УНІКАЛЬНИЙ ДОКУМЕНТ ПЕРЕДАЛИ СВЯЩЕНИКИ У ВІННИЦЬКИЙ АРХІВ (ФОТО, ВІДЕО)

Книгу, в якій містяться сповідальні відомості кінця XIX (1895-1914 роки) століття села Зеленянка Крижопільського (колишнього Ольгопільського) району з ініціативи громади передали у Державний архів Вінницької області. 

Такі книги є у кожному селі та унікальні тим, що містять відомості про кожну родину, адже сповідь у Російській імперії була обов'язковою.
Юрій Легун фото

– Схожих документів чимало зберігається у приватному володінні чи в церквах. Раді, що таку ініціативу виявила і громада, і владика та підтримали цю гарну ідею та привезли нам сьогодні цю книгу, – каже директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун. – Згідно Закону, такі справи мають зберігатися в архіві.
передача книги про село Зеленянка у Вінницький архів фото
передача книги про село Зеленянка у Вінницький архів фото

Одразу ж склали акт передачі та інші офіційні документи. Книгу опишуть та віднесуть до певної частини архівного фонду. Громада належним чином оформила документ: підшила та виготовила оригінальну тверду обкладинку.
передача книги про село Зеленянка у Вінницький архів фото
передача книги про село Зеленянка у Вінницький архів фото

– Саме громада Івано-Богословського храму захотіла передати книгу в Державний архів Вінницької області, бо розуміємо, що зберігати такий фоліант, якому вже 121 рік, ми не можемо, адже немає ні умов, ні місця. Сільські храми, які не опалюються взимку, не мають можливості зберігати такі видання, – каже Єпископ Вінницький і Брацлавський Української Православної Церкви Київського Патріархату Михаїл. – У цій книзі зібрано відомості про майже усіх мешканців населеного пункту, які жили у селі протягом тих 19 років. Ця книга буде важливою та цікавою для тих, хто шукає своїх рідних, пращурів. Тепер вони можуть звернутися в архів та отримати необхідну інформацію. Ми просто хочемо, аби книга була корисною для прийдешніх поколінь.

Згодом книгу переведуть і в електронний формат, а в архіві сподіваються на аналогічну активність громади щодо збереження документів і в інших населених пунктах Вінниччини.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов