• Головна
  • На Вінничині розроблена унікальна методика вирощування лісу в посушливих умовах
13:25, 11 березня 2016 р.

На Вінничині розроблена унікальна методика вирощування лісу в посушливих умовах

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар заявляє, що для підвищення рентабельності виробництва деревини треба міняти технології вирощування дубів.

«Наш багаторічний досвід вирощування дубових насаджень яскраво свідчить, що при попередніх схемах неможливо мати високопродуктивні дерева і отримувати достатню кількість високоякісних стовбурів, які у віці стиглості дали б не 220-290 кубометрів деревини на 1 га, а 600 кубів», - пояснює він проблему .

Багато факторів впливають на вирощування якісних лісів: підготовка грунту, заготівля районованих якісного насіння, вирощування посадкового стандартного матеріалу, терміни посадки, використання запасів вологи в грунтах, догляд за лісовими культурами відповідно до технологічних карт ...

Лісівники ДП «Бершадський лісгосп» розробили систему якісної підготовки грунту і використання гелю-накопичення вологи для збереження вологи в корінні саджанців. Їм допомагали члени учнівського лісництва «Юні друзі лісу» Сумовська школи Бершадського району.

На практиці все дуже складно. Далі можна не читати - там уже пояснення для просунутих хліборобів :).

Отже, підходять рельєфи зі схилом до 15 градусів і високим ступенем задерніння. Восени, попередньої весни посадки, створюються наносні тераси агрегатами в складі тракторів МТЗ-82 або Т-74, в залежності від схилу, з плугом ПН 3-35. В цьому ж році проводиться фрезерування в 2 або більше слідів фрезою ФЛУ-08, агрегатованою з трактором МТЗ - 82. Тераси формуються по горизонталях, або з незначним відхиленням від них, щоб отримати вирівняну до горизонту поверхню шириною один метр і більше, глибоко розпушений, яка стримує і поглинає поверхневі стоки, накопичуючи вологу.

Ранньою весною проводиться оновлення дисковим культиватором КЛБ 1,7 або фрезою ФЛУ-08, в залежності від того, наскільки за зиму перегнив дерен. Сіянці перед посадкою ретельно перебираються, коренева система формується однакової довжини (20-25 см), обробляється для накопичення вологи, збагаченим мікродобривами і мікроелементами.

Посадка проводиться механізованої саджалкою СЛЧ-1 з трактором МТЗ-82. Агрегат обслуговують 4 людини. За світловий день такий агрегат створює до 2,5 га лісових культур.

Надалі догляд проводиться культиватором КЛБ-1.7. Досягається підтримка грунту в пухкому стані і достатню бічне освітлення. Перші три роки в рядах проводиться ручна прополка ...

Сьогодні все держлісгоспи області використовують технологію, створену «Бершадським лісгоспом» з підготовки грунту для посадки лісових культур з гелем-накопичення вологи. Але результату дочекаємося ще не скоро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...