Декларації начальників поліції: чому схована правда?

Журналісти RIA проглянули декларації усіх начальників відділень і відділів поліції нашої області. У деяких деклараціях взагалі не вказано наявності нерухомого майна ані у начальників поліції, ані в їхніх родичів. Невже бомжі? Ми перевірили

Про 100 тисяч доларів «наверх», про три земельні ділянки, які чомусь не вказані в декларації, і про… десятеро свиней, яких тримає начальник поліції Хмільника. Але спочатку про декларації інших поліцейських начальників.

На сайті обласної поліції розміщені декларації (про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, - ред.) начальників поліції у районах області. Але чомусь - не всіх: декларацій начальника Тульчинської поліції Василя Костішина та очільника Немирівської поліції Руслана Грушка там немає. Чому? Напевно, що через службову недбалість. Адже згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ці відомості підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання на офіційному веб-сайті.

Журналістів зацікавили й ті декларації, які у розділі «Нерухоме майно» мають жирний прочерк.

Так, не вказали ніяких даних про нерухомість Віктор Пірус (Теплик), Валерій Жучковський (Муровані Курилівці) і Володимир Канюка (Хмільник). Але ми маємо інші дані.

Спочатку журналіст RIA подзвонив до начальника Теплицького відділу поліції Віктора Піруса і запитав про не вказані будинки чи земельні ділянки.

- Я проживаю з батьками, тому нічого не вказував у декларації, бо власного житла у мене немає, - відповів Віктор Пірус.

Ми перевірили - і справді, Пірус проживає разом із батьками.

Наступним на черзі став начальник поліції у Мурованих Курилівцях Валерій Жучковський, який також нічого не вказав у своїй декларації у розділі «Нерухоме майно».

- Я проживаю разом із дружиною у квартирі, яка належить її матері. Саме тому я нічого не вказав, бо це нерухоме майно знаходиться не у моїй власності, - сказав Валерій Жучковський.

А от з начальником Хмільницького відділу поліції Володимиром Канюкою вийшла карколомна історія, яка може вартувати йому як адміністративного покарання, так і навіть посади – якщо буде доведено його нечесні заробітки.

Він також не вказав нічого в декларації у розділі «Нерухоме майно». Журналісти навели довідки у Хмільнику і довідалися, що у начальника поліції майно є: це будинок з гарним кам’яним парканом.

1456316690_%D0%A5%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%BD%D0%BA%D0%B0%20%E2%84%962.jpg

Щоб дізнатися правду, розслідувачі відправили запит до Єдиного реєстру державних речових прав на нерухоме майно. І дізналися: у власності Володимира Канюки є дві земельні ділянки у Хмільнику площею відповідно 1600 та 2000 кв. м. На дружину Канюки записано два будинки і дві земельні ділянки. А в декларації - нічого.

Взяли до уваги і чутки, що саме начальник поліції санаторного містечка нібито збирає 100 тисяч доларів щомісяця з підприємців і відвозить «на верхівку» у Вінницю.

Щоб перевірити все, журналісти їздили у це містечко до головного копа двічі. Першого разу начальника поліції на роботі не було - він розтягнув зв’язки на нозі і тому знаходився на лікарняному. Але по телефону вдалося домовитися з ним про зустріч в інший день.

У призначений час журналісти знову були на порозі райвідділу поліції. Канюка трохи запізнився, але видно було, що людина дійсно після травми - на палицях він ледве дошкутильгав до дверей.

Після деяких формальностей на вході з записами і питаннями типу «Ти хто такий?» журналісти зайшли до кабінету Володимира. Все як скрізь: прапор, великий стіл, десятки стільців і пара вазонів. Канюка попереджає, що на розмову є десять хвилин, і запрошує у підсобне приміщення попити кави. Тут стоїть диван і каво-машина, жалюзі закриті. Поліцецський розмовляє жартівливо. Почувши, що ми проводимо розслідування щодо майна, каже: «То ви ж забираєте роботу у податківців». Потім додає: «Ви не перші, хто приїжджає через мою декларацію, але у мене там все нормально», - дістає сигарету і закурює.

Ми побачили у вашій декларації приховані дані у розділі про нерухоме майно. Чому там прочерки? 

- Ми подавали дві декларації. Одну - у відділ кадрів, а другу - на перевірку згідно з антикорупційним законодавством, без розголошення місця.

У цій декларації не йде мова про розголошення місця. У третьому розділі ви мали вказати нерухомість – вашу та ваших рідних, що перебуває у власності, знаходиться в оренді чи на іншому праві користування. Але тут прочерки.

- Так і є.

Але це не відповідає дійсності. Ми отримали довідки з Єдиного реєстру державних речових прав на нерухоме майно. Згідно з нею, ваша дружина є власницею двох земельних ділянок…

- Вже не двох, а трьох… У мене є дві декларації. Одну я подавав у податкову, де вказав усі дані, а іншу - у відділ кадрів без розголошення конфіденційних даних. Так мені сказали написати у відділі кадрів.

