• Головна
  • В другий день весни вбили більше сотні вінничан, а також...
10:27, 2 березня 2016 р.

В другий день весни вбили більше сотні вінничан, а також...

2 березня у історії України та Вінниччини

2 березня 1943 року німецькі війська ліквідували гетто у Тернівцях Вінницької області, було виявлено кілька сотень жертв.

1917 року у Петрограді засновано Український революційний комітет. Виступав комітет за федеративну державу та автономну Україну у її складі. Ці ідеї згодом взяв за основу Михайло Грушевський.

У 1933 році у селі Лопатинець, колгоспі ім. Коцюбинського, Тиврівського району Вінницької області з'явилося повідомлення про голодування. Хлібозаготівельний план вони виконали, насіннєвий фонд створили, але хліба не отримали.
Голодомор фото
Фото: webnoviny.sk

1983 року почали святкувати день народження компакт-диска. Діаметр компакт-диска, що його представляли у Великобританії, складав 12 сантиметрів. На ньому в якості демонстрації була записана Дев'ята симфонія Бетховена.

1993 року було засновано Академію медичних наук України, наказ підписав тодішній президент України – Леонід Кравчук. У стінах Академії працює близько 20 тисяч людей.

У 2014 році Крим далі перебуває під окупацією Росії. Кажуть, що російські політики, засобами громадянської війни, хочуть створити громадянську війну в Україні.

Того ж дня на Майдані провели Віче і закликали всіх не підтримувати дії Росії у Криму.

Торік волонтери збирали кошти на підтримку військових.

Того ж дня Петро Порошенко присвоїв Надії Савченко звання «Герой України».
Надія Савченко фото
Фото: slovoidilo.ua


Того ж дня загинув один службовець, ще 4 – поранено.

У цей день народилися:

1876 році – український вчений, публіцист та історик Мирон Кордуба. Автор низки ґрунтовних праць («Північно-Західна Україна», «Територія і населення України», «Етнографічна територія України», «Історія Холмщини і Піддяшшя»), статей («Маркіян Шашкевич», «Про історичну повість», «Шев­ченко як краєзнавець і археолог» та ін.). Збирав матеріали до історико-географічного словника Галичини. У1938 році вийшла його праця «Що кажуть нам назви осель?», в якій подано першу класифікацію українських топонімів.

1882 році – український військовий, полковник армії УНР Валерій Коновкін. Народився він у місті Вінниця. У 1918 році перейшов з російської армії на українську. У 1920 року – приділений у розпорядження начальника постачання 6-ї Січової стрілецької дивізії Армії УНР. Подальша його доля невідома.

1947 році – український радянський діяч Михайло Вдовцов. З 1963 р. — член будівельної бригади, тракторист колгоспу. А з 1968 р. — помічник бригадира тракторної бригади, ланковий механізованої ланки колгоспу «Передовик» села Довжок Ямпільського району Вінницької області. Нагороджено медалями та орденами.

1953 році – український композитор та баяніст Володимир Зубрицький. Серед його творів — опери (найвідоміші — «Палата № 6» (за А. Чеховим) «Чумацький шлях», 1983); балет «Задунайські розваги» (1985); кантати-симфонії «Чумацькі пісні» (1982, на народні слова), «Океан долі» (1986, на вірші Шарля Бодлера); сім симфоній; камерні симфонії; твори для оркестру українських народних інструментів, для баяна; хори тощо. У 1986 році був нагороджений премією Ленінського комсомолу УРСР.

Не забувайте вітати – Ганну, Діану та Миколу!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...