«ВІННИЦЬКЕ МОРЕ» МОЖЕ ЗАТОПИТИ ПОЛОВИНУ ЛІТИНА

Село Петрик відоме всій Вінницький області своїм ставком на річці Згар, що займає площу майже 500 га. Місцеві його називають «вінницьким морем».

Про церкву у цьому селі ми вам розповідали, сьогодні піде мова про село Петрик. До Другої світової війни тут знаходився невеличкій хутір і лісова сторожка, які відносились до села Дашківці. Мешкало тут сім чоловік, і назва пішла, скоріш за все, від імені власника хутора Петра. На мапі 1909 року ми бачимо на місці села ліс, у якому знаходиться той самий хутір.
село Петрик фото

Зараз перед в'їздом у село знаходиться стара радянська стела з червоною зіркою та невеликий приватний «замок» 2007 року побудови.
село Петрик фото
село Петрик фото

Своїм існуванням Петрик завдячує військовим, які після Другої світової війни вирішили тут збудувати радгосп, щоб забезпечувати потреби Червоної армії. Люди, які приїжджали на роботу до радгоспу, залишались тут на постійне проживання. В селі багато двоповерхових будиночків, які будувалися для працівників радгоспу. Їх планували зводити до самої траси, але цьому завадив розпад СРСР. Сьогодні тут знаходиться близько 200 будинків, де проживає майже 700 людей.
село Петрик фото

У селі є декілька магазинів з жіночими іменами у назві, як данина моді 1990-м. Тоді у Вінниці магазини, перукарні та кафе називалися на честь власників.
село Петрик фото
село Петрик фото

– У селі є школа на 9 класів. Старшокласники вчаться у Літині. Плануємо побудувати у Петрику дитячий садок. За станом дорогім та за освітлюванням у селі ми слідкуємо. У майбутньому відремонтуємо місцевий клуб, що зараз перебуває у занедбаному стані. Зараз відбудовуємо клуб у Балині. Нам взагалі важко, тому що на балансі Малинівської сільської ради знаходиться чотири села: Малинівка, Балин, Вишенька, Петрик. Тому все робимо поступово, – каже головний бухгалтер Малинівської сільської ради Наталія Кочерук.
село Петрик фото
село Петрик фото

У кінці 1950-х років звели дамбу на річці Згар. Водою затопило велику територію сінокосу і утворилося «вінницьке море». За чутками, якщо ця дамба рухне, вода може затопити половину районного центру Літин.
село Петрик фото
село Петрик фото
Офіційно військовий радгосп «Вінницький» запрацював у 1973 році. Він обслуговував потреби Прикарпатського військового округу. Радгосп-мільйонер з безкрайніми полями та великою кількістю худоби був відомий на весь СРСР. Сьогодні невелика частина радгоспу використовується під склади та потреби орендарів. Інші споруди стоять занедбані.
село Петрик фото
село Петрик фото

Ліс біля радгоспу розташований впритул до ставка. Місця заболочені, водиться багато кліщів, тому кореспондент Vlasno.info не рекомендує зараз сюди їхати.
село Петрик фото
село Петрик фото

Дістатися до Петрика можна автобусом із Західного автовокзалу, який курсує кожні 20 хвилин.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов