• Головна
  • У ВІННИЦЬКОМУ ГОСПІТАЛІ АТОВЦІ ТА ВЕТЕРАНИ НЕДОЇДАЮТЬ
11:10, 30 березня 2016 р.

У ВІННИЦЬКОМУ ГОСПІТАЛІ АТОВЦІ ТА ВЕТЕРАНИ НЕДОЇДАЮТЬ

Багато військовослужбовці, які повернулися зі сходу України, після демобілізації, відновлюють своє здоров'я у медичних закладах для ветеранів війни. Держава в повному обсязі має забезпечувати перебування інвалідів війни у таких лікувальних закладах. Бійці АТО, які наразі лікуються у Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни поскаржились журналісту Vlasno.info, що незадоволені якістю харчування у їдальні госпіталю. Ми вирішили з'ясувати суть проблемного питання.

Вінницький госпіталь ветеранів війни, що розташований за лікарнею ім. акад. Ющенка на території мальовничого лісопарку, вважається одним із взірцевих закладів області. Неодноразово визнавався кращим санаторно-курортним лікувальним закладом України, що обслуговує інвалідів війни і учасників бойових дій. Заклад спеціалізується на стаціонарному оздоровленні ветеранів війни, афганців, інвалідів-чорнобильців, учасників та інвалідів АТО, членів сімей загиблих. Госпіталь оснащений найсучаснішою медичною апаратурою та обладнанням, за допомогою яких забезпечуються високотехнологічні методи лікування. Завжди турботливе та привітне керівництво і персонал закладу дійсно дбають про своїх пацієнтів. Лікувальний заклад перебуває під патронатом голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради.
Вінницькому обласному клінічному госпіталі фото

А от щодо харчування, то тут, зі слів пацієнтів дуже далеко до взірця: порції мізерні, якість харчів не відповідає стандартам.

– Ми знаходимось у підвідомчому підпорядкуванні Міністерства охорони здоров'я, фінансування отримуємо відповідно з Державного бюджету України. У 2007 році законодавством була встановлена норма на харчування ветеранів у розмірі 35 грн. на добу, на лікування 40 грн (до 2007р. норма на харчування становила 14 грн. на добу прим. ред.), – пояснює начальник госпіталю, заслужений лікар України Валерій Бабійчук. – До сьогоднішнього часу харчуємо ветеранів та інвалідів війни, бійців АТО за цю суму. Це враховуючи, що у нас чотири разове харчування. Звісно, що після стрімкого знецінення гривні, яка потягнула за собою значне подорожчання всіх харчових продуктів, цих коштів на повноцінне харчування не вистачає. Але в раціоні майже завжди є яйця, молоко, м'ясні вироби, масло. Раніше пацієнтам видавались ще йогурти, сирки, сметана, фрукти.
Вінницькому обласному клінічному госпіталі фото
Вінницькому обласному клінічному госпіталі фото
Вінницькому обласному клінічному госпіталі фото
Вінницькому обласному клінічному госпіталі фото

Керівник госпіталю наголосив, що Кабінетом Міністрів України 27 січня 2016 року була прийнята Постанова «Про збільшення розміру норм грошових витрат на харчування та медикаменти в закладах охорони здоров'я для ветеранів війни» встановивши такі розміри у розрахунку на одного хворого на день: на харчування — 55 гривень; на придбання медикаментів і перев'язувальних засобів — 65 гривень. Але ці кошти поки що не надходять.
Вінницькому обласному клінічному госпіталі фото

Заступник Директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олена Житанська, в якої ми поцікавились чому не виділяються зазначені кошти на харчування в лікувальні заклади Вінниччини, підтвердила, що:

– Підвищені розміри коштів дійсно не виділялись, зокрема вінницькому госпіталю ветеранів війни, через брак фінансування з Державного бюджету України.
Вінницькому обласному клінічному госпіталі фото

Олена Сергіївна додала, що Департамент охорони здоров'я ОДА готує і буде відправляти інформаційні запити до Міністерства охорони здоров'я, стосовно проблеми недостатності фінансування лікувальних закладів для ветеранів війни, на харчування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...