• Головна
  • ГОЛОВА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛРАДИ КОНТРОЛЮВАТИМЕ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ
10:40, 29 березня 2016 р.

ГОЛОВА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛРАДИ КОНТРОЛЮВАТИМЕ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ

Кошти на створення посередника братимуть з інвесторів та підприємців

Одразу ж після сесійного засідання обласної ради 30 березня її очільник планує відбути до польського міста Лодзь на зустріч з італійською та польською делегаціями з приводу відкриття на Вінниччині Агенції регіонального розвитку. Про це сам Анатолій Олійник розповів після засідання постійної комісії з питань комунальної власності та приватизації.

На цю сесію виноситься проект рішення про Агенцію регіонального розвитку у Вінницькій області. Обласна рада, Вінницька ОДА та Асоціація органів місцевого самоврядування стануть співзасновниками агенції.

Облрада спішить попереду Кабміну

Щоправда, виносять рішення дочасно, адже Прем'єр-міністр досі не підписав Положення про агенції, які було доручено розробити Кабміну.

— Ми все підготуємо, і коли підпишуть, то будемо першими, — пояснює Анатолій Олійник. — Ця агенція виступить свого роду гарантом, який буде супроводжувати процес укладання інвестиційних договорів. Якщо, скажімо, інвестор захоче заключити договір з фермером про переробку, наприклад, яблук, чи помідорів, то Асоціація буде третьою стороною, сприятиме, щоб даний проект був у правовому полі. Якщо якась громадська організація звернеться, щоб знайшли їм якийсь грант чи кошти на проекти, будемо допомагати.

Утворюючи посередницьку організацію, очільник обласної ради посилається на Закон України "Про засади державної регіональної політики" та запевняє, що державних коштів на агенцію намагатимуться не витрачати — гроші братимуть з підприємців та інвесторів, як плату за послуги.

Приміщення та техніку заберуть у виконавців грантової програми для переселенців

Приміщення новостворена агенція отримає у офісній будівлі на розі вулиць Оводова та Пушкіна, позаду міськради. Раніше його виділили під проект бізнес-переселенців з окупованих територій («Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО і Криму у Вінницькій області»), проте за майже рік організація так і не відкрила жодного підприємства, освоївши при цьому 40 тисяч євро на організаційні витрати. Тепер же голова облради хоче використати і офіс і комп'ютерну техніку цієї організації для нової агенції.

Президент асоціації "Приватні інвестори України" Сергій Десяк нагадує: майно, придбане за кошти Євросоюзу, має бути переданим Вінницькій торгово-промисловій палаті та Асоціації, а не переходити в іншу структуру.

«Такі організації відкривають, щоб заробити грошей»

Сергій Десяк вважає, що створювати подібні агентства потрібно відкрито, а те, що процес їх відкриття не афішується, ознака того, що система непрозора.

— Все що пов'язано з державним управлінням і чиновниками, без громадського контролю є малоефективним, такі організації зазвичай відкривають, щоб заробити грошей, а потім вони закриваються. Якщо серед співзасновників нема представників реального бізнесу, то як вони зможуть враховувати інтереси інвесторів, якщо не знають, як з ними працювати? У нас нещодавно в області латвійського інвестора обстріляли в машині, і влада ніяк не відреагувала, хоча має для цього можливості.

Торгово-промислова палата та підприємці до участі поки не запрошуються

Серед імовірних співзасновників Агенції спочатку була і Вінницька торгово-промислова палата. Це підтверджує і начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків і перекладів торгово-промислової палати Ігор Шевченко.

— Перед новим роком нас запрошували до співпраці, показували проектне положення, ми мали співпрацювати в цьому напрямку, але чомусь про поїздку в Польщу не сказали, — дивується Ігор Шевченко. — Взагалі, якщо структура створюється, щоб об'єднати організації і людей, які знаються на проектах, то це позитивно. З входженням у дію економічної частини Угоди про асоційоване членство з ЄС, для України відкрилися нові грантові та інвестиційні можливості, які треба використовувати. Але якщо структура створюється заради заробітку, щоб витратити бюджетні кошти, то чи не краще використати вже існуючі структури, ніж створювати нові?

Інвестиційні агенції: одна закривається – інша відкривається

Першого квітня в Польщі зустрічаються італійська, польська і вінницька делегації, а на 11 травня попередньо у Вінниці можливо підписання тристороннього договору. З Вінниці , за словами Олійника, поїдуть обласні депутати та нардеп Олександр Домбровський.

— Олександр Домбровський там уже був, у нього подібне агентство вже є , тож його запросили, — говорить Анатолій Дмитрович.

Олійник мав на увазі Вінницький регіональний центр з інвестицій та розвитку, який працює на базі Державного агентства регіональних інвестицій з 2007 року. Щоправда, зараз він на стадії ліквідації і поступово згортає свою діяльність. Також на Вінниччині діє ряд недержавних підприємницьких організацій, які займаються аналогічною діяльністю, щоправда, без державних гарантій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...