расписанию
Пол Винницы на 24 часа отключат от водоснабжения
В сентябре начнут продавать "Муниципальную карточку винничанина" для оплаты проезда по-новому
В селе под Винницей построят амбулаторию семейной медицины
В Виннице на площади Гагарина высадили новые деревья (фото)
Более 900 жителей Винницкой области подписали контракт с Вооруженными Силами Украины
Еще один троллейбус винницкого производства создадут ко Дню города
В Виннице создали онлайн-платформу для сбора денег пенсионерам