• Главная
  • Серед повноважень нових патрульних поліцейських є «ложка дьогтю»
17:06, 25 февраля 2016 г.

Серед повноважень нових патрульних поліцейських є «ложка дьогтю»

По поличкам. В яких випадках можуть зупинити машину, попросити вернути кишені або зайти у квартиру «копи». Вони з понеділка почали патрулювати вулиці Вінниці, і претензій до них вінничани ще не мають. Розберемося, на які дії вповноважені нові патрульні поліцейські

Повноваження патрульного поліцейського поєднали завдання працівників ДАІ та дільничних міліціонерів і дозволяють їм ще дещо. У солодкому сервісі нової поліції є ложка дьогтю, - кажуть експерти. За секунди кожний «коп» може зібрати інформацію про будь-яку людину, бо має доступ до усіх баз даних, а це є ризиком для зловживань.

Із понеділка, відколи почали патрулювати Вінницю наряди нової патрульної поліції, приводів говорити про таке ще не було. Вінницькі активісти продовжують активно постити фотографії з проблемних зон міста. Наприклад, із площ перед ринком «Урожай» і залізничного вокзалу та з вулиці Соборної. Мовляв, там тепер навели порядок, от би так було завжди.

Яким чином працюють нові патрульні, бачимо з репортажів із патрулювань. Вони зараз заполонили вінницькі сайти. На проблемній Соборній, наприклад, у «копів» виходить працювати безконфліктно. Поліцейські стукають по колесах, що б спрацювала сигналізація - і з’явився водій біля машини. З ним проводять роз’яснювальну роботу, просять прибрати авто. Він урешті радісно робить з патрульними сефлі. Все, як по маслу. 

Це на камеру тільки так гладко виходить? Питаємо у вінницьких таксистів, які найбільше на колесах, про їхній досвід спілкування з новими патрульними міста.

- Не зупиняли мене поки що, я сам до них спинився, - каже водій служби «555-777». – Привітав з початком служби і вони мило зі мною поспілкувалися. Дякували. Славні такі. Тільки формна на них трохи великувата… Нічого, підростуть (сміється). Я ще не чув від колег, щоб у когось були із новими патрульними якісь проблеми. Що «грачів» вигнали з Привокзальної, то це є. І правильно.

- Я з першого дня роботи нових патрульних помітив, що водії стали дисциплінованішими. Їдуть спокійніше і один до одного «Велкам. Велкам», - розказує, що пропускають водії один одного, таксист із «555-444». – От тільки, бачите, пробок більше стало. Раніше б кожний норовив проскочити на світлофорі в останні момент, а тепер зупиняються і чекають зміни сигналу.

- Їх правда багато, - каже інших таксист. – Особливо вночі. Вночі ж життя на дорогах зовсім інше. Ганяють п’яними люди різного рангу. Але щось я не чув поки-що, щоб вони якогось прокурора чи ще кого такого оштрафували. Побачимо…

Про свій досвід спілкування з новими патрульними поліцейськими пишіть в коментарях нижче. А тим часом 20minut.ua розібрався, які повноваження мають поліцейські патрульні, що вони повинні робити, на що мають право і до чого зобов’язані. Далі – інформація із роз’яснень експертів та витяги із Закону «Про Національну поліцію України».

Експерти пояснили 

  • Основне завдання патрульного

  чергування на визначеній території пішки або на патрульній машині для реагування на порушення і допомоги потерпілим  

  • Основна вимога до патрульного

комунікабельність зі знанням законодавства для інформування пішоходів і водіїв про порушення та відповідальність за нього

  • Ризики, які миємо

Під час адміністративного затримання поліцейські можуть брати відбитки пальців та інші біометричні дані осіб і зберігати їх у власні базі даних необмежений період часу.

Поліцейський вправі зупинити будь-кого і вимагати документи, тому краще завжди мати їх при собі. В іншому випадку – патрульний затримає людину і доправить для ідентифікації до підрозділу поліції.

Поліцейські отримали право вилучати речі або транспортні засобі, коли ще не йдеться про правопорушення або злочин.

Поліцейський при виконанні має право оперативного, безперешкодного доступу до всієї інформації про особу (поліція сама веде 18 баз даних і має доступ до баз даних інших органів влади, а це ще близько 20).

«Для чого, скажіть на милість, патрульному поліцейському мати доступ до реєстру вчинення нотаріальних дій або реєстру платників податків? – питається Олександр Банчук з Центру політико-правових реформ. - Тут криється великий ризик для зловживань, бо таким чином можна за п’ять секунд назбирати інформацію «на замовлення» на будь-якого політичного опонента, бізнес-конкурента, незручного журналіста чи громадського активіста…».
коп1коп2коп3коп4коп5коп6коп7коп8

Побачити, якими якими спецзасобами озброєні нові патрульні поліцейські, та дізнатися, в яких випадках вони можуть застосовувати зброю без попередження, можна в ІНФОГРАФІЦІ. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...