• Главная
  • У Вінниці відзначили Міжнародний день рідної мови
14:10, 26 февраля 2016 г.

У Вінниці відзначили Міжнародний день рідної мови

Нещодавно у бібліотеці–філії №13, де розташовано Центр міжкультурного діалогу, відбувся вечір-зустріч представників національних спільнот міста та області. Вони відзначили Міжнародний день рідної мови, повідомляє сайт Вінницької міськради.

На зустрічі були присутні представники польської, білоруської, литовської, чеської громад, студенти Вінницького центру професійно-технічної освіти технології та дизайну, викладачі та учні дитячої школи мистецтв «Вишенька».

У Вінниці відзначили Міжнародний день рідної мови, фото-1

Для присутніх прозвучала українська народна пісня «Їхав козак на війноньку» у виконанні учня дитячої школи мистецтв «Вишенька» Давида Голубенка (викладач Лідія Писарська). Поезію білоруською читала Грета Ігнатович, а з білоруською піснею ознайомили учасниці ансамлю «Купалінка».

Гості мали змогу переглянути інсценізацію казки «Ріпка» («Rzepka») та театралізацію віршів польських поетів – Юліана Тувіма і Яна Бжехви у виконанні дитячого полонійного театру «Діалог» Вінницької культурно-просвітницької спілки поляків ( керівник театру, режисер та сценарист – Вікторія Гайдаш).

Литовську поезію в оригіналі читала Овчарук Рамуте Вінсович. Відео від колективу Authentic Light Orchestra. Це міжнародна група, яка була заснована швейцарським мульти-інструменталістом і композитором Валерієм Толстовим у 2009 році, з ідеєю об’єднати різні музичні жанри такі, як джаз, поп, вірменський фольклор і класична музика. З історією чеської громади та чеською піснею присутніх ознайомив представник народно-аматорського ансамблю чеської пісні та танцю «Студанка», чотириюрідний брат Євгена Гуцала - Гуцало Олександр.

Захід завершила пісня на слова та музику Олександра Злотника «Родина» у виконанні учня дитячої школи мистецтв «Вишенька» Романова Павла (викладач Лідія Писарська).

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...