• Главная
  • У Майдані Вінницького району в ставках виздихала риба (ФОТО)
16:45, 29 февраля 2016 г.

У Майдані Вінницького району в ставках виздихала риба (ФОТО)

Мешканці села Майдан Вінницького району обурені: власник місцевих ставків два місяці тому спустив воду у водоймах, і тепер вони переповнені дохлою рибою.

Від водойм у селі Майдан розноситься сморід довкруж. Мешканці села скаржаться, що в ставках загинула вся риба і тушки вже почали розкладатися. Кажуть, це сталося, коли орендар спустив воду у водоймищах. Селяни обурюються, адже тимчасовий власник не поспішає виловлювати рибу, яка поспливала на поверхню. Тим паче, що отруєна вода забруднює інші водойми, тому що через ставки протікає річка Вишенька, яка впадає у Південний Буг. До того ж, поруч із плесами розташований ліс, звірі з якого, та й домашні коти і пси, вже тиждень розносять мертву рибу по домогосподарствах.

Майданівський сільський голова Людмила Грабова розповіла, що про забруднення дізналася, коли розтанув лід і риб’ячі трупи поспливали на поверхню.

- Я про це дізналася нещодавно - люди почали дзвонити, приходити і скаржтися на дохлу рибу. Риба здохла, бо ще в грудні власник ставка спустив воду, а тепер вона поспливала, тому що лід розтанув. Орендар мав би дбати про водойми, а він спустив воду і не виловив рибу. А зараз стане тепло і страшно буде уявити, що там буде. Люди скаржаться, адже через ставки протікає річка Вишенька і вона несе цей весь бруд по іншим водоймам, на цій же річці Вишенське озеро стоїть, - пояснила Л.Грабова.

У Майдані Вінницького району в ставках виздихала риба (ФОТО), фото-1

Як відомо, ставки в селі Майдан в оренду на 49 років взяв директор підприємства «Ремтехсільмаш» Сергій Щетинін. «Інформаційна Вінниччина» вирішила запитати у власника, чому ставки у такому занедбаному стані. Він прокоментував ситуацію вкрай неохоче. Сказав, що про дохлу рибу знає, а на питання, чому так сталося, відповідь дав філософську:

- Звичайно, я знаю, я ж господар ставків. Риба подохла, бо так сталося. Всі колись відправляться на той світ. І ми з вами також, шановна, - прокоментував С.Щетинін.

У Майдані Вінницького району в ставках виздихала риба (ФОТО), фото-2

Чи збирається Сергій Щетинін виловлювати риб’ячі трупи та чистити воду, він не повідомив. А доти проблемою вже перейнялися жителі інших сіл району. Вони переживають, що скоро через протічну воду забрудняться і їхні водойми. Жителі села Слобода-Дашковецька звернулися з проханням до голови Вінницької райради Сергія Сітарського, щоб він вплинув на орендаря, і щоб той почистив ставки. С.Сітарський вирішив звернутися в Державну екологічну інспекцію, щоб ті провели експертизу та вжили необхідних заходів для ліквідації проблеми.

В Державній екологічній інспекції у Вінницькій області про проблему поки що не знають. Проте після короткого екскурсу від журналіста «Інформаційної Вінниччини» зауважили, що така ситуація могла виникнути через те, що взимку ніхто не зробив лунок і риба під льодом просто задихнулася.

- Може бути безліч причин такої ситуації. Можливо, зимою ніхто не потурбувався зробити отвори, щоб риба могла дихати, а зараз коли лід зійшов, вона поспливала, - зазначила працівниця відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря ВДЕІ Валентина Лобань.

Також в екологічній інспекції додають, що риба могла подохнути від хімікатів, які потрапили до водойми. Щоб це з’ясувати, потрібно взяти зразок води для експертизи. Проте екологи наголошують, якщо пройшло багато часу з моменту потрапляння у воду отруйних речовин, то аналіз може нічого й не показати. Відтак довести, чи живність повмирала через хімікати, чи через задуху, буде неможливо.

У Майдані Вінницького району в ставках виздихала риба (ФОТО), фото-3
У Майдані Вінницького району в ставках виздихала риба (ФОТО), фото-4
У Майдані Вінницького району в ставках виздихала риба (ФОТО), фото-5
У Майдані Вінницького району в ставках виздихала риба (ФОТО), фото-6

Нагадаємо, у Гайсинському районі через забруднення річки здохло 4 тонни риби.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...