• Головна
  • Лядівський монастир називають Подільським Афоном (фото)
12:30, 2 квітня 2016 р.

Лядівський монастир називають Подільським Афоном (фото)

Лядівський Усікновенський чоловічий монастир знаходиться на лівому березі Дністра, на кордоні з Молдовою, приблизно в 120 кілометрах від Вінниці. Віруючі люди їдуть туди через духовні потреби, а туристи - заради захоплюючих краєвидів та старовини.

Мальовнича панорама відкривається з оглядового майданчика (там, де розташована дзвіниця). Ніби весь світ на долоні: долина Дністра та безкрає небо, під яким розкинулися лісисті пагорби. Трохи вбік — село Лядова, огорнуте річкою з однойменною назвою, що впадає у величний 

Лядівський монастир називають Подільським Афоном (фото), фото-1
Лядівський монастир називають Подільським Афоном (фото), фото-2

Така краса відкривається, тому що сам монастир розташований на високих крейдяних кручах. Додайте сюди цілющі джерела, та й зробите висновок, чи треба вам туди.


Християнському монастирю вже понад тисячу років, він вважається одним з найдавніших в Україні. У 1013 році його заснував преподобний Антоній Печерський, коли повертався на батьківщину - зі святої гори Афон до Києва. За легендою, саме в Лядівських скелях до нього прийшло знамення, через яке він тут зупинився. Монах власноруч висік собі келію у печері й зостався в ній жити. Вона і до цього дня залишається такою ж, як і тисячу років тому. А за розміром ця келія така ж, як і афонська. За словами вінницького мандрівника Сергія Крилова, який відвідав монастир минулої осені, зробити келії в цій породі (кремній) було дуже просто.

- Маючи металеве знаряддя, цілком реально видовбати собі оселю для життя, - каже він. - Я припускаю, що таке місце обирали не випадково, брали до уваги його комфортність і безпечність.

Лядівський монастир називають Подільським Афоном (фото), фото-3

Окрім келії монаха, на території монастиря є Печера-”костниця”, де зберігаються кістки й черепи древніх монахів. Розповідають, що деяким решткам тут понад 400 років.

Лядівський монастир називають Подільським Афоном (фото), фото-4

Ще один мотив поїхати в Лядово - купель Антонієвого джерела. Вода там постійно прохолодна, а її температура незмінна протягом усього року. Багато хто вірить у цілющу силу та чудотворні властивості цієї купелі. Люди занурюються туди, щоб, як кажуть, очиститися, набратися енергії.

- Особисто я  не занурювався, просто пив цю воду з криниці, - каже Сергій Крилов. - Вона дуже смачна.

Лядівський монастир називають Подільським Афоном (фото), фото-5

В купелі Антонієвого джерела можна не лише ноги помочити, а й зануритися. Вода тут холодна, але, як розповідають, має цілющі властивості

Говорять також, що цілющі тут не тільки святі джерела, а й ікона Божої матері «Відрада і Втіха», яка є предметом поклоніння православних віруючих. Варто подивитися й на античний кам'яний хрест, який позначає, що територія релігійна, монастирська.

Лядівський монастир називають Подільським Афоном (фото), фото-6

Що шукають люди в обителі?

До монастиря з'їжджається багато народу звід усіх куточків України.

- До Лядівського монастиря люди ідуть, бо відчувають, що там добре, - розповіла журналіст Марина Богданова. - Але осмислюють благодатність цього місця по-різному. Багато хто, вражений дивним краєвидом, менше звертає увагу на духовну складову місцевості. Інших на тлі краси природи приваблює саме особлива енергія монастирської скелі та долини біля Дністра. Люди, далекі від Бога, кажуть, що це - енергетика. А християни знають, що "Дух дихає, де хоче, і голос його чуєш, а не знаєш, звідки приходить і куди він іде: так буває з кожним, хто від Духа". (Євангеліє від Іоанна, 3:8.)

Отець Антоній, настоятель Лядівського Усікновенського скельного монастиря каже, що люди приїжджають на службу, щоб покаятися в гріхах, виправити своє життя та доторкнутися до Божої благодаті.
- Коли паломники прибувають до Лядова, їм одразу стає все зрозуміло, - говорить настоятель.

Мандрівник Сергій Крилов відвідав Лядово у кінці жовтня та попри прохолодну та туманну погоду відчув там затишок і комфорт.

- Там дуже спокійно, - каже він. - Незважаючи на те, що постійно приїжджають туристи, прочани. Складається таке враження, ніби ти колись уже був у цьому місці і воно для тебе таке рідне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...