
11:00, 16 березня 2016 р.
ВІННИЦЬКИЙ ХЛІБ ЇЛИ МАЙЖЕ У 150 КРАЇНАХ СВІТУ
Про село Сороку Іллінецького району ми вже писали, як про туристичне місце. Сьогодні вам розповімо чим живе це село і що чекає Сороку у майбутньому.
Як повідомили кореспонденту , у Сороках є великий елеватор на 90 тисяч тонн зерна, який займає майже половини території села. Побудували його у 1975 році. Сьогодні власником елеватора є київська компанія і тут працює не 700 чоловік, як у радянські часи, а лише 100. Історія підприємства бере початок ще з царських часів, коли у 1910 році родина Ярошинських побудувала тут млин.
– Наше борошно у СРСР було другим за якістю серед усіх 15 республіках. Його експортували майже у 150 країн світу. Знаю точно, що на Кубу її точно експортували, – каже сільський голова Раїса Кучковецька.
У селі ходить легенда, що вінницький хліб полюбляли їсти у керівництві «острова свободи» та сам Фідель Кастро, але документального підтвердження цьому немає.
Робота у селі є, але її небагато. Є кілька підприємств, але там працює небагато людей, тому місцеві мешканці переважно всі їздять на заробітки.
Залізнична станція у Сороках виглядає дуже гарно, хоча їй вже понад 100 років. Великого пасажиропотоку тут немає, станцію використовують тільки для промислових потреб.
– У нас зберігся маєток пана Ярошинського. Будинок збудований з дерева і там зараз проживають люди. Маєток знаходиться в аварійному стані, – додала Раїса Кучковецька.
Біля села збереглися скіфські кургани. У Сороках знаходиться церква 1905 року будівництва. Збудував її тут генерал Павлов. Така сама церква є на території колишньої Чехословацької республіки.
У чотирьох кілометрах від Сороки знаходиться містечко Кальник, де збереглася хата Івана Богуна.
Дістатися до Сороки з Вінниці можна автобусом зі Східного автовокзалу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:08
16 квітня
16:51
16 квітня
Оголошення
16:37, 9 квітня
13:57, 5 квітня
13:57, 5 квітня
13:57, 5 квітня
13:57, 5 квітня
live comments feed...
Коментарі