
17:40, 16 березня 2016 р.
Чому солдату-інваліду не дають квартири?
Бійця АТО із Гайсина Сергія Лупара рідні вважали загиблим, проте знайшли важкопораненим у Одеському шпиталі.
Солдат після довготривалого лікування отримав другу групу інвалідності та повернувся додому. Втім, у рідному місті в нього почалась своя війна — бюрократична. Боєць збирається подавати до суду на Гайсинську міську раду, яка відмовила йому у наданні житла.
– Після закінчення медичного училища пішов служити до армії у Чернігів, — каже Сергій. — Останні роки працював фельдшером на «швидкій». Коли навесні 2014 року отримав повістку, навіть не вагався. Вже 2 квітня у складі 95-ї аеромобільної бригади були у Слов'янську. Окрім санітарної сумки, носив автомат. 27 липня під Савур-Могилою із побратимами потрапили під мінометний обстріл. Товариші, коли побачили мене, лежачого на землі, подумали, що «двохсотий». Яким було їхнє здивування, коли я отямився. Мене відправили спочатку до Запоріжжя, а згодом до Одеського госпіталю. Поранення були вкрай важкими – мінно-вибухова травма, струс головного мозку, перелом стінок обох гайморових пазух, розрив барабанних перетинок, забій грудної клітки, забій лівої легені, тупа травма живота з пошкодженням селезінки та печінки...
На щастя, в Одесі я прийшов до тями, але ні документів, ні телефону при собі не мав. Лише згадав номер колеги-медика. Той повідомив батькам, й так вони мене знайшли.
Сергій Лупар із фельдшера «швидкої допомоги» перекваліфікувався на диспетчера через стан здоров'я. Працює на півставки. Живе у кімнаті гуртожитку.
Яким було здивування Сергія, коли у Гайсинській міській раді у наданні житла йому відмовили, бо начебто навмисно переписав стару бабусину хату на матір, щоб дали квартиру.
– Але ніхто не перевірив, чи придатний дім для проживання. Я ж не маю ні грошей, ні здоров’я, щоб його поремонтувати. Також я мав зустріч із міським головою, але той сказав, що таких, як я, у нього сотні, й він знає, як ми воювали... Такі слова мене просто шокували.
Ситуацію прояснив заступник мера Гайсина Володимир Бабій.
– На жаль, нічим не можемо допомогти Сергію. Адже, згідно з Житловим кодексом, громадяни, які штучно погіршили житлові умови шляхом обміну займаного приміщення, відчуження придатного і достатнього за розміром для проживання житлового будинку, а також ті, у кого потреба в поліпшенні житлових умов виникла внаслідок вилучення житлового приміщення, використовуваного для одержання нетрудових доходів, не беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов протягом п'яти років.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Штрафи за порушення податкового законодавства в 2025 році. Поради та роз’яснення від адвоката
Новини компаній
09:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
09:29, Сьогодні
11
15:20, 14 травня
live comments feed...
Коментарі