• Главная
  • На Вінниччині активно розвивається мережа центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
12:12, 29 февраля 2016 г.

На Вінниччині активно розвивається мережа центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Про це сьогодні під час апаратної наради в облдержадміністрації доповідала директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Світлана Маліновська.

Безоплатна вторинна правова допомога надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.

Презентуючи підсумки та пріоритети розвитку системи БПД у Вінницькій області, Світлана Маліновська зазначила, що 1 липня 2015 року в області відкрито 4 місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Вінницький , Козятинський , Гайсинський і Томашпільський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» місцеві центри з надання БВПД забезпечують надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільних та адміністративних справах таких, як складання процесуальних документів, представництво інтересів в суді вразливих категорій громадян: малозабезпечених,дітей-сиріт,учасників бойових дій тощо»,- повідомила вона.

Окремо Світлана Маліновська зупинилась на тому, що являє собою ранній доступ до БВПД, зокрема, надання безоплатних правових послуг у кримінальному провадженні, яке передбачає тісну цілодобову співпрацю Регіонального центру з правоохоронними органами.

«Метою підписання меморандуму Мін'юсту та Національної поліції є консолідація зусиль щодо недопущення порушень прав людини на захист під час затримання, тортур, нелюдського поводження із затриманими, запобігання випадків засудження невинних людей та порушення гарантій адвокатської діяльності, - підкреслила вона. - На рівні двох органів буде організовано постійний щоденний обмін інформацією про затриманих, про факти порушень строків повідомлення про затримання, прав затриманих,що дасть можливість швидко реагувати на факти порушення їх прав».

Система БПД є цілісним механізмом, який, з одного боку, через первинну правову допомогу - інформування, консультації, правопросвітництво,- забезпечує сталий розвиток територіальних громад , з іншого - здійснюючи захист і представництво, забезпечує рівний доступ громадян до правосуддя.

«Наше завдання навчити людей в повній мірі користуватись всіма юридичними сервісами держави, забезпечити безперешкодний доступ до них»,- підкреслила Світлана Маліновська.

Серед вагомих результатів роботи центрів У Вінницькій області посадовець відзначила такі: більше 7 000 доручень видано адвокатам на здійснення БВПД; постановлено близько 150 виправдувальних вироків у провадженнях, де здійснювали захист адвокати БПД.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...