ЧЕСЬКИЙ ПОСАДОВЕЦЬ ПОКАЗАВ ВІННИЧАНАМ, ЯКОЮ ПУТІН ХОЧЕ БАЧИТИ ЄВРОПУ

Якими мають бути наступні кроки для України на шляху до членства в Євросоюзі міркували в останній день весни вінничани. На відкритій дискусії з екс-Міністром оборони Чехії та екс-Міністром закордонних справ Чехії Олександром Вондрою побував і кореспондент.

Порівнювали, як відрізняється декомунізація в Україні та Чехії.

– Це не лише повалення Ленінів. Прага перебувала у Радянському Союзі сорок років, Україна — 70. Прискорити час декомунізації неможливо, бо треба чекати деякий час, близько 40 років, аби змінився менталітет. Як Мойсей водив свій народ пустелею, – розповідає Олександр Вондра. – Однак практична політика живе не в роки Мойсея. Обраний президент не має 40 років на реформування, треба робити все швидко та якісно протягом п"яти років, аби люди побачили результат.

Один із кроків, які зробила Чехія після виходу із СРСР — повернули власність її законним власникам, яку відібрала у них радянська влада. Половина мешканців Чехії отримала від цього вигоду. Чеський гість у Вінниці наголошує: декомунізоване суспільство — це відроджений середній клас.
відкрита дискусія з Олександром Вондрою фото

– Ми відкрили для себе ринки Європейського Союзу, на які переорієнтувалося 80 відстоків нашої економіки, тому і мали щодень покращувати якість товарів. Членство у Європейському Союзі не має бути передумовою реформ, а їх результатом, які ми зробили напередодні.

Обговорили і сучасну геополітичну ситуацію, авторитет НАТО, США та ЄС на світовій арені.

– На наступному тижні у Нідерландах відбудеться референдум щодо членства України у ЄС, і ми дожили до того, що не знаємо, чого чекати від Європи. Кільканадцять років тому те, що планувалося, як європейська експансія стало європейською обороною. Зараз Захід має прокинутися, бо буде сценарій фільму жахів, – розповідає, демонструючи фантастичну карту Європи пан Вондра. – Південна Європа може перетворитися на комуністичну, німці та шведи стануть більш націоналістичними, а Франція — ісламською державою; Великобританія просто вийде з ЄС, бо не зможе на це дивитися. Це Європа, якою її бачить Путін.
відкрита дискусія з Олександром Вондрою фото
відкрита дискусія з Олександром Вондрою фото

Насамкінець Олександр Вондра бажає вінничанам докласти всіх зусиль, аби зробити Україну незалежною, сильною, демократичною державою.

– Ви довели, що ви — бійці, які люблять свободу, а державу захищають силою. Продовжуйте робити її сильною, та не приповзайте до Заходу на колінах, плачучи. Бо вони будуть плакати у відповідь. Маєте бути сильними.
відкрита дискусія з Олександром Вондрою фото
відкрита дискусія з Олександром Вондрою фото
відкрита дискусія з Олександром Вондрою фото
відкрита дискусія з Олександром Вондрою фото

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов