• Головна
  • 12 операцій допомогли вінницькому студенту 2-х ВНЗ прийти на навчання без візка
15:10, 9 березня 2016 р.

12 операцій допомогли вінницькому студенту 2-х ВНЗ прийти на навчання без візка

Ходити в університет своїми ногами роками мріяв вінничанин, нині студент двох вузів Сашко Радзімовський.

Народившись недоношеним, хлопчик у 9 місяців замість ходити почав повзати на схрещених колінах. Батьки кинулися рятувати сина, а головне - поставити на ноги.

Сашко зараз посміхається і радіє, що може від свого будинку з Вишеньки самотужки, без візка, добратися на Замостя в університет “Україна”, де навчається на 3-му курсі стаціонарного відділення “Здоров’я людини - фізична реабілітація”, та в агроуніверситет, де здобуває заочно професію менеджера.

- Коли я вступив на навчання і перший раз приїхав на візку у виш й зіткнувся з дискомфортом, то вирішив якнайшвидше стати на свої ноги, - каже Сашко. - Настав час, коли я сказав лікуючому лікарю Олегу Веремію, що самотужки подолав чималу відстань, кілометрів 15. Він промовчав, але зрадів.

Сашко Радзімовський для лікарів ортопедо-травматологічного відділення Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів ВНМУ ім. М.Пирогова -

один з пацієнтів, якого планово виходжують, бо сім’я вчасно звернулася по допомогу. В один рік 8 місяців Сашка прооперували методом Ульзибата, далі - больове гіпсове вирівнювання ніг. Ці процедури ефект давали тимчасовий, що не влаштовувало хлопця, бо вчився у школі на відмінно за індвивідуальним навчанням і була потреба побільше рухатися. Будучи у старших класах, наважився на поетапні довготривалі операції ніг методом Ілізарова, яким володіють фахівці даного інституту.

- Морально ми були готові, - розповідає мама Сашка, Наталія. - З ортопедами -травматологами обговорили методи. Ми думали, що буде: чи укорочення кістки, чи подовження зв’язок. Фахівці підійшли індивідуально, запропонували провести операцію від найпроблемнішого - з колін, які були так сильно зігнуті, що при сидінні йшли аж під стілець.

Впродовж двох років Сашко переніс на обох кінцівках більше 10 операцій, бо мав ще виражену деформацію стоп. Каже, що було дуже страшно ставати на свої ноги і розлучатися з візком. Як майбутній лікар-реабілітолог знає, що 10% здоров’я залежить від медиків, а 90% - від самої людини. Тож взяв себе у руки і почав тренувати м’язи. Щоранку старається у дворі підтягуватися на турніку, качає прес та робить фіззарядку, спілкується з численними друзями й налаштований на повне виходження.

- Найголовніше, що зараз Сашко соціально - реабілітований, - каже доктор меднаук Юрій Безсмертний. - Він може сам себе доглянути, приготувати їжу, перейти дорогу, сісти у транспорт, добратися на навчання, бути впродовж дня зайнятим як фізично здорова людина. Над кожним пацієнтом, а майже щодня зустрічаємося з неправильно лікованими та незрощеними переломами, хибними суглобами, дефектами кісток, захворюваннями ампутаційних кукс, ортопедичною патологією пацієнтів з ДЦП, працюємо колективно. Виручає те, що у нашому відділенні здійснюється як лікувальна, так і наукова робота. Нам вдалося розробити операції з кісткової пластики, що дає людині шанс ходити своїми ногами після ампутації. Також десятки років працюємо за методом Ілізарова, подовжуючи кістки до 10 см і більше, вирівнюючи деформовані ноги, вкорочені кінцівки.

12 операцій допомогли вінницькому студенту 2-х ВНЗ прийти на навчання без візка, фото-1
12 операцій допомогли вінницькому студенту 2-х ВНЗ прийти на навчання без візка, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...