• Головна
  • Вінницьких зубрів переселять до Чернівецької області
09:59, 7 лютого 2012 р.

Вінницьких зубрів переселять до Чернівецької області

На Вінниччині завершено інвентаризацію Уладівської субпопуляції зубра європейського. За даними таксації чисельність стада залишається стабільною і нараховує 94 особини, повідомили УНН у прес-службі Мінприроди.

Судячи із розрахунків щільність тварин – три особини на тисячу гектарів. Уладівська субпопуляція досягла оптимального рівня, що дозволяє регулювати чисельність поголів'я шляхом переселення в інші, придатні для мешкання виду, угіддя. Так, згідно спеціального дозволу Мінприроди України, наразі ведуться підготовчі роботи для переселення двох тварин, самки та самця, до Національного природного парку "Вижницький" (Чернівецька область).

Щороку з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділяються кошти на проведення заходів із збереження та підтримки Уладівської субпопуляції. Приємно усвідомлювати, що Вінниччина стала гарним притулком для проживання та розмноження зубрів, які, після майже повного знищення, були відновлені в штучних умовах та випущені в природу.

Довідка. Зубр європейський у кількості 6 особин був завезений на Вінниччину з Волині близько тридцяти років тому. Чисельність субпопуляції поступово зростала.

Ареал поширення становить близько 32 тисяч гектарів, але в останні роки площа, де зазвичай перебуває стадо, становить близько 12 тисяч гектарів. Щільність тварин протягом року на окремих територіях є непостійною і залежить від кормової бази.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...