• Главная
  • 570 лікарів не вистачає на Вінниччині. Випускники медуніверситетів не хочуть повертатися у село
12:45, 25 февраля 2016 г.

570 лікарів не вистачає на Вінниччині. Випускники медуніверситетів не хочуть повертатися у село

- Дефіцит відчувається у закладах первинного і вторинного рівня, де сьогодні невистачає 570 лікарів. Найбільш загрозлива ситуація в Чернівецькому, Піщанському і Чечельницькому районах, — розповів заступник директора департаменту охорони здоров'я та  курортів облдержадміністрації Володимир Федик.

Втім, вихід є. У департаменті покладаються на те, що цю проблему має частково вирішити перетік кадрів із середнього медичного персоналу при оптимізації вторинного рівня та програма місцевих стимулів. Великі сподівання мають у департаменті на студентів. Нині у медичному Національному університеті імені Пирогова навчається 68 майбутніх лікарів, які, сподіваються чиновники, після завершення навчання повернуться на роботу у райони.

Та насправді молоді лікарі всіма способами намагаються залишитися у Вінниці або у прилеглих містечках. У хід іде все: зв'язки, знайомства, «конверти»... Все через те, що працювати у селі медиком — справа безперспективна. Тим часом, коли в обласному центрі медики борються за місце під сонцем, у селах та райцентрах медперсонал старіє. Так, на первинному рівні надання меддопомоги на Вінниччині 28% працівників пенсійного віку, на вторинному — 23% і третинному — 19%. Причому, більшість з них — люди, старші 70 років. Середній медперсонал теж солідного віку. На «первинці» — 28 відсотків медсестер-пенсіонерок, на «вторинці» — 32 відсотки. Та найбільше медсестер пенсійного віку на третинному рівні — 40 відсотків.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...