Тут поліцейський Канюка, мабуть, хоче пошити в дурні журналістів (згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», і на офіційний сайт, і у податкову направляються однакові декларації. На сайті не викладається інформація з обмеженим доступом – реєстраційний номер облікової картки платника податків, серія та номер паспорта громадянина України, а також щодо місця проживання та реєстрації декларанта, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації, - ред.) Але конфіденційні дані - це номер паспорта, адреса місця проживання тощо. А факт наявності будинків, автомобілів має все ж таки бути вказаним у декларації. - Що мені у відділі кадрів сказали написати в декларації - те я і написав. Чітко - в кадри. Чітко - в податкову. Нічого я не приховав (у цей момент показує декларацію в податкову, де вказані земельні ділянки, - ред.).

Але конфіденційні дані - це номер паспорта, адреса місця проживання тощо. А факт наявності будинків, автомобілів має все ж таки бути вказаним у декларації.

- Що мені у відділі кадрів сказали написати в декларації - те я і написав. Чітко - в кадри. Чітко - в податкову. Нічого я не приховав (у цей момент показує декларацію в податкову, де вказані земельні ділянки, - ред.).

Тоді чому обласне управління дає одну інформацію, а податкова - іншу?

- В декларації, що я надавав у відділ кадрів, я не вказував майна. Просто сказали ім’я, прізвище і зарплату вказати - і все.

Тоді інше питання. Ходять чутки, що ви щомісячно збираєте по Хмільнику приблизно 100 тисяч доларів з різних підприємців, частину з яких відвозите «на верхівку», а частину залишаєте собі.

- Ой б***ь… Візьміть зараз будь-якого таксиста і поїдьте подивіться, де я живу (починає нервувати). То тій хаті 20 років. Щоб її купити, я продав машину. На кожну цеглинку у мене є накладна.

Вас хоч до рани прикладай… А яка у вас зарплата?

- Зарплата - 8 600 гривень на місяць. Для Хмільника це добре. А ще можете піти подивитись до мене в сарай. Я тримаю десяток свиней.

Ви біля дому в сараї тримаєте десять свиней? І ваша сім’я їх годує?

- Я кожен рік збираю до п’яти тонн яблук. Я не бідний. У мене син отримує нормальну зарплату - працює в прокуратурі. Жінка вчителькою працює – 3 600 гривень отримує. Так що я себе нормально почуваю. Але якщо ти (звертається журналіста, - ред.) до когось підійдеш у Хмільнику і візьмеш 100 доларів - то я тебе тижнями годувати буду.

Не ті часи? (Жартуємо).

- У Хмільнику сім санаторіїв. У санаторії як не генерал, то якийсь міністр відпочиває. Туди не сунешся. Маслозавод - депутатський. Меблевий завод не працює. По району 70% підприємств - київські. От так під’їжджаєш і кажеш: «Дайте хоча б по півтонни бензину», а вони у відповідь: «Ми платимо податки, що ви з нас ще хочете?».

Але давайте повернемось до декларації. За сфабриковані дані хтось має бути покараний. Ви кажете, що у відділі кадрів вам сказали не вказувати в декларації дані про нерухомість?

- Мені сказали там заповнити титульну сторінку.

То виходить, що це вони прочерки ставили? Тобто на офіційному сайті обласного управління поліції виставляють неправдиві дані?

- Я зараз вам не скажу. Не пам’ятаю. Не буду обманювати. В моїй особистій справі є всі декларації, і в податковій - теж.

Після цієї розмови журналісти залишили стіни поліції у Хмільнику і вже наступного дня написали заяву про злочин.

На сайті поліції у Канюки нерухомості немає, через запит - є

Журналіст подав запит в управління обласної поліції, щоб отримати копії декларацій начальників відділів у районах. Копії декларацій надав перший заступник начальника управління поліції Юрій Педос. Але в декларації Володимира Канюки в розділі «Нерухоме майно» вже вказані земельні ділянки, квартира площею 68 кв. м і ті два будинки і дві земельні ділянки, що записані на дружину. Щоправда, немає інформації про десятеро свиней та п’ять тонн яблук. Якщо Канюка все це не з'їдає, а продає, то мав би також внести в декларацію. Чому ж тоді на сайті управління поліції розміщена неправдива інформація?

Коментар експерта:

«Порушення є - за це він повинен сплатити штраф»

Олександр Сарафанюк, адвокат

1456317256_1399215_474349802669267_848315702_o.jpg

- Боротьба зі всіма проявами корупції – це, мабуть, найголовніша вимога Революції Гідності до нашої теперішньої влади. Але, на жаль, влада провалила цю вимогу. Службовці намагаються уникнути відповідальності за незаконне збагачення, переоформлюючи своє майно на інших людей (членів сім’ї, друзів тощо), або банально не показують своє майно у декларації. За несвоєчасне подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачене адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Хай доведе, що йому хтось порадив не вказувати дані в декларації. Тим більше, що незнання закону не звільняє від відповідальності.

Я вважаю, що стаття 366 Кримінального Кодексу, яка передбачає покарання за підробку документів, у випадку з начальником поліції Хмільника Володимиром Канюкою не може бути застосована. Ця стаття передбачає офіційний документ, складений від імені органів влади, а декларація, на мою думку, не є офіційним документом.

Кримінальне провадження стосовно головного поліцейського Хмільника може бути відкрите, але якщо буде доведено, що ці дві земельні ділянки набуті ним на законних підставах, то кримінальної складової в його діях не знайдуть. На мою думку, його можуть притягти за несвоєчасне подання декларації до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн, - ред.).

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
176 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Винницу накрыл обильный снегопад, который и до сих пор не утихает. Город утром остановился в пробках и тягнучках, говорится в ТСН.16:45.  На двух трассах Стрый-Знаменка и Житомир - Могилев-Подольский решили ограничить движение крупногабаритного транспорта. На подъездах к Виннице утром в сугробах застряло четыре фуры. Водители возмущаются, мол, дороги утром вообще не чистили. Коммунальную технику журналисты увидели только в городе.  Из-за снегопада на автов...
Происшествия
Утром 23 января во селе Бабчинцы Черновецкого района загорелся жилой дом. Об этом информирует УГСЧС в Винницкой области.Районные спасатели на месте происшествия обнаружили мужчину без признаков жизни. Погибшим оказался 58-летний сын владельца домовладения.Сам пожар потушили за час. Предполагаемая причина возгорания - неосторожность при курении.
Общество
Сегодня в Виннице выпало большое количество снега вследствие чего дороги и улицы города оказались засыпаны снегом. Для предотвращения налипания и увеличение его количества на дорогах города в усиленном режиме работает коммунальная техника, которая убирает снег и посыпают дороги противогололеднойсмесью. Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2019/01/23/66929
Происшествия
Близ села Бохоники Винницкого района 13 января нашли труп неизвестного мужчины. Об этом говорится в сообщении ГУ ЧП области. Тело нашли возле базы отдыха Dream Park.За десять дней полиции не удалось установить личность покойника. Поэтому правоохранители просят граждан узнать вещи. Мужчина был одет в темно-синюю куртку, черную шапку, серые спортивные штаны.Приметы самого мужчины: на вид около 35 лет, рост 170 см, худощавого телосложения. Любую информацию о...
Происшествия
Сегодня, 23 января, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием трамвая и грузовика. Авария произошла около 13:30 неподалеку "Книжки". Грузовой автомобиль "Газ" протаранил трамвайный вагон. Транспортные средства не разминулись на перекрестке улиц Хмельницкое шоссе и Блока. В результате столкновения повреждена обшивка трамвая. Повреждения также получил и грузовой автомобиль. На данный момент информации о пострадавших нет. Движение трамв...
Общество
22 января состоялось общее собрание религиозной общины Рождества Пресвятой Богородицы в с. Микулинцы Литинского района.После длительного обсуждения ситуации в церковной жизни Украины община единогласно принял решение о выходе из подчинения УПЦ в единстве с Московским патриархатом и присоединения к Поместной Православной Церкви Украины. Напосним, что в Винницкой области за неделю до Поместной церкви Украины присоединилось 6 приходов.
Криминал
САП закрыла дело о возможном получении судьей Барского районного суда Винницкой области Владимира Хитрука взятки в сговоре с адвокатом.  Постановление о закрытии дела 1 ноября вынес прокурор САП. Дело закрыли в связи с неустановлением достаточных доказательств для признания виновности лица в суде и исчерпанием возможностей их получить. Судья подозревался в получении в августе 2018 года 20 тыс. гривен по предварительному сговору группой лиц с адвокатом. В н...
Происшествия
Дорожно-транспортное происшествие с участием «Renault Kangoo» и «Оpel Vectra» произошла 22 января в с. Марьяновка. В результате аварии пассажирка автомобиля «Оpel Vectra» получила телесные повреждения и попала в больницу.Авария произошла около 10.20 часа.Предварительно, 24-летний водитель автомобиля «Renault Kangoo» не справился с управлением, выехал на полосу встречного движения и допустил столкновение с автомобилем «Оpel Vectra». Вследствие ДТП 34-летняя...
Общество
Предприниматель из Винницы производит масло с довольно необычного сырья - здесь и косточки абрикосов, семяна укропа и петрушки, и даже косточки малины. Рассказывает, что для своей продукции выбирает лучшие семена, а готовое масло поставляет эко-магазинам.Руководит небольшим предприятием Игорь Мудрик, который за 10 лет своей работы смог расширить ассортимент продукции в более 20 видов. Для этого имеет немало семян, например: черный кунжут и обычный, чиа, ор...