РЕЦИДИВІСТ ПРОДАВАВ КРАДЕНЕ ЄВАНГЕЛІЯ, ЯКОМУ ПОНАД 200 РОКІВ

П'ять старовинних церковних книг, які вилучили правоохоронці наприкінці минулого року у злодія-рецидивіста, мають велику цінність.

Щойно став відомим результат мистецтвознавчої експертизи старовинних церковних книг, які у листопаді минулого року правоохоронці вилучили 33-річного жителя села Скибинці Тостянецького району. Чоловік намагався продати книги. Носив їх селищем у торбі та шукав покупців. За п'ять книжок просив п'ять тисяч. Чоловік неодноразово судимий за крадіжки, тож, закралася підозра, що й цього разу не з власної домашньої бібліотеки він виніс книги, хоча саме на такому варіанті «букініст» наполягає до цих пір.
старовинне Євангеліє фото

Дуже швидко з'ясувалося, що така крадіжка в районі дійсно була: не стало книг у Скибинецькій церкві.

— Місяць всього було, як мені довірили ключ від церкви, — розповідає дяк Петро Ткач, — приходжу у церкву по кадило, а його немає. Привезли кадило із Глибочка, за трохи і того не стало. Тоді люди склалися грошима і за 600 гривень купили нове. То це кадило я вже зберігав удома.

А в листопаді не стало старовинних книжок. Їх п'ять було.
старовинне Євангеліє фото

Євангеліє читали, решта священних писань стали експонатами церковного музею. Ціни тих видань ніхто не знав.

— Ми відправили книги на мистецтвознавчу експертизу і от тільки зараз отримали результати, — розповідає інспектор поліції Вікторія Хреїк, — книги раритетні, мають історичну цінність, особливо Євангеліє, надруковане у 1784 році у Москві. Його оцінено у 13, 557 грн. 99 коп.
старовинне Євангеліє фото

Це Євангеліє разом з іншими книгами передала на церкву донька священика Семена Романовича, що правив у Скибинцях у 70-х роках. Та тільки правив не у теперішньому храмі, що оселився у колишній бані. За часів Семена Романовича у селі була справжня дерев'яна церква, збудована у 1871 році зі споруди перевезеної із Губника. Проіснувала ця церква трохи більше 110 років.

— У 1984 році, коли ми з дружиною відпочивали у Трускавці, мені повідомили, що церкву у Скибинцях, а за нею і в Глибочку (це одна сільська рада) підірвали, — розповідає тодішній голова місцевого колгоспу Петро Мельник, — відповідна рознарядка прийшла «згори» місцевій владі. Хтось відстоював свої храми, а хтось слухняно виконував вказівку. Між іншим, із дощок знищених церков викладено підлогу Глибочанської школи, яка саме тоді будувалася.

Церкву у Скибинцях більше не відбудовували, а сьогодні вже й немає для кого. Постійних прихожан набереться не більше восьми. Та й у самому селі з кожним роком людей меншає. Колишнє місто Красне Поле зійшло до маленького поселення, де не нарахувати й 300 жителів.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов