• Головна
  • У Вінниці Гриценко розкритикував кадрову політику Порошенка і дав антикорупційного «рецепта»
16:50, 25 лютого 2016 р.

У Вінниці Гриценко розкритикував кадрову політику Порошенка і дав антикорупційного «рецепта»

До Вінниці з робочим візитом завітав народний депутат України 6 і 7 скликань, колишній Міністр оборони України (2005-2007), голова політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Сьогодні, 25 лютого, в рамках свого візиту Анатолій Гриценко зустрівся із місцевими прихильниками партії «Громадянська позиція», а також з представниками регіональних ЗМІ.

Нещодавно Анатолій Степанович в соцмережі негативно висловився з приводупризначення Олександра Білика керівником Державного управління справами. Він пояснив, що особисто проти колишнього директора «Roshen» нічого не має, але йому не подобається, що Петро Порошенко оточує себе бізнесменами з Вінниччини.

Я дуже хотів би, щоб всі президенти розуміли, що Україна багата держава, багата людьми, багата на кадровий потенціал. Не можна обмежувати кадрову політику до однієї лише області. Є ефективні менеджери у всіх областях. Коли ми з Порошенком тільки балотувалися в президенти, ми говорили про принцип кадрової політики, принцип трьох «П»: професійність, порядність, патріотизм. Але про який професіоналізм може йти мова коли більшість з призначених Порошенком чиновників ні дня не працювали за фахом? Наприклад 24-річний Дмитро Вовк до посади голови Національної комісії, що вирішує питання у сферах енергетики працював тільки на одній роботі - менеджером кондитерської фабрики в Росії, коли Україна вже була окупована, до речі. Або ж міністр екології теж не має фахової освіти. Я розумію, що Президент намагається оточити себе людьми, яких він знає, щоб спертися на них. Але люди бізнесу на державні посади не підходять, тому що на державній посаді зовсім інша специфіка роботи. І бізнесмен може сплутати свою власну кишеню і кишеню держави, - зауважив очільник «Громадянської позиції».

Також Анатолій Гриценко додав, що оскільки Україна – це парламентсько-президентська республіка, то парламент має вплинути на кадрову політику Президента і припинити свавільне призначення чиновників. Окрім того, політик розповів про своє бачення виходу України з політичної кризи.

- Вихід - там, де й вхід. Носієм влади є народ, адже народ обирає владу. Якщо 70% народу не хочуть бачити такий уряд при владі, то уряду потрібно покласти свої посвідчення і піти від влади. По-друге, потрібно або зміцнити, або ж організувати нову коаліцію, а потім призначити новий уряд, - пояснив А.Гриценко.

Також лідер «Громадянської позиції» обурюється станом сьогоднішньої боротьби з корупцією, а зокрема, законом «Про запобігання корупції», який 16 лютого був прийнятий Верховною Радою України. А.Гриценко вважає абсурдним те, що згідно із цим законом чиновники звітуватимуть лише про доходи, які перевищують 200 тис. грн. та лише з приводу себе і тих родичів, які з ним проживають. Окрім того, закон знімає відповідальність за брехню в декларації. 

- Але якщо слідувати європейській практиці, то треба декларувати про три покоління вперед і три покоління назад. Подавати відомості про доходи онуків і бабусь. Щоб не було так, як при Януковичі: по декларації бідний, як церковна миша, а поруч син - стоматолог-мільйонер. Цей закон – це фікція, а не боротьба з корупцією. Він позбавляє громадян права на безвізовий режим. Президент має скористатися своїм правом вето і не підписувати цей законопроект,  - прокоментував А.Гриценко.

Одночасно він додав, що наразі є закон, здатний подолати корупцію та хабарництво в Україні, але він ще не прийнятий. Даний законопроект Гриценка передбачає довічне ув’язнення для корупціонерів. Колишній міністр оборони розповів, що цей законопроект він розробив ще за президенства Віктора Ющенка.

- Закон передбачає покарання трьох категорій: слідчого, прокурора та судді. Якщо вони взяли хабар та вивели зі справи вину людини, або ще гірше - переклали провину на невинного – це каратиметься пожиттєвим ув’язненням без права подання на апеляцію та з конфіскацією майна. Тоді в 2008 році 364 депутати проголосували за цей закон, але Ющенко його не підписав. Проте зараз цей законопроект знову підтримують, під ним вже підписалися 56 депутатів. Так, цей закон жорсткий, але дієвий. Якщо декілька корупціонерів отримають пожиттєве ув’язнення, інші вже не братимуть хабарів. Якщо б його прийняли тоді в 2008 – це була б зовсім інша країна. Але він буде ефективним і зараз, час втрачено, але краще пізно, ніж ніколи, - вважає лідер «Громадянської позиції».

У Вінниці Гриценко розкритикував кадрову політику Порошенка і дав антикорупційного «рецепта», фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...