• Головна
  • УБИВСТВ СОБАК У МАЙБУТНЬОМУ ВІННИЦЬКОМУ ПРИТУЛКУ МОЖНА УНИКНУТИ
14:55, 1 березня 2016 р.

УБИВСТВ СОБАК У МАЙБУТНЬОМУ ВІННИЦЬКОМУ ПРИТУЛКУ МОЖНА УНИКНУТИ

У міській раді "зі скрипом" погодилися змінити програму, де передбачена евтаназія собак

Гостре питання про так звану "евтаназію" собак у Вінниці, схоже, нарешті зрушило з місця. Директор департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко обіцяв прислухатися до пропозицій активістів та депутатів, які критикують чинну "Програму охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних собак на 2013-2020 рр". 

Після громадського обговорення Програми, у людей виникли підозри, що закладене у ній будівництво муніципального притулку — ні що інше, як спосіб відмити кошти.

У тексті програми чітко сказано:

"Якщо протягом 45 днів після відлову тварини та утримання її у муніципальному притулку не було знайдено господаря чи особи, що виявила бажання її утримувати, до тварини застосовується метод евтаназії.
Даний порядок забезпечить достатню пропускну здатність притулку та бути завжди готовими до надходження нових тварин".
програма притулку для тварин у Вінниці фото

Тож люди недаремно прозвали майбутній притулок "конвеєром смерті", і вимагають змінити програму.

Депутат міської ради Ганна Давиденко запропонувала замінити діючу програму новою, у яку були б включені гуманні пропозиції по утриманню собак, їх лікуванню та прилаштуванню:
Володимир Ніценко та Ганна Давиденко фото

— У мене вже є напрацьована програма, яка створена з пропозицій людей та міжнародний організацій і базується на Міжнародній конвенції про права тварин та законах України. У чинній програмі немає економічного обгрунтування: чому саме 3,5 мільйонів гривень на будівництво притулку — де проект, хто рахував тварин?

Директор департаменту пообіцяв надати проектну документацію та розповів, що новий притулок будуватимуть на вулиці Гонти. Володимир Ніценко погодився, що варварські норми про вбивство усіх собак підряд з програми треба прибрати.

— Ви як громадськість ініціюйте, а я підтримаю, щоб прибрати норму про 45 діб, та закласти можливість ефективної реклами собак, щоб їх відмивали, лікували та розміщували фотографії на сайтах та рекламних носіях, це гарна ідея, — врешті погодився Ніценко. Щоправда, всю роботу чиновник пропонує зробити самим вінничанам, сам працювати над змінами до "вбивчої" програми поки що бажання не виявив.

Положення про притулок поки немає, але, за словами Володимира Ніценка, воно, як і чинна Програма, базуватиметься на Наказі № 439 державного комітету ветеринарної медицини "про затвердження положення про притулок для тварин".

У документі дійсно йдеться про евтаназію, але здійснювати її мають лише стосовно невиліковно хворих траврин, та тих, які є хворими на небезпечні хвороби, і то після заключення експертної комісії. Поняття "евтаназії", тобто "добровільної смерті" для здорових молодих собак немає, юридично — це просто вбивство.

— Можливо варто створити мережу, до якої підключити всі наявні благодійні притулки, налагодити співпрацю, а в муніципальному — запровадити платні послуги зооперукарів та ветеринарів, щоб можна було заробляти кошти на утримання безпритульних собак, — запропонувала Ганна Давиденко.

Володимир Ніценко радить для включення таких пунктів не скасовувати чинну Програму, а внести у неї зміни, розробити їх пропонує депутату міськради, адже вважає, що це не в його компетенції.

Але для затвердження будь-яких змін, необхідно провести громадські слухання, які, за процедурою, повинна ініціювати громадськість. Для цього волонтери повинні зібрати півтори тисячі підписів, і має пройти місяць з дати подання заявки. Є і інший варіант — слухання може ініціювати міський голова одним лише своїм підписом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...