• Головна
  • НОВИЙ КЕРІВНИК ОБЛАСНОЇ ПОЛІЦІЇ ВИМАГАТИМЕ, АБИ ПІДЛЕГЛІ ЖИЛИ РОБОТОЮ
10:42, 9 березня 2016 р.

НОВИЙ КЕРІВНИК ОБЛАСНОЇ ПОЛІЦІЇ ВИМАГАТИМЕ, АБИ ПІДЛЕГЛІ ЖИЛИ РОБОТОЮ

Антон Шевцов розповів, що чекає правоохоронців Вінниччини

Місяць тому Вінниччина нарешті отримала начальника обласної поліції без примітки "виконуючий обов'язки". Як повідомляв сайт Vlasno.info, Антон Шевцов до призначення у Вінниці обіймав посаду начальника Чернігівського міськвідділу Національної поліції України. Кореспондент Vlasno.info дізнався, що зміниться в правоохоронній системі Вінниччини з приходом нового керівника.

– Як плануєте організовувати роботу?

– Це буде низка оперативно-профілактичних відпрацювань, комплекс заходів, спрямованих на покращення криміногенної обстановки. Проводитимемо обмежувальні і слідчо-оперативні заходи за тими кримінальними провадженнями, які є. В кількох районах плануємо залучати до патрулювань представників громади. Багато із зареєстрованих громадських організацій в своїх уставах зазначили, що одним з їх напрямків є охорона кордонів і допомога поліції в забезпеченні громадського порядку. Нехай вони цим і займуться.

– Як підбираєте команду?

– Заступником з превентивної діяльності планую призначити місцеву людину. Для того, щоб він міг орієнтуватися в обстановці. Вважаю, що ставити на цю посаду "прийдешню" людину буде неправильним. Зрозуміло, що стара система віджила, але треба брати з неї саме краще. Тобто зберегти тих людей, які професійні та порядні. Такі люди є. Кілька кандидатів на посаду заступника з превентивної діяльності вже є. Хочу придивитися до цих людей, як вони працюють.

Нагадаємо, тиждень тому заступником начальника ГУ НП у Вінницькій області було призначено Олександра Селіверстова зі Стаханова Луганської області.

– Що заважає працювати?

– У правоохоронній системі є суттєва прогалина. З багатьох видів злочинів відсутній порядок тривалого затримання. Така ситуація, приміром, з грабежами і крадіжками. Як правило, громадяни, які вчиняють такі види злочинів, раніше неодноразово притягувались до відповідальності. Ми затримуємо грабіжників по кілька разів, за кількома епізодами. А суд відпускає їх під заклад або поручительство, незалежно від того, притягувалася вони до відповідальності раніше чи ні. Для того, щоб змінити порядок арештів і відбування покарань, потрібно вносити зміни на законодавчому рівні.

– Як Ви оцінюєте стан правоохоронної системи Вінниччини?

– Є багато проблем. Їх потрібно вирішувати, приймати управлінські рішення. Я був у кількох районах, зокрема, у Немирові, Бершаді. У Бершаді на будівлі міського відділу поліції висіла табличка, на якій великими буквами написано "міліція". Це вже говорить про те, що керівник цього підрозділу був не на своєму місці. Не говорячи про подробиці. Я змінив керівника. Треба хоча б розуміти, що ми працюємо в іншій організації. Якщо людина цього не розуміє і він працює в міліції, нехай він там і працює. За місяць відпрацювань, ми серйозно покращили показники з розкриття злочинів. Зараз він сягає майже 30%.

– Скільки працівників, на Вашу думку, не пройдуть атестацію?

– Не можу прогнозувати. Наприклад, начальник головного управління Національної поліції у Донецькій області В'ячеслава Амброськіна пропонує доукомплектувати особовий склад в Луганській і Донецькій областях тими працівниками, які не пройшли атестацію в інших областях. Потім з урахуванням служби в АТО, вони зможуть пройти атестацію повторно. Я вважаю, що це правильно. Як раніше говорили, "спокутувати кров'ю".

– Чи є ким замінити тих, хто не пройде атестацію?

– Я спілкувався з директором одного з наших вищих навчальних закладів. Вони будуть робити випуск. Зможемо черпати кадри звідти. А взагалі питання кадрів дуже складне. В нас немає системи набору. Як це було раніше, коли людину відбирали, відправляли в навчальний центр, де за півроку готували з простої людини міліціонера. Тому я схильний не рубати з плеча, а зберегти кадри, які достойні представляти нову поліцію. Тим паче, що колектив не такий вже й гнилий, зіпсований, поганий. Поліція, правоохоронні органи - це дзеркало суспільства.

– Які Ваші життєві принципи?

– Я дуже не люблю зради. Ціную професіоналів. Незалежно від їх приналежності. Для мене найважливіше, щоб людина була професіоналом, незалежно від того, чи є в неї якісь там покровителі чи ні. Національна поліція ще дуже молода структура, де професіональне ядро тільки формується. Я – вимогливий. Дуже люблю, щоб люди прискіпливо виконували свою роботу, жили на роботі. Поліція — це спосіб життя. Це не хобі, не професія. Треба або жити цим або уходити.

– Як прокоментуєте звинувачення на Вашу адресу?

– Всі ці звинувачення вирвані з певного контексту мого життя. В кожної людини є минуле. Не всі сприймали ситуацію до 2014 року однаково. Раніше в нас завжди помпезно і з повагою відзначали 9 травня. Зараз все все змінилося. Є ситуація до 2014 року. Є — після. Давайте судити за моїми діями після 2014 року. Щоб зняти ці питання, я звернувся у компетентні органи — СБУ і Генеральну прокуратуру. Вони займаються перевіркою питання сепаратизму, в якому мене звинувачують. Я написав заяву і готовий представити будь-які матеріали, які від мене вимагатимуть. Для того, щоб ці питання раз і назавжди закрити. В нас правова держава і висновки про ті чи інші кримінальні злочини мають робити не вулиця, а компетентні органи. Я готовий пройти поліграф. По ходу служби я його проходив вже разів 6 чи 7. В управліннях з боротьби із злочинністю, в яких мав честь служити, така процедура як "отче наш" при переході на іншу посаду. Я цього не боюсь. Мені немає, що приховувати.

– Кому це вигідно?

– Тому, кому не вигідно, щоб я навів лад, змінив закостенілий уклад, що складався тут роками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...