Зміни до Бюджетного кодексу України дали можливість області за 2015 рік додатково отримати майже 600 млн грн. (фото)

2 березня відбулося засідання підсумкової колегії Департаменту фінансів облдержадміністрації, у якому взяв участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Під час засідання, окрім обговорення підсумків виконання місцевих бюджетів області за 2015 рік та завдання по забезпеченню їх виконання у 2016 році, голова облдержадміністрації за успішне виконання завдань вручив почесні грамоти 14-ти працівникам фінансових управлінь райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення та Департаменту фінансів облдержадміністрації. 

Щодо наповнення бюджету, то було відмічено, що за 2015 рік до бюджету області (загальний і спеціальний фонди) надійшло доходів без міжбюджетних трансфертів в сумі 3790,5 млн. грн., що становить 122,9% до плану на рік, затвердженого місцевими радами з врахуванням змін (заплановано 3085,4 млн.грн.). Порівняно з 2014 роком надходження вказаних доходів місцевих бюджетів збільшились на 679,2 млн.грн., або на 21,8%.

У тому числі, до загального фонду бюджету області надійшло доходів без міжбюджетних трансфертів в сумі 3167,0 млн.грн., що становить 113,5% плану на рік з врахуванням змін (заплановано 2790,1 млн.грн.). 
Додатково до плану отримано 376,9 млн.грн., зокрема по бюджетах міст обласного значення - 107,4 млн. грн., по сільських, селищних, міст районного значення бюджетах – 151,8 млн. грн., по районних бюджетах – 97,7 млн. грн., по обласному бюджету – 20,0 млн. грн.

Порівняно з 2014 роком надходження доходів (без міжбюджетних трансфертів) місцевих бюджетів в абсолютній сумі збільшились на 846,8 млн.грн., або на 36,5%, а у співставних умовах – збільшились на 950,8 млн.грн., або на 42,9%.

Зміни до Бюджетного кодексу України дали можливість за 2015 рік додатково отримати фінансовий ресурс у сумі 576,4 млн. грн. проти 2014 року, зокрема, по єдиному податку – 188,3 млн. грн., по екологічному податку – 46,5 млн. грн., по акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 236,2 млн. грн., по податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки – 42,0 млн. грн., по платі за надання інших адміністративних послуг – 29,1 млн. грн., державному миту – 10,4 млн. грн. та по податку на майно (без плати за землю) – 23,9 млн. грн.
Дохідну частину бюджету до плану на рік виконано по всіх 34-х бюджетах адміністративно-територіальних одиниць (міст обласного значення, бюджетів районів та обласного) та по всіх 701 бюджетах сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад.

За 2015 рік по зведеному бюджету області (загальний і спеціальний фонди) проведено видатків в сумі 11082,1 млн.грн., що становить 100,0% плану на рік, затвердженого місцевими радами з врахуванням змін, і збільшились проти 2014 року на 2555,3 млн.грн., або на 30,0%. З них проведено видатків розвитку в сумі 1066,4 млн.грн., що становить 100,0% плану на рік з врахуванням змін, що більше проти 2014 року на 340,5 млн.грн., або на 46,9%. 

Зокрема, за 2015 рік проведено 9516,2 млн.грн. видатків загального фонду, що становить 97,9% плану на рік з врахуванням змін (заплановано 9720,7 млн.грн.) і проти 2014 року збільшились на 2230,7 млн.грн., або на 30,6%. 

Забезпечено в повному обсязі фінансування захищених статей бюджету, зокрема повнота та своєчасність виплати заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, виплат населенню по соціальному забезпеченню (стипендій, пільгових пенсій тощо). Будь-яка заборгованість (у т. ч. прострочена) із зазначених виплат на кінець 2015 року відсутня.

Стосовно виконання місцевого бюджету області, то у 2015-му та на початку 2016 є гарні результати. 

«До відповідного періоду минулого року місцеві бюджети загального фонду зросли на 50 %, тобто на 929 млн грн., –повідомляє Валерій Коровій, - Найбільшу вигоду з цього отримали міста обласного значення, сільські селищні бюджети. Був реалізований податок на майно для юридичних осіб, до речі, в цьому році зайшло 3,5 млн грн.»

Після того, як ввели 4 групу єдиного податку місцеві бюджети за рахунок нього отримали близько 140 млн грн. 

«Місцеві податки та збори – це великий поштовх для дії» – зауважує голова облдержадміністрації.
Не зважаючи на те, що 2015 рік був важким, вдалось в бюджетній сфері зробити чимало. Запрацювало казначейство, що і є значною рушійною силою. По даним Національного банку залишки рахунків комерційних банків ще на початку 2014 року становили 23-25 млн грн. Нині ж – коливаються в межах 36-45 млн. 

vin.gov.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
Как на Виннитчине интересно провести время в ближайшеий уик-энд 19-20 октября. Тестирование Площади Победы В субботу, 19 октября, в Виннице состоится довольно необычное мероприятие: "Тестирование площади Победы". Винничан приглашают на серию викторин, экскурсий и мероприятий для детей, которые состоятся в рамках "тестирования" публичного пространства на площади Победы. Организаторы хотят наполнить площадь различными активностями и временными объектами, что...
Происшествия
17 октября около 8.50 на улице Данила Галицкого водитель автомобиля Peugeot Expert допустил наезд на мальчика, который переходил дорогу по разметке регулируемого пешеходного перехода. 34-летний водитель Peugeot, житель Литинского района, двигаясь со стороны ул. Дмитрия Майбороды, допустил наезд на 9-летнего школьника. Ребенок с травмой головы и ушибами госпитализирован. Автомобиль помещен на штрафплощадку. Следствием начато уголовное производство по ч. 1 с...
Происшествия
17 октября, около 11:00 утра, камеры видеонаблюдения зафиксировали драку на проезжей части улицы Соборной, перед городским советом. Конфликт на дороге решали водители Volkswagen Passat и BMW. Об этом сообщает Ситуационный центр Винницы. Уезжая по центральной дороге, водитель автомобиля Volkswagen Passat НЕ убедился в безопасности своего маневра и совершил поворот направо. Своими действиями он создал опасную дорожную обстановку и чуть не столкнулся с автомо...
Общество
На сайте корпорации Roshen сообщили окончательную дату завершения сезона работы светомузыкального фонтана в Виннице. Последний раз в этом году увидеть шоу винничане и гости областного центра смогут 20 октября. Празднеств и концертной программы не запланировано. Вечерняя программа фонтана начинается в 20 часов, шоу - в 21 часов.
Политика
18 октября во время внеочередной сессии Винницкого областного совета депутаты проголосовали за обращение к президенту Украины по поводу так называемой «формулы Штайнмайера». В зале заседаний не поддержали «сценарий», который предусматривает введение особого статуса Донбасса. «За» обращение к главе государства проголосовали 46 человек.Текст обращения депутатов Винницкого областного совета к президенту Украины Владимира Зеленского по недопущению реализации т...
Политика
Сегодня, 18 октября, во время внеочередной сессии председатель Винницкого областного совета Анатолий Олейник объявил о роспуске фракции "Самопомощи" в областном совете.Как аргументировал Олейник, фракцию распущен том, что ее численность уменьшилась и теперь составит менее шести депутатов. Ранее из фракции вышел Андрей Ковалев, за ним - Ирина Колесник, и во фракции осталось пятеро депутатов.
Происшествия
В селе Сутиски Тывровского района спасатели вытащили из восьмиметровой ямы 11-летнего мальчика. Инцидент произошел 17 октября. Ребенок в тяжелом состоянии.Сообщение о ребенке, который упал в яму, поступило в Службу спасения «101» в 17:24. Прибыв на место вызова, «чрезвычайники» пожарно-спасательной части №31 извлекли пострадавшего с помощью носилок и спасательной веревки.Мальчика передали работникам экстренной медицинской помощи, доставили его в Винницкую...
Происшествия
Сегодня, 18 октября 2019 года, утром в Виннице произошла авария. Водителей предупреждают о пробках с улицы Киевской до центра. Подробности и видео смотрите ниже. Авария произошла около половины седьмого утра. На перекрестке улиц Киевской и Стрелецкой не разминулись два автомобиля. На место приехала патрульная полиция. Подробности выясняются. Водителей предупреждают о пробках. Смотрите фото и видео с места, которые выложили в соцсети: vn.20minut.ua
Криминал
В Ладыжине задержали мужчину, который изготавливал наркотики. В арендованном гараже 24-летний наркозависимый организовал подпольную лабораторию.Об этом сообщают в отделе коммуникации полиции Винницкой области.Как рассказал начальник Ладыжинского отделения полиции Виталий Деркач, в милицию поступила оперативная информация, что в арендованном гараже местный житель производит наркотические средства. Она подтвердилась во время проведения санкционированного обы...