• Главная
  • СБУ шукає серед переселенців Вінниччини шахраїв
10:40, 25 февраля 2016 г.

СБУ шукає серед переселенців Вінниччини шахраїв

Служба безпеки України шукає серед вимушених переселенців Вінниччини тих, хто підробив документи, щоб отримувати соціальну допомогу від держави.

Протягом кількох місяців Міністерство соціальної політики спільно з Службою безпеки України працюють над ліквідацією шахрайських схем, які побудовані навколо виплат переселенцям. СБУ перевіряє, чи не підроблені в переселенців документи і чи насправді вони проживають за місцем реєстрації в неокупованих регіонах, де отримують соцдопомогу від держави. Списки з прізвищами переселенців, які підпадають під підозру в шахрайстві, безпеківці передають до структур, які займаються нарахуванням виплат - в управління й департаменти соціального захисту. Ті, в свою чергу тимчасово призупиняють соціальну допомогу «підозрілим» переселенцям. А міграційна служба в цей час перевіряє, де насправді мешкають особи з "чорного" списку. 

Управління соціального захисту має реагувати на цю інформацію. Тобто тимчасово призупиняються виплати до з’ясування ситуації. Списки надсилаються до Державної міграційної служби, - пояснив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін.

Переселенець з Луганщини Вадим Мукомол, який проживає у Вінниці, про перевірки чув тільки зі ЗМІ. Він не хоче вірити, що серед таких як він є махінатори. Він також сподівається, що чесні вимушені переселенці, яким справді дуже потрібна допомога держави, до списків СБУ не потраплять.  

- Я з цим не стикався, і мої знайомі теж. Це, звичайно, дискримінація жахлива, але нічого не зробиш. Але я сподіваюся, якщо станеться помилка, то можна звернутися в СБУ і сказати, що ти потрапив в список випадково, і вони справді розберуться в ситуації, - припускає В. Мукомол.

У департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації повідомили, що наразі їм списки СБУ ще не надходили.  

- До нас така інформація не надходила, - ми як нараховували допомогу, так і нараховуємо, - запевнила начальник відділу адресної допомоги департаменту Людмила Петришена.

У прес-службі СБУ Вінницької області сказали, що процес перевірки переселенців зараз ще триває, тому ніяких списків в департамент соціальної політики дійсно не подавали.

Ми перевіряємо, чи справді переселенці проживають там, звідки отримують соціальну допомогу. Якщо ні - на них заводиться кримінальне проводження, потім ці відомості передають до департаменту соцзахисту. Поки що робота в цьому напрямку триває, - розповіла керівник прес-служби СБУ у Вінницькій області Ірина Єрмолова.

Також у прес-службі відомства вважають, що ЗМІ створюють щодо цієї теми надмірний ажіотаж. Кажуть: посилена увага медіа до цього питання заважає СБУ ловити злочинців.

- Те, що вони там по телевізору роблять ці голосні заяви, а канали це все розкручують - це зайвий раз привертає увагу. Так всі переселенці, які займаються шахрайством, від нас повтікають, - обурилася І.Єрмолова.

Отож, на Вінниччині робота з виявлення нечесних переселенців триває. А от Міністр соціальної політики Павло Розенко повідомив, що в масштабах України за три місяці посиленої перевірки СБУ було призупинено виплати 150-ти тисячам переселенців. Кажуть, ті, хто потрапив в список СБУ, дізнаються про це тоді, коли наступного місяця не отримають належних виплат. Відтак, чи є на Вінниччині переселенці-шахраї, стане відомо вже у березні, коли виплачуватиметься чергова місячна соцдопомога. 

біженці1біженці2
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